Депутати.

БПП виключив зі списків “людей Коломойського” і декількох “ударівці”, а “Самопоміч” очистила виборчі ряди від партійців “Волі”, пише Insider-life-news.

Щоб вичистити виборчі списки від “неугодних” людей і не допустити їх можливого проходження в парламент, нардепи з боями прийняли закон №3700. Пізніше його назвали законом про “партійну диктатуру”: документ дозволяє партіям за рішенням з’їзду виключати кандидатів зі свого виборчого списку вже після виборів. У ПАРЄ розкритикували закон, а незгодні з його нормами депутати звернулися до Конституційного суду. Але ні критика європейських інституцій, ні розгляд в КС не зупинили великі партії від застосування закону в дію. Першою новий закон випробувала “Самопоміч”, виключивши зі свого списку 11 осіб. Через пару тижнів на закритому з’їзді БПП позбулася 13 осіб. Офіційно партійці кажуть, що виключені кандидати – або “зрадники”, перебігли в інші політсили, або не хотіли займатися партбудівництвом. Кандидати, яких виключили, неофіційно розповідають, що чистка партрядів – розправа над “неугодними”.

ЛЮДИ КОЛОМОЙСЬКОГО. У так званого закону про “партійну диктатуру” спочатку була ще одна кодова назва – “закон Богдана”. На парламентських виборах 2014-го Андрій Богдан, якого називали соратником бізнесмена Ігоря Коломойського (він же захищав екс-заступника губернатора Дніпропетровщини Геннадія Корбана в суді), йшов у Раду за списками БПП під №74. Після початку деолігархізації і “війни” між Банковою і Коломойським, в оточенні президента ламали голову, як не допустити проходження Богдана в Раду, якщо хтось із нардепів від БПП вирішить перейти на роботу в Кабмін. Адже ще півроку тому – до корупційних скандалів і демаршу міністра економіки Айвараса Абромавичуса – колишнього заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка активно “сватали” в Кабмін.

Після всіх цих подій про сірого кардинала Банкової призабули, але необхідність викинути зі списку БПП деяких людей залишилася. Після консультацій з лідерами інших фракцій і партій, яким також сподобалася ідея почистити виборчі списки, закон №3700 в порушення регламенту таки протягли через парламент: для прийняття в першому читанні Володимир Гройсман ставив його на голосування мало не 20 разів, а в другому 226 “за” набралося з третьої спроби.

Вже 25 березня на закритому з’їзді БПП делегати виключили зі свого списку 13 осіб. Правда, за інформацією джерел Сегодня.ua в БПП, список “виключених” був спочатку більшим. “Хотіли також викинути Петра Ворону (№94 за квотою УДАРу – Авт.) і Володимира Курінного (№86 за квотою УДАРу, нинішній глава департаменту місцевого самоврядування та децентралізації АП – Авт.)”, – сказав нам один з делегатів з’їзду БПП.

Першим в списку на виключення, звичайно ж, був Андрій Богдан. “Олександр Бригінець та Дмитро Білоцерківець, які йшли відразу за Богданом, вже зайшли в парламент замість Єгора Фірсова та Миколи Томенка (у них забрали мандати за вихід з фракції БПП – Авт.). Валерій Карпунцов (№77 в списку, колишній “ударівець” і нинішній старший помічник генпрокурора з особливих доручень – Авт.) ймовірно залишиться працювати в прокуратурі. Якщо мінімум два нардепи з фракції БПП підуть працювати в новий уряд, до Ради зайде кума президента Оксана Білозір“, – вважає один з нардепів від БПП.

У списку БПП не один Богдан був з обойми “Привату”. Після позачергових парламентських виборів багато кандидатів зі списку БПП на місцевих виборах зробили ставку на новий проект “УКРОП”. Деякі обрані від УКРОПу до місцевих рад. Один з таких – Рустам Раупов – йшов під №100 в списку БПП. До виборів у 2014-му зайшов до списку пропрезидентської партії за квотою УДАРу. Очолював житомирський обласний осередок колишньої політсили Віталія Кличка. Але вже після виборів, на етапі місцевої виборчої кампанії, Раупов перебіг в УКРОП, від якого і був обраний депутатом до Житомирської облради.

Виключений В’ячеслав Фрідман, який йшов за списком БПП під №99, – давній соратник і друг Ігоря Коломойського. В одному з інтерв’ю він розповідав, що з трьох років жив з бізнесменом в одному під’їзді.

Ще один перебіжчик – Віталій Іляшенко. Раніше очолював черкаський обласний осередок УДАРу. У списку БПП на парламенткіх виборах йшов за №117. Пізніше, під час злиття партії Кличка з президентською “Солідарністю” сам Ілляшенко пояснював, що не захотів вступати в БПП, тому почав активно займатися будівництвом УКРОПу в Черкасах. Зараз він – радник мера Черкас Анатолія Бондаренка.

Не захотів вступати в БПП і колишній депутат Київради, “ударівець” Анатолій Велімовський, який на місцевих виборах в Києві балотувався від УКРОПу по округу №49. Правда, за інформацією джерел Сегодня.ua в БПП, на етапі формування виборчого списку пропрезидентської сили по Києву Велімовському просто не вистачило місця, а за іронією долі, 49 округ, де Велімовський балотувався від УКРОПу, і зовсім залишився без представництва в Київраді.

