Хабар.

На Заході і Близькому Сході розгортається скандал світового масштабу, який можна порівняти з Вотергейтом, Wikileaks або викриттями Сноудена.

Австралійські розслідувачі Fairfax Media і Hufflongton Post опублікували матеріали, засновані на “зливі” електронної пошти компанії Unaoil, що базується в Монако.

При цьому журналісти переконують, що масив email отриманий ними чесним шляхом, пише politonline.

З листування корпорації, яка належить іранському сімейству Ансані, з’ясовано, що найбільші американські корпорації заливають республіки СНД і країни Близького Сходу колосальними хабарами і відкатами – поки американська влада і політики з трибун кричать про корупцію в Росії, Україні і Європі.

Сенсаційний “Унаойлгейт” ділиться на три частини. У першій розслідувачі розповідають, цитуємо, “про шури-мури Unaoil на Близькому Сході”. Другий, як анонсують фахівці, про “impoverished former Russian states і те, як погано поводяться там міжнародні гіганти на кшталт Халібертон”. Третій – про корумповану владу Азії та Африки.

“Бізнес, ясна річ, простий. Приходить якась корпорація до Unaoil і каже: “Дуже хочу отримати контракт в Лівії, але не знаю, як я там в цьому дивному близькосхідному світі зі своїми сяючими західними цінностями, допоможи, а?” І Unaoil радісно і за великі гроші допомагає”, – вже обговорюють мегазлив у Telegram.

При цьому журналісти та читачі Австралії і США вражені – наскільки великий і значний список клієнтів і партнерів Unaoil.

Нагадаємо, що Unaoil заснована бізнесменом Атою Ахсані, що втік з Ірану і назвав місією компанії “принести західні технології та інновації в держави Близького Сходу, Азії та Африки”.

“З 2002 по 2012 рік компанія Ахсані за допомогою корупційних схем забезпечувала західним фірмам вигідні контракти в арабських та інших країнах”, – пишуть ЗМІ.

Зокрема, у відвертій корупції були замішані, за даними журналістів, американські гіганти Halliburton, Honeywell, KBR і FMC Technologies. Не відстали і друзі США – південнокорейські Samsung і Hyundai. Свою вигоду за хабарі отримали британський Rolls-Royce і Petrofac і навіть німецька Man Turbo. Розслідувачі, втім, відзначають – про корупцію “могли знати не всі компанії”, частина з яких вважала “ми наймаємо чесних лобістів”. Правда, тих, хто знав про методи Unaoil, було значно більше.

З’ясувалося, що Unaoil заливала американськими і британськими хабарами Казахстан, Іран, Ірак, Ємен, Сирію, Лівію, ОАЕ, Туніс, Алжир, Анголу, Камерун, Конго і навіть ПАР. Розслідувачі переконані, що американські бізнесмени через Unaoil скуповували навіть міністрів і провідних чиновників.

У свою чергу, сам Ахсані заявив, що ніколи не давав хабарів. Він посилається на незрозуміло як отриманий від міжнародного агентства Trace International сертифікат – мовляв, компанія пройшла ретельний аудит і її методи визнані законними.

Природно, що поліція після виходу такого розслідування обшукала офіси Unaoil і будинки власників компанії в Монако, ведуться допити. Офіційним розслідуванням масової корупції серед західного бізнесу “через Unaoil” зайнялися спецслужби Великобританії, Австралії та США.

politonline

Tags: , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, квітня 6, 2016 at 07:00 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.