Юсеф Харес.

Юсеф Харес.

Ще задовго до того, як Сирія стала на слуху у всього світу, в Україні з’явився свій “сирійський фактор”: Юсеф Харес – нинішній екс-радник екс-президента Віктора Ющенка, пише Стоп Откат.

За версією “Української правди”, саме він був автором проекту “РосУкрЕнерго”, вивіз до Парижа скіфське золото на $1 млрд. і лобіював угоду з Катаром на $1,5 млрд. – скраплений газ в обмін на радянське озброєння.

Вважалося, що зірка Хареса закотилася разом з фінішем президентської кар’єри Ющенка. Однак нещодавно він

знову сплив в оточенні вже нинішніх лідерів…

Син халіфа

Отримавши у 2001 році українське громадянство, сирієць Юсеф Харес, 16.11.1964 року народження, уродженець чи то Джайбула, чи то Латакії, завжди запевняв оточуючих, що належить до древньої династії халіфа Аль Моез. Так це чи ні, ми перевірити не можемо.

Він прибув на територію ще радянської України в 1982 році для навчання у військовому вузі в рамках міжурядової угоди між Сирією і СРСР. Але кар’єра військового його не цікавила, він кинув навчання і повернувся в Сирію.

У 1989 році через проблеми з сирійськими правоохоронними органами Харес повернувся до Києва і вступив до Київського державного університету економіки.

За даними сайту “Тема”, спільно зі своїм братом, впливовим у Сирії бізнесменом Юсефом Мунзером, наш герой заснував і очолював ряд структур, включаючи “Харес Глобал імпорт- експорт”, “Харес-Агро”, “Онікс-трейд” та ін. У 1992-му заснував компанію в сфері металургії, уклав ряд великих контрактів із західними компаніями. У 1995 році в Австрії заснував компанію AWBC, що займалася виробництвом і торгівлею сталлю.

У період 1995-2001 років компанія “Харес Глобал імпорт-експорт” імпортувала через молдавських і британських посередників продукцію Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, “Запоріжсталі” та Алчевського металлокомбіната. Виручка від операцій осідала на закордонних рахунках. Прикриття комерційних операцій Юсефа Хареса здійснювали лідери ОЗГ “Киселя” і “Савлохова”.

З чуток, в період 1998-2004 років, через свої зв’язки в Сирії, Юсеф Харес лобіював кілька угод на поставку в цю країну продукції ВПК.

При цьому брати мали великі прострочені борги. У 1996 році вони, наприклад, взяли в банку “Україна” кредит в розмірі $1,5 млн. (божевільні гроші на ті часи) під гарантії ПП “Харес Естейт”. Гроші не повернули. Станом на 2000 рік Юсеф Харес був винен різним кредиторам в Україні близько $5-7 млн.

Незадовго до прийняття громадянства України, в 1999 році, Харес захистив докторську дисертацію на тему “Сирійсько-українські відносини на сучасному етапі: особливості та перспективи розвитку” на базі Інституту світової економіки і закордонних справ Національної академії наук України.

Отримавши паспорт громадянина України, Харес, за підтримки, як пише “Тема”, екс-посла України в Сирії Євгена Микитенка починає штурмувати українські коридори влади. Він бере активну участь у створенні “Арабського торгового дому”. Використовуючи різноманітні зв’язку, вимагає включення до складу державної делегації в ході підготовки візиту президента Леоніда Кучми в ряд країн Близького Сходу.

А влітку 2003 року, потрапивши в гості на дачу редактора “України молодої” Михайла Дорошенка в Нових Безрадичах, знайомиться з Віктором Ющенком. Правда, не виключено, що сирієць контактував з Ющенком ще в 90-х роках, коли брав великий кредит у банку “Україна”.

Незабаром Харес організовує рандеву Дмитра Фірташа з Віктором Ющенком, під час якого народжується задум схеми поставок газу з участю посередника – компанії, згодом названої “Росукренерго”. Після чого його вплив на главу держави та особливо на його дружину Катерину Чумаченко стрімко зростає. Більше того, в політикумі починають курсувати чутки, що першу леді і “сина халіфа” пов’язує не тільки політичний і матеріальний розрахунок.

