Мігранти.

Мігранти.

Заробітчани приносять більше коштів Україні, ніж міжнародні донори. Скільки країна отримала від мігрантів і як цими грошима розпоряджаються, розбиралась Ліга.Фінанси.

У 2014 році українські трудові мігранти перерахували в Україну $2,8 млрд*. Це майже в три рази більше, ніж міжнародна фінансова допомога за цей період, що склала $1 млрд. Про це йдеться в звіті Міжнародної організації з міграції (МОМ). Всього за 2014 рік за даними Національного банку України обсяг приватних переказів в Україну склав $6,5 млрд.

80% переказів українських мігрантів надходить з п’яти країн: Російської Федерації, Польщі, Чехії, Італії та Білорусі. “Трудові мігранти є найбільшим інвестором в економіку України. Як показують результати дослідження, приватні грошові трансферти українських трудових мігрантів в Україні становлять більший відсоток ВВП, ніж прямі іноземні інвестиції і офіційна допомога з метою розвитку разом узяті”, – зазначає глава представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

У 2013 році активно обговорювалося питання про введення податку на перекази від трудових мігрантів. Але на даний момент перекази трудових мігрантів не обкладаються податком.

Додаткові $100 млн надійшли в Україну в натуральній формі, у вигляді побутових товарів, продуктів харчування, техніки. Максимальний обсяг натуральних переказів надходить у вигляді продуктів харчування. В цілому в 2014 році було здійснено близько 790 тис. переказів в товарній формі (кур’єрськими службами або особисто). В середньому здійснювалося 2 200 переказів на день на суму $130.

В середньому, один український мігрант відправляє на батьківщину близько $4 348. Для порівняння, молдавські мігранти перераховують рідним $4 569, румунські – $2861.

За даними МОМ в Україні близько 700 тис. зовнішніх трудових мігрантів. Внутрішня міграція більш розвинена в країні. Всього в країні понад 1,6 млн осіб внутрішніх трудових мігрантів.

60% трудових мігрантів мають намір повернутися на батьківщину. В Україну на постійне місце проживання повернулося 144 тис. осіб.

Дані опитування, профінансованого урядом Канади. Опитування проходило протягом 2014-2015 років. Методологія передбачала проведення дослідження в три етапи з метою збору широкого спектру:
1. Загальнонаціональне репрезентативне кількісне опитування 20951 домогосподарств в Україні;
2. Соціально – економічне опитування 1890 довгострокових трудових мігрантів в пунктах перетину кордону України;
3. Дискусії в Україні і в трьох обраних країнах призначення (Канаді, Італії та Російській Федерації).
З опитування були виключені Автономна Республіка Крим, Севастополь, Луганська і Донецька області, а також населені пункти, розташовані в зоні відчуження і зоні обов’язкового відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (близько 20% відсотків населення України).

Ліга.Фінанси

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, лютого 29, 2016 at 07:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.