Експорт.

Українські виробники розраховують збільшити експорт до Євросоюзу в рамках договору про Асоціацію. Федерація роботодавців України буде лобіювати збільшення для нашої країни європейських квот на безмитні поставки кукурудзяного борошна в 12 разів, на пшениці – в 2 рази, виноградного соку – в 9 разів, цукру – 1,5 рази, томатів – в 3 рази, м’яса птиці і напівфабрикатів з неї – в 6 разів. А також збирається наполягати на повному скасуванні квот на яблучний сік, пише Агропалата.

Про це повідомив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, який зазначив, що вітчизняні виробники вичерпали вже значну кількість квот.

10 березня 2016 р були повністю вичерпані квоти щодо безмитного ввезення в ЄС українського цукру і ячмінної крупи. По борошні, меду, соках і кукурудзі вони вибрані на 86,9%, по пшениці і м’якій пшеничній муці – на 74,5%, по вівсу – на 50%.

Руслан Іллічов зазначив, що в 2015 році експорт України до Євросоюзу скоротився на 25% в грошовому вираженні. Втрати валютної виручки на 13 лютого 2016 р склали $4 млрд. (з $17,08 млрд). І підкреслив, що негативна динаміка спостерігається досі.

“Найбільше скоротилися поставки нашої продукції в Польщу та Угорщину”, – зазначив Іллічов.

І запевнив, що головна причина падіння поставок – це саме невисокі квоти на український експорт.

“Питання перегляду квот вже піднімалося під час зустрічей ФРУ з найбільшими бізнес-об’єднаннями Європи і на засіданні Платформи громадянського суспільства, що функціонує відповідно до угоди про асоціацію Україна-ЄС. Європейські партнери готові нас підтримати, якщо розмова буде йти про перегляд галузевих квот в рамках загального квотування”, – сказав Іллічов.

І повідомив, що 26 квітня має відбутися ще одна зустріч з європейськими партнерами. Правда, до цих пір неясно, хто буде брати в ній участь з української сторони.

“Неясно, хто буде формувати спільну позицію нашої країни, і говорити про галузеві потреби щодо поставок. Тому ми пропонуємо об’єднати позиції всіх галузей бізнесу в єдиний документ, і з ним йти на переговори”, – підкреслив Іллічов.

На поточний момент, за його словами, для українських експортерів важливо вирішення чотирьох ключових проблем: перегляд імпортних квот, зниження імпортних мит на товари українського машинобудування автомобільної промисловості та електрообладнання, продовження роботи режиму генералізованої системи преференцій (системи тарифних преференцій ЄС щодо імпорту товарів, вироблених в найменш розвинених країнах і країнах, що розвиваються), а також прискорення процедури двостороннього узгодження системи ветеринарного і фітосанітарного контролю.

Агропалата

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, березня 31, 2016 at 09:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.