У 2007-му за протекцією Михайла Дорошенка (позаштатного радника президента України) та екс-міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, що входили в оточення Ющенка, був призначений радником президента України з питань Близького Сходу. Під час перебування на цій посаді встановив контакт з Петром Порошенком, який займав тоді пост голови ради Національного банку України. На посаді радника він лобіював питання оформлення угоди з Катаром на поставки газу в Україну на суму $1,5 млрд. В обмін на озброєння, що залишилося з часів СРСР.

Дана угода в період президентства Януковича була заблокована прем’єр-міністром Миколою Азаровим, який отримав інформацію про плани Катару направити українське озброєння терористичним організаціям в Ірак. Кажуть, що зараз переговори щодо вказаної угоди поновилися, частина зброї передана Україною Катару через Білорусію нібито з відома Олександра Лукашенка.

Але це були лише “квіточки” його діяльності. Рік по тому Харес провертає найбільшу аферу в своїй біографії – зі скіфським золотом.

Скіфське золото

У 2005 році Юсеф Харес, як писали в ЗМІ, консолідував більшу частину власних компаній, що здійснюють комерційну діяльність в різних галузях промисловості, в “Hares Group Holding”.

У 2008 році сирієць, на прохання Катерини Чумаченко, з якою, як ми вже писали, він, за чутками, перебував у більш ніж дружніх стосунках, вивіз до Парижа скіфське золото на суму $1 млрд. Для подальшої реалізації.

Одночасно, можливо, позбавляючись від роману, що вже набрид йому, Харес переїжджає на постійне місце проживання до Франції. На виручені від продажу золота гроші відкриває благодійний фонд “The 40 Foundation” і паризьку філію “Hares Group Holding” “Hares Group France SAS”.

Після поразки Ющенка на президентських виборах 2010 року Юсеф Харес прийняв рішення одноосібно реалізувати дорогоцінні метали, в зв’язку з чим на даний час перебуває з ним у конфлікті.

За фактами розкрадання золота, а також $60 млн. з “Ексімбанку” за дорученням тодішнього президента Віктора Януковича українськими правоохоронними органами порушувалися дві кримінальні справи стосовно Юсефа Хареса, які були закриті влітку 2014 р. Був заарештований французькими правоохоронними органами, потім випущений на свободу. Є версія, що поклопотали за нього представники сирійської опозиції.

Непрямим підтвердженням цього може стати той факт, що в 2011 році під час зустрічі секретаря РНБОУ Андрія Клюєва з президентом Сирії Башаром Асадом у Дамаску останній раптово поцікавився діяльністю Хареса на території України, пояснивши це тим, що той є особистим ворогом його батька, надавав фінансову допомогу і постачав зброю сирійській опозиції.

Юсеф не тоне

Куди ж подівся “сірий кардинал” Ющенка зараз? Нікуди. Він, як і раніше, шукає виходи на владу, щоб заробити ще більше. Офіційно Юсеф Харес є головою правління “Hares Group Holding GmbH” і фокусується в сфері металотрейдингу, нерухомості, інжинірингу та нафтового бізнесу.

Нафтогазові інтереси його бізнес-групи в Україні представляє українська компанія “Рудіс”. Харес є одним з керівників Міжнародного благодійного фонду “Nove Pokolinnya” (“Нове покоління”), який надає допомогу українським дітям-сиротам, директором “Товариства українсько-сирійської дружби” і спільного українсько-сирійського підприємства ТОВ “Сіріус-Бізнес”.

Не облишив він і деяких “шкідливих звичок”. Є дані, що Харес підтримує стійкі відносини з лідером київської ОЗГ І. Кірімова (прізвисько “Татарин”), який “відмиває” грошові заощадження ОЗГ через фонд “Діти України” та “Товариство українсько-сирійської дружби”, а згодом використовує в процесі приватизації державних підприємств України. Одним з підприємств, діяльність якого знаходиться під контролем ОЗГ “Татарина”, є ТОВ “Сатурн”, реєстрував яке в 1998 році Харес.

Також спільно з Новинським, Усмановим і Суркісом він є співвласником придністровського підприємства “Молдавський металургійний завод” (“ММЗ”).

Особистими рахунками Юсефа Хареса відає… Омар Арфуш, брат українського шоумена Валіда Арфуша. “Hares Group Holding” має офіс в Йорданії, яким керує Фазеф, що контролює рух фінансових коштів компанії в Йорданії через “Arab Bank”.

