Косюк і курочки.

Косюк і курочки.

Ще на початку року Європа серйозно стурбована тим, що в Україні немає віце-прем’єра з питань євроінтеграції, відкрито заявила, що в нашій країні на цю посаду потрібно призначити відповідальну людину, переймається zahvat.net.

Всі розуміють, що це необхідно зробити в якнайближчий час, оскільки розмови про призначення йдуть вже не один місяць. Про це на своїй сторінці в фейсбук недавно писала Ірина Геращенко, голова комітету Верховної ради з питань євроінтеграції: “Ми від комітету євроінтеграції вимагаємо від коаліції та уряду визначитися з кандидатурою віце-прем’єра вже рік!”

У зв’язку з цим в Адміністрації Президента зараз серйозно зайнялися цим питанням і, за чутками в самій АП, вже навіть визначилися з конкретною людиною. Головним кандидатом на посаду є Владислава Рутицька, яка останні півтора року обіймає посаду заступника міністра АПК і займається питаннями євроінтеграції.

Заступником вона працювала і при екс-міністрі Швайці, і при нинішньому Павленкові. Але про її високий професіоналізм навряд чи можна знайти інформацію – жоден зі згаданих міністрів публічно не висловлювався про її роботу. Тому щоб отримати настільки серйозну посаду в Кабміні, Владиславі необхідно було заручитися підтримкою впливового покровителя, який би лобіював її кандидатуру.

На умовах анонімності, джерело в АП розповіло, що Владиславу активно просуває відомий бізнесмен і політик Юрій Косюк. Радник Президента, колишній перший заступник голови Адміністрації Президента, голова правління агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” та засновник відомої ТМ “Наша ряба”.

Косюк давній і серйозний гравець на аграрному ринку, а тому вважає за краще саджати в високі крісла “своїх” людей.

Втім, як і кандидатуру Владислави Рутицької, так і інших претендентів Ірина Геращенко оцінює, м’яко кажучи, критично і ставить в докір заступнику міністра з євроінтеграції, зокрема і тій же Рутицькій, небажання виконувати свої прямі обов’язки, відсутність досвіду і непрофесіоналізм: “Що ж стосується заступників міністрів із євроінтеграції, відібраних на конкурсах, то це окрема пісня. На жаль, деякі з них, крім англійської, більше нічого не знають і не розуміють ні в євроінтеграції, ні в роботі свого міністерства. Ми їх на комітеті не можемо побачити або щось виразне почути”.

Чи справді Косюк зможе проштовхнути на посаду Рутицьку – питання відкрите. З огляду на те, що в числі головних конкурентів на посаду фігурує також Дмитро Шимків, який до того мітив у крісло міністра охорони здоров’я, шанси Владислави коливаються. Однак, за словами все того ж анонімного джерела в АП, Косюк передбачив і варіант відмови. В такому випадку як запасний варіант він не проти посадити Рутицьку в інше крісло – міністра АПК. Це цілком логічно для олігарха, який все життя працює в аграрному бізнесі та дуже б хотів отримати “маріонеткового” чиновника, який би діяв в інтересах його аграрної імперії. Адже Косюк раніше неодноразово говорив, що мріє про те, щоб його підростаючий син керував бізнесом. І допомога батька і розставлених ним людей на високих посадах в міністерстві і Кабміні, звичайно ж, зіграє в розвитку сімейної справи ключову роль.

Однак в цій історії найогидніше навіть не те, що олігархи продовжують впливати на розвиток країни. Гірше – що Рутицька і подібні їй псевдотехнократи почали розмножуватися в Україні і своїм дилетантством, непрофесіоналізмом і роботою на конкретних “дядь” у підсумку можуть привести не просто до сварки з Європою і провалу євроінтеграції, а й призведуть до краху економіки України і країни, як такої. Українські олігархи цього, мабуть, не розуміють і схильні просувати вірних їм людей, а не професіоналів. Віктор Янукович свого часу теж вирішив, що схопив бога за бороду, і не вірив в можливість повторення ситуації з “помаранчевою” революцією. На жаль, за таку безпечність зараз розплачується вся Україна.

zahvat.net

Tags: , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, березня 2, 2016 at 07:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.