23
Бер

Прорвало

   Posted by: klimovy4   in Закордон, Новини, Україна

Кондоліза Райс.

Кондоліза Райс.

Зачепився щойно на одній зустрічі за тему Кондолізи Райс, її лекції, порад тощо. Зачепився і завівся, пише у facebook Богдан Яременко.

З моєї точки зору Кондоліза Райс особисто значною мірою винна у тих проблемах, що ми зараз переживаємо з Росією. Саме вона, як професор, а далі як держсекретар і найближчий зовнішньополітичний радник Буша опрацьовувала і реалізовувала концепцію проектування впливу США на світ через регіональні держави.

Ідея проста – не можна відповідати за все. Тому в кожному регіоні знаходимо сильного гравця і через нього працюємо з рештою. В нашому регіоні регіональним гравцем, зрозуміло, що було обрано не Молдову і не Україну.

В практичному сенсі цей підхід вилився у скасування усіх інституцій стратегічного партнерства між Україною і США. Увінчався цей підхід згодом відмовою у наданні нам ПДЧ в НАТО, бо регіональний гравець цього не хотів (хоча США ніби були “за”, але думку Росії ігнорувати вже було неможливо).

А зараз, звичайно, вона може давати нам поради.

Вона і тоді їх давала.

Але на яких підставах? Як бачимо в особистому плані вона ступа ступою. А її “вищість” пов”язана не з її особистими заслугами і якостями, а з системними можливостями американської держави. До створення яких вона, до речі, непричетна.
Дві проблеми нашого суспільного менталітету мене непокоять – сформоване у багатьох останнім часом почуття зверхності щодо росіян, і запопадливість перед американцями.

Завтра читайте в Дзеркалі тижня ще й про Обаму. Забагато, блін, вчителів розвелось.

Богдан Яременко

Tags: , , , , ,

This entry was posted on Середа, березня 23, 2016 at 07:00 and is filed under Закордон, Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.