В ОАЕ фінансовим консультантом Хареса є громадянин Румунії і Великобританії Кампіну Віорел (Campeanu Viorel, псевдонім “Румун”), 18.06.1976 р.н., уродженець м. Бухареста Румунії, формально числиться співробітником швейцарського банку “Мірабо”, а також лондонського відділення “Стандарт банку”. У 2013 році Віорел займав посаду керуючого директора компанії “Julius”.

В даний час є керуючим директором компанії “Mirabud” (Middle Bast) Ltd.”, проживає на території ОАЕ і займається банківським бізнесом.

Підтримує дружні та ділові стосунки з українським бізнесменом ліванського походження Омаром Арфушем, громадянином Лівану і Франції, співвласником компанії “Supernova Media Group”, бізнес-партнером Ю. Хареса, ліванцем. Швидше за все, з Омаром Арфушем його познайомила відома в українській “тусовці” Віталіна Медіана – цивільна дружина італійця Мауріціо Аскера. “Румун” ризикує, підтримуючи з Медіаною інтимні стосунки – італієць дуже ревнивий.

Через О. Арфуша Віорел встановив близькі відносини з директором кіпрської компанії “Blessway Ltd.”, громадянином України Василем Бабицьким, який потрапляв в поле зору українських спецслужб як віце-президент польської компанії з виробництва зброї “Level 11” (керівник – громадянин Польщі Павел Вітольд Кжиковский).

Компанія “Blessway Ltd.”, як уже раніше повідомлялося в ЗМІ, реалізує “сірі схеми” поставок зброї бойовикам Ісламської Держави транзитом через Україну і Саудівську Аравію, при цьому тісно взаємодіє з НВО “Форт” (м.Вінниця). Фінансування поставок забезпечує “Румун”.

Починаючи з 2014 р, Віорел також є фінансовим консультантом прем’єр-міністра тіньового уряду, народного депутата Колеснікова Б.В. і віце-прем’єра цього ж уряду, народного депутата ВРУ Рабиновича В., з яким він регулярно зустрічається (січень, липень 2015).

Спецслужби за допомогою імміграційного контролю встановили, що Кампіну Віорел в 2015 році відвідував Україну двічі:
– 18.01.2015 прилетів з ОАЕ і перетнув держкордон України через “Жуляни”
22.01.2015 перетнув держкордон України (“Жуляни”) і полетів в ОАЕ
– 28.07.2015 прилетів з ОАЕ в Україну (“Жуляни”)
2.08.2015 полетів в ОАЕ (“Жуляни”)
Прильоти: рейс FDB 727 о 13:15
Вильоти: рейс FDB 728 о 14:15

Це показує, що якийсь рух капіталів в бізнесі Хареса йде. І можливо, досить великий. Крім цього, його ім’я, не дивлячись на скандал зі скіфським золотом та ін., не числиться в розшуку Інтерполу.

Хто ж допомагає сирійцеві і далі процвітати в Україні? Сам він, напевно, скаже, що не допомагає ніхто і він тримається виключно за рахунок внутрішніх ресурсів. Але знаючі люди компетентно заперечують: в справі Юсефа Хареса чітко помітно вплив “старшого товариша”. Кажуть, що ім’я цієї людини Олег Гладковський, в минулому – Олег Свинарчук, який є першим заступником секретаря РНБО.

Для довідки. З 1995 року Олег Свинарчук був віце-президентом концерну “Укрпромінвест” Петра Порошенка і відповідав в ньому за автомобільний напрям, який до 2005 р було об’єднано в корпорацію “Богдан”. У 2009 р два партнера розділили бізнес: Свинарчук отримав контроль над “Богданом”, натомість віддавши свою частку в “Укрпромінвесті”.

Пізніше Петро Олексійович довірив Олегу Володимировичу курирувати свою виборчу кампанію в чотирьох областях – Волинській, Херсонській, Хмельницькій та Черкаській. А потім призначив Свинарчука головою Міжвідомчої комісії з військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

Після цього призначення він змінив прізвище на Гладковський (по матері), зблизився з сирійським емігрантом Юсефом Харесом. Так історія останнього отримала друге дихання…

Стоп Откат

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, березня 7, 2016 at 07:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.