10
Лют

Стратегія спроможності

   Posted by: klimovy4   in Новини, Україна

Мітинг.
Мітинг.

Неспроможність, мабуть, найкраще слово, яке зможе охарактеризувати владу після Майдану в майбутньому підручнику історії, пише у facebook Віктор Андрусів.

Раптом на всіх рівнях виявилось, що у ключових політичних гравців, нових обличчь не достатньо спроможності для проведення змін. Бракує кадрів, бракує фінансових ресурсів, бракує фахових розробок і часто взагалі бракує розуміння як діяти, оскільки весь попередній аналіз діяльності влади був заснований на поверхневому уявленні “вони всі крадуть”.

Питання спроможності сьогодні стає ключовим для втілення змін. І без її розбудови не можливе проведення жодних реформ. Більше того, намагання проводити реформи, не маючи для цього спроможності, завдасть шкоди, оскільки дискредитує саме явище реформ та довіру до можливості їх втілення.

В чому був секрет регіоналів, які за лічені місяці узурпували владу в, здавалося б, дуже демократичній країні після Ющенка? Гроші. Чітка система, де спеціаліст отримував до 1000 доларів, начальник управління 5-10 тис доларів, зами та інші від 10 тисяч. За пару місяців вертикаль влади залили міцним клеєм, і творили беспредєл 4 роки. Вдумайтесь, Януковичу знадобилось всього лише півроку, щоб здійснити конституційний переворот, а ми вже два роки не можемо вирішити питання судової реформи.

Звісно, що методи регіоналів ведуть до відповідних наслідків. Тому запозичувати цей підхід безперспективно. Але разом з цим, спроможність необхідно розбудовувати. Один з ключових напрямів, як ми могли б діяти – це аутсорсінг, винесенення багатьох послуг органів влади в приватний сектор. Під час своєї роботи я ніяк не міг зрозуміти, для чого в кожному управлінні окремий відділ кадрів, бухгалтерія та юристи. Так, в кожного своя специфіка, але в цих послугах не було нічого такого, що б не можна було замовити зовні. Єдина різниця, що в приватному секторі – людина працює за ринкову зарплату, а в державному – за гуманітарну допомогу (важко це назвати зарплатою).

Це ж стосується нормотворчої роботи, досліджень та аналізів політики, які в нас взагалі відсутні. Влада приймає рішення відповідно до криків в соцмережах та на акціях протесту. Це не припустимо, оскільки формує владу популістів і тиранію активної меншості. Рішення має спиратись на політичні, економічні та інші професійні дослідження, які мають замовлятися на ринку.

Коротше, вирішення питання спроможності – це єдине вирішення виходу із тупика наших реформ.

П.С. Згадав, що писав щось подібне на своєму блозі в 2011.

Віктор Андрусів

Tags: , , , ,

This entry was posted on Середа, лютого 10, 2016 at 13:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.