Приват

“Приват”.

От вже третій день клієнти Приватбанку стикаються з проблемою в роботі платіжної системи банку і банкоматів, пише Insider-life-news.

У банку остаточно пообіцяли ліквідувати всі проблеми 6 квітня, у другій половині дня.

Офіційна версія Приватбанку – це технічний збій. І оперативно в віддаленому режимі налагодити роботу апаратів можна лише в 85% випадків, саме стільки у банку сучасних банкоматів, контрольованих з центрального пульта в офісі. А 15% – старі банкомати, до яких повинні під’їжджати техніки і ремонтувати на місці.

При цьому в середовищі банкірів обговорюються також два неофіційні сценарії. Перший – банкомати Приватбанк вимкнули, щоб не видавати гроші клієнтам “Хрещатика”. Вони з понеділка почали обходити банкомати всіх банків і активно знімати гроші зі своїх карток, і найбільшого удару було завдано саме по мережі банкоматів Приватбанку: йому належить 19,8 тис. апаратів з 33,3 тис., що є в країні.

Кажуть, що Приватбанк вже в перший день зазнав великих втрат: нібито депозита, який “Хрещатик” тримає, за правилами міжнародних платіжних систем, в VISA і MasterCard не вистачає, щоб покрити ту суму, яку Приват вже видав вкладникам “Хрещатик”. У цьому контексті просте вимкнення банкоматів на день-два (поки вляжеться паніка вкладників “Хрещатика”) здається логічним.

Втім, є й інша версія про непрацюючі банкомати – подейкують, що у Приватбанку виникли проблеми з ліквідністю. Тобто поточних надходжень на рахунки його клієнтів не вистачає для нормального функціонування всього банку. Зараз фінансисти гадають чому це сталося: одні кажуть, що так сталося через те, що Приватбанк тягне зі збільшенням капіталу, якого насправді потребує, а інші твердять про вимивання грошей з рахунків великих клієнтів банку. А саме про сплату “Укрнафтою” податків: днями голова Державної фіскальної служби (УКРІНФОРМ) Роман Насиров повідомив, що це підприємство дійсно проводить платежі в бюджет. Хоча він не уточнив точну цифру, але можна не сумніватися в тому, що вона була чималою, і її вихід із Приватбанку створив складності його казначеям.

Проблеми з доступом до грошей та рахунків почалися у клієнтів ПриватБанку 4 квітня після обіду.

Фактично добу клієнти були позбавлені можливості розрахуватися карткою за покупки в торговельних точках, або провести платіж через онлайн-банкінг Приват24. Операції в банкоматах і терміналах самообслуговування з використанням карток також скасовувалися системою. У касах відділення банку в знятті готівки з карток або в проведенні платежів теж відмовляли.

Insider-life-news

Tags: , , , , ,

This entry was posted on п’ятниця, квітня 8, 2016 at 11:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.