Правозахисники.

Правозахисники.

У 2014 році на підприємців завели 200 тисяч кримінальних справ. Незважаючи на заклики Володимира Путіна, роботу омбудсмена Бориса Тітова і створення різних комісій із захисту бізнесу, підприємці продовжують стикатися з конфліктними ситуаціями і не завжди можуть добитися правди в суді самостійно.

У більшості випадків необхідно звертатися до професійних юристів, але іноді до резонансних історій слід залучати і правозахисників. “Секрет фирмы” склав короткий гід по організаціях, які допомагають підприємцям у важкій ситуації.

Transparency International – Росія

Ілля Шуманов
Заступник генерального директора

Спеціалізація

У нас загальноросійська антикорупційна організація з підрозділами в Москві, Володимирі, Великому Новгороді, Калінінграді, Санкт-Петербурзі і Барнаулі. Кожен регіональний центр має власну спеціалізацію, але в будь-який з них можна звернутися за допомогою при зіткненні з корупцією. Значна частина звернень надходить саме від підприємців.

Як допомагають

На жаль, в більшості випадків бізнесмени звертаються до наших експертів вже після програних судів або порушених кримінальних справ. Зазвичай на цій стадії допомогти вже вкрай важко. Наприклад, калінінградський підприємець Василь Ювченко вісім років тому втратив транспортне підприємство в результаті рейдерського захоплення. З 2008 року він бився з правоохоронцями, доводячи, що його підприємство постраждало від корупційної схеми за участю колишнього представника держбанку, судових приставів і суддівського корпусу. Експерти Калінінградського центру “Трансперенсі” підключилися до історії рік тому. Завдяки нашій підтримці два тижні тому нарешті таки порушили першу кримінальну справу. Вона повинна стати стартом великого розслідування цієї історії.

Асоціація корпоративного коллекторства

Дмитро Жданухін
Президент

Спеціалізація

У нашу асоціацію звертаються підприємці з питань проблемних корпоративних боргів, коли вичерпані або сумнівні юридичні перспективи їх стягнення через суд – наприклад, у випадках банкрутства або виконавчого провадження. У деяких випадках ми працюємо в режимі pro bono, якщо бачимо методичний та інший ефект від стягнення. Також нерідко проводяться безкоштовні освітні заходи, на яких ми передаємо методики корпоративного коллекторства.

Як допомагають

Одна організація не могла отримати понад 25 млн рублів з іншої, за якою через довірених осіб стояв відомий в регіоні підприємець, який має великий адміністративний ресурс. На його захист тут же піднявся в тому числі діючий депутат Держдуми. Ми анонсували в регіональному центрі прес-конференцію “Чому Х. веде бізнес через підставних осіб?”. Опонентів попередили, що про захід повідомлять банки, які можуть кредитувати більші проекти підприємця, що пішов у тінь. В результаті організації знайшли компроміс щодо суми боргу. Гроші оперативно виплатили, а прес-конференцію скасували.

Міжрегіональна організація захисту і підтримки малого та середнього бізнесу “Ділові люди”

Ольга Косець
Президент

Спеціалізація

Ми займаємося порушеннями прав підприємців – від незаконних перевірок та тиску на бізнес до рейдерських захоплень і судових прецедентів.

Як допомагають

Руслана Телкова звинувачували в крадіжці малюнка на тканині у відомої компанії “Кензо”. Претензії висловила не як така компанія, а конкуренти підприємця. З колегами з Громадської палати РФ і правозахисниками ми направили запити в прокуратуру, організували прес-конференцію і серію круглих столів на різних майданчиках, чим привернули увагу ЗМІ і громадськості до цього грубого порушення прав. За нашою ініціативою в Центрі громадських процедур “Бізнес проти корупції” розглянули цю справу і винесли вердикт на користь Телкова. З ним погодився і бізнес-омбудсмен Борис Тітов. В результаті суд не побачив у справі складу злочину. Після десяти місяців в СІЗО Телкова відпустили на свободу, а через деякий час зняли звинувачення і закрили справу. Однак, оскільки конфісковану тканину так і не повернули, підприємцю зламали весь бізнес і мало не зруйнували все життя.

