28
Бер

Лобізм по-українськи

   Posted by: klimovy4   in Статті, Україна

Ляшко.

Ляшко.

Вся економіка України обплутана лобістськими законами, які захищають інтереси олігархічних кланів, що стоять за ними, і паралізують економіку, пише Говорит Донецк.

Розглянемо, як працює лобіювання в Україні, на прикладі головної, нібито, годувальниці країни – металургії.

Як відомо, найважливішою сировиною для металургії є металобрухт. Тому для того, щоб підвищити рентабельність виробництва металу, необхідно опустити ціни на металобрухт. В Україні подібні “проблеми” вирішуються традиційним і простим, як шматок господарського мила, способом. Просто вводять обмеження на експорт металобрухту, штучно створюють його надлишок на внутрішньому ринку і ціни, природно, опускаються.

Протягом усіх 2000-х років українські заготівельники металобрухту в середньому поставляли на експорт близько 5 млн тонн чорного брухту і близько 6 млн тонн для вітчизняних металургів. Заготівельники приносили в скарбницю близько одного мільярда валюти щорічно. І все було нормально.

Металургійне лобі, що прийшло до влади в 2010р, на чолі з їхнім кращим другом В. Януковичем не могло змиритися з заробітками брухтозаготівельників і навело соціальну справедливість по-донецьки. Негайно були введені квоти на експорт металобрухту. Офіційна причина квотування для подібних випадків завжди стандартна: загроза дефіциту брухту через наростання експорту.

Все, мовляв, вивезуть, запроданці! Загублять галузь, торгаші нещасні!

Внутрішні ціни на брухт упали і в різні роки відрізнялися від цін на світовому ринку до 100 дол на тонні. За різними оцінками, сумарний виграш українських металургів становив в межах 300-350 млн дол. Так валютні потоки були перенаправлені з державної скарбниці в приватні кишені людини, яка любить постачати гуманітарні вантажі в зону АТО.

За такою ж схемою і з тією ж мотивацією вводяться квотування або навіть пряма заборона на експорт соняшникової олії, деревини та ін.

Цікаво інше. Після втечі Януковича і всієї його славної команди твердих господарників, квотування на експорт металобрухту не було скасовано, хоча новий уряд погрожував скасувати всі лобістські обмеження в бізнесі. Клялися священною пам’яттю Майдану і Небесної Сотні.

Всі брухтозаготівельні організації неодноразово зверталися до найбільш прогресивного міністра економіки України за всі її роки незалежності пана Абрамявічуса і до кращого друга Ахметова прем’єр-міністра Яценюка і навіть до тітки Яресько та всесильного Пастора з проханням скасувати квотування. Реакції не було.

Квотування експорту металобрухту абсолютно незаконне, суперечить правилам СОТ та Угоди про асоціацію з ЄС і може бути скасовано простою постановою Кабінету міністрів. Металобрухту в країні навалом. На жаль, війна на Донбасі, розорені заводи, різкий економічний спад, старіючі комунальні мережі і т.д. створили величезні резерви брухту, для збору якого треба створювати робочі місця, експортувати його і заробляти валюту. Але, .. квотування не скасовується.

Улюблений друг американського Держдепу не ставить це питання до порядку денного Кабміну, а міністерство економіки, як і раніше, із задоволенням займається питаннями розподілу квот і видачі ліцензій брухтозаготівельникам. Дуже, знаєте, захоплююче заняття! Саме це заняття забезпечує конкурси по 300 осіб на одну вакансію в МЕРТ з окладом 3 тис. грн.

Металургійне лобі в Україні традиційно одне з найбільш сильних і у Верховній Раді відбою немає від охочих “послужити” головній галузі країни. Але в останні два роки головним захисником металургів у ВР став хто? Ніколи не здогадаєтеся! Головний радикал країни, всеїдний і політично гутаперчевий Олежик Ляшко. Саме він і його фракція з 2014р року активно лобіює квотування експорту брухту і гнівно виступає на всіх засіданнях профільного комітету ВР. Жоден голос радикалів не буде даний за законопроекти уряду, якщо є загроза скасування квотування брухту.

Якщо зайти на ФБ сторінку генерального директора ахметівської “Запоріжсталі” Ростислава Шумри, всі гнівні і несамовиті пости якого присвячені саме обґрунтуванню необхідності квотування, то ви завжди побачите там догідливі лайки Олежика. Тому всі твердження, що головний педераст країни живе на утриманні у Фірташа, схоже потребують, як мінімум, уточнення. Педерасти ж ніколи не відрізняються постійністю і відданістю. Сьогодні з одним, завтра – з іншим.

Говорит Донецк

Tags: , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, березня 28, 2016 at 09:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.