FBI-vs-Apple.

FBI-vs-Apple.

Що трапилося?
На цьому тижні каліфорнійський суд зобов’язав компанію Apple допомогти ФБР у зломі iPhone одного з нападників на соціальний центр в містечку Сан-Бернардіно. Слідчі відомства не змогли самостійно отримати доступ до даних смартфона. В Apple не погодилися з рішенням суду і мають намір його оскаржувати. Виконавчий директор компанії Тім Кук заявив, що дії влади загрожують безпеці клієнтів Apple. Влада каже, що Apple поводяться як діти, що дії компанії заважають боротьбі з тероризмом, пише
apparat.

Що це за стрілянина в Сан-Бернардіно?
2 грудня 2015 року Саїд Фарук і його дружина Ташфін Малік напали на центр для інвалідів в каліфорнійському містечку Сан-Бернардіно. В результаті стрілянини загинули 14 людей. Більше 20 отримали поранення. Малік і Фарук загинули. ФБР не змогла отримати доступ до смартфону Фарука – його iPhone запрограмований на знищення всіх даних після певної кількості невдалих спроб ввести пароль. ФБР хоче отримати від Apple програму, яка дозволить їм намагатися підібрати пароль нескінченне число разів.

Невже ФБР не змогли зламати iPhone?
Так, це так. Вони можуть в результаті певних операцій підібрати правильний пароль, але не можуть самостійно обійти захист. Раніше ФБР вже скаржилося, що не може добитися від компаній на кшталт Apple допомоги у зломі пристроїв.

Що конкретно повинна зробити Apple?
Надати підтримку ФБР. По-перше, відключити або дозволити обійти функцію самознищення даних. По-друге, дозволити ФБР підбирати паролі будь-яким способом. По-третє, зробити так, щоб між спробами введення пароля не було затримок. При цьому суд окремо відзначив, що якщо у Apple взагалі немає такої можливості допомогти ФБР, то компанія повинна повідомити про це.

А сама Apple може зламати?
В цілому так. Наприклад, Ден Гуїдо з фірми Trail Of Bits, що займається кібербезпекою, вважає, що в компанії можуть створити спеціальну версію iOS, яка допоможе спецслужбам вводити паролі нескінченне число разів. Метью Грін з Університету Джона Хопкінса згоден з Гуїдо, однак сумнівається, що Apple і ФБР зможуть обійти часову затримку. У разі якщо у смартфона Фарука складний пароль, його визначення може зайняти роки.

Це дійсно важлива проблема?
Так, тому що вимоги ФБР можуть нашкодити надійності більшості програм, якими ми користуємося. На бік Apple встали практично всі великі американські IT-компанії. Її підтримали WhatsApp, Google, Microsoft, Facebook і Twitter. За Apple заступилися і експерти в області захисту даних, і активісти на кшталт Сноудена. Основна причина – технологічні компанії бояться ослаблення своїх систем безпеки. Причому спецслужби змушують їх зробити це самостійно. Користувачі ж бояться за збереження своїх даних. Кевін Бекстон з Технологічного інституту Нової Америки вважає, що Apple “змушують створити шкідливе ПЗ для злому своїх же програм”, і що цей прецедент ФБР зможе використовувати і проти інших фірм. “У сучасному цифровому світі “ключ” до зашифрованої системи – це інформація, що розблоковує доступ до даних, і дані захищені настільки, наскільки захищений цей ключ. Коли ключ відомий або існує спосіб обійти код, шифрування стає вразливим для будь-кого, хто володіє цим знанням”, – написав Тім Кук у відкритому листі з приводу рішення суду.

apparat

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, березня 11, 2016 at 13:00 and is filed under Закордон, Статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.