17
Бер

Про професійну етику

   Posted by: klimovy4   in Новини, Україна

Бюро перепусток.

Колись давно в своїй кандидатській дисертації я досліджував питання впливу національної ідентичності співробітників Європейської Комісії на їх рішення на європейському рівні, пише у facebook Віктор Андрусів. Чи не виникає у них бажання підтримати саме свою країну? Так-от, по факту аналізу великої кількості інтерв’ю та опитувань виявилось, що головним фактором забезпечення їх об’єктивності є професійна етика. Європейські службовці чітко розрізняють особисте і професійне, і намагаються ніколи це не плутати чи зводити до купи.

Зустрічати щось схоже на професійну етику в Україні мені майже не доводилось. У нас всюди особисте і робота є одним цілим, починаючи від вахтерки на вході до адмінбудівель закінчуючи міністрами і депутатами. Відповідно, дуже часто українці переносять свої особисті образи чи життєві негаразди на надання послуг. “Попробуй попрацювати за 1600 грн і тоді будеш мені розказувати, хто постіль збирає”, – регулярно кричить мені провідниця вагону. “Це не корупція. Я просто компенсовую вартість свого часу і зусиль на цій роботі”, – пояснював один високий чиновник епохи Януковича.

Привнесення особистого в професійне – це не тільки проблема бюджетної сфери (хоч тут це дуже виражено, часто прямо на обличчі людей), це стосується і бізнес-сфери. Часто, можна почути відмову у наданні послуги, якщо її вартість є нижчою порівняно з бажанням якогось менеджера працювати. В нас нормально на будь-якій роботі мати телевізор, розмовляти по телефону щодо особистих справ, і т.д. При чому бажання працювати також часто прямо залежить від календаря.

Спостерігаючи за діловим циклом, головним чином в Києві, я побачив десь такий календар роботи українця. Дуже абстраговано: Січень- гуляй душа. Лютий – відходимо після свят, чекаємо весну. Березень – квітень – весна, романтика, авітаміноз. Травень – травневі свята. Червень – Серпень – чекання власної відпустки, відпустка, нарешті вересень – жовтень – повноцінні ділові цикли, листопад – грудень – хандра плюс закривання року. Фактично, осінь – це єдиний період, коли всі на своїх місцях відповідально працюють і надають послуги.

Питання професійної етики дуже важливе в контексті політичних рішень. Фактично, здобутки людини, її біографія і вчинки не мають значення, якщо така людина не може розділити особисте і професійне. І питання про наявність такої етики мають розглядатись при різних конкурсних відборах на будь-які посади.

Навіяно конкурсним відбором ‪#‎НАЗК‬

П.С. На фото бюро перепусток комітетів ВР. Дзвінок дозволяє займатись своїми справи під час робочого часу.

Віктор Андрусів

Tags: , , , , ,

This entry was posted on Четвер, березня 17, 2016 at 09:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.