“Русь сидящая”

Інна Бажибіна
координатор

Спеціалізація

До нас може звернутися будь-яка людина, яка зіткнулася зі слідчими органами і судовою системою РФ. Це люди і родичі тих, хто вже потрапив або знаходиться під загрозою кримінального переслідування. Наша основна задача – відкрити їм очі, тому що багато хто просто не розуміє, що в такій ситуації робити, як, наприклад, відправити передачку в СІЗО.

Як допомагають

Наша допомога буває чотирьох видів: юридична (допомога в підборі адвокатів), психологічна, матеріальна (розподіляємо одяг, продукти, посуд, які нам приносять добрі люди) та привернення уваги громадськості. Всі ці види ми задіяли, наприклад, при допомозі дружині Руслана Телкова Аділі. У травні 2012 року вона прийшла до нас на зустріч. Це була перелякана пташка, втрачена і зруйнована. Спочатку ми вселили в неї впевненість. Вона оперилася, підняла голову, стала боротися. Ми підібрали їй адвоката – Алхаса Абгаджава. Потім Ольга Романова привернула до цієї історії увагу ЗМІ. На кінцевій стадії вже підключився Борис Тітов. У результаті все закінчилося добре.

Ще можна згадати “кавову справу” Миколи і Лори Куделків, з якої багато в чому почалася “Русь сидящая”. Ми тоді допомагали в основному тільки приверненням уваги громадськості, зате справу не тільки закрили, але і до сих пір послідовно карають тих, хто здійснював незаконне кримінальне переслідування підприємців. Спочатку Куделки домоглися засудження штатного понятого, потім працівників ДАІ, які за фальшивою довіреністю продали незаконно вилучену у Куделків автомашину. На вісім років засуджений “решальщік” Андрій Набіуллін, який запропонував повернути незаконно вилучену кавову продукцію на $2 млн за певну мзду. Зараз Тверський суд розглядає справу про перевищення посадових повноважень слідчим Моніним.

“Бізнес солідарність”

Діяльність організації призупинена

Яна Яковлєва
засновник

Спеціалізація

“Бізнес солідарність” зараз в стані заморозки. Я перестала розвивати цей напрямок діяльності, щоб не боротися з вітряними млинами. Успішна правозахисна організація в цій області в нинішній Росії не може існувати. Але якщо люди звертаються до мене особисто, я, звичайно, з ними зустрічаюся, розбираюся, направляю до відповідних адвокатів. Іноді переконую їх відмовитися від їхніх нинішніх адвокатів, тому що вони мені здаються якимись “лівими”.

Як допомагають

Взагалі багатьом, хто до мене звертається, важливо, щоб з ними в принципі хтось поговорив. Я начебто нічого не зробила, але вони все одно дуже вдячні, тому що з ними поговорили, поділилися, обговорили. Можна сказати, що я надаю психотерапевтичну допомогу. Насправді це важливо. Люди, які опинилися в цій ситуації, всі як один розгублені, плутають адвокатів з лікарями, цілком довіряються їм. У мене недавно знайомий так попав. Я з ним бесіди проводила і зрозуміла, що це чистий психоаналіз. Я йому задавала навідні запитання. В результаті він змінив адвокатів. Я його закликала перетворитися на барона Мюнхгаузена і самого себе з болота витягувати, бо більше нікому до нього діла немає і розслаблятися не можна. Це чисто лідерський курс порятунку підприємців. Бізнес-тренінг з виживання в умовах кримінального переслідування. Може, грошей з таким курсом зароблю.

“Секрет фирмы”

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Середа, березня 30, 2016 at 10:00 and is filed under Закордон, Статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.