Позбувся свого “прохідного” 157 місця в списку БПП і Святослав Лешик, який на місцевих виборах також балотувався до Київради від УКРОПу. За інформацією джерел Сегодня.ua в БПП, ще на етапі злиття УДАРу з “Солідарністю” Лешик активно лобіював ідею створення молодіжного крила пропрезидентської політсили по Києву: “Але ідея не сильно сподобалася Березенку (нардепу від БПП Сергію Березенку – Авт.) і Кононенку“. Правда, зараз, за ​​інформацією наших джерел в БПП, ідею Лешика реанімували. “Столар (Вадим Столар, екс-депутат Київради і найближчий соратник Кличка – Авт.) займається створенням “молодіжки” під мера столиці, так як від ідеї реанімувати УДАР вирішили відмовитися (раніше ходили чутки, що Кличко хоче відродити УДАР – Авт.)”, – сказав нам один з депутатів Київради від фракції БПП.

Вичистили “ударівців”. Ситуація з виключеними зі списку БПП кандидатами Олексієм Маловацьким, Тетяною Малашенковою і Андрієм Вовком ще цікавіша.

Маловацький йшов на парламентські вибори в 2014-му під №84. Працював юристом і очолював юридичний департамент в штабі Порошенка на дострокових президентських і парламентських виборах.

Місце №85 у виборчому списку БПП Тетяні Малашенковій забезпечила робота юристом на 5 каналі.

А Андрій Вовк після рішення з’їзду втратив своє 91 місце в списку, куди також був включений за квотою “Солідарності”.
“Де-факто їх виключили з виборчого списку ще рік тому: тоді вони написали заяви в обмін на посади у Вищій раді юстиції та АМКУ”, – сказав нам один з виключених зі списку БПП. Дійсно, в кінці квітня і Маловацький, і Малашенкова стали членами ВРЮ за квотою Верховної Ради і президента відповідно. А Вовка в кінці серпня минулого року Порошенко призначив заступником глави АМКУ.

Ще одним “ударівцем”, який втратив своє 119 місце в списку БПП, став колишній глава чернігівського обласного осередку колишньої партії мера столиці Юрій Тарасовець.

За словами джерел Сегодня.ua в чернігівській міськраді, між Тарасовцем і нинішнім мером міста Владиславом Атрошенком і екс-нардепом від БПП давній конфлікт. “З цим і пов’язано те, що після злиття УДАРу з “Солідарністю” Тарасовця викинули на узбіччя (не дали очолити обласний БПП – Авт.), позбавивши можливості спробувати свої сили на виборах мера міста. Цього, за чутками, домагався особисто Атрошенко”, – сказало нам джерело.

Список виключених “ударівців” замикають Костянтин Бєдовой і Олексій Рябікін, які йшли в Раду на дострокових виборах 2014-го за №128 і №87 відповідно.

Бєдовой потрапив до списку пропрезидентської партії за квотою Віталія Кличка (у Верховній Раді 7 скликання був помічником Віталія Кличка на громадських засадах), будучи бізнес-партнером нардепа від БПП Артура Палатного. Зараз Бєдовой в “Антикорупційному русі” Валентина Наливайченка. “Правда, не бачу сенсу в його виключенні зі списку, – сказав нам неофіційно один з нардепів від БПП і член партії, якого не запросили на закритий з’їзд 25 березня. – У нього все одно не було шансів пройти в Раду – він занадто далеко в списку. Знаєте, після з’їзду ходив такий жарт, що Лешика і Бєдового “зачистили”, щоб загальна кількість виключених кандидатів була більшою, ніж у “Самопомочі” (яка виключила зі свого списку 11 осіб – Авт.)”.

Олексій Рябікін потрапив в список БПП за квотою УДАРу. Його називають однаково близьким до Павла Рябікіна, кандидата на віце-прем’єра – міністра інфраструктури та екс-нардепа в Раді 7 скликання (Рябікін був його помічником на платній основі) і Віталія Ковальчука – заступника голови АП, якого пророкують на посаду глави АП (якщо Борис Ложкін перейде в Кабмін) або віце-прем’єра. За інформацією джерел Сегодня.ua в партії, “зачистили” Рябікіна через його позицію ще по діяльності УДАРу. Задовго до парламентських виборів восени 2014-го Олексій і Павло Рябікін виступали за самостійну від президентської БПП участь УДАРу в виборах. Більше того, деякі партійці кажуть, що вони були також проти повної ліквідації УДАРу як партії і навіть почали займатися її відродженням.

“Мабуть, в якийсь момент це не сподобалося новим-старим сірим кардиналам в особі Березенка і Кононенка (Ігоря Кононенка, нардепа від БПП – Авт.). Тому Рябікіна вирішили замінити Дмитром Білоцерківцем (в центральному виконкомі партії на етапі підготовки до парламентських виборів – Авт.). Білоцерківець був більш поступливим, ніж Рябікін, тому і пройшов недавно в Раду”, – розповів нам один з колишніх “ударівців” і нинішній нардеп від БПП.

ВЖЕ БЕЗ “ВОЛІ”. Випробувала новенький закон про “партійну диктатуру” і “Самопоміч” на закритому з’їзді 14 березня в Києві. Хоч нардепи від “Самопомочі” і виправдовуються, мовляв, попереджали про з’їзд заздалегідь, кореспондент Сегодня.ua так і не знайшла на офіційних ресурсах партії анонс заходу. “14 березня у нас був з’їзд, на якому відповідно до закону приймалися рішення щодо деяких осіб, які зараз не підтримують зв’язки з партією. З’їзд був в Києві, приїжджали делегати з усієї України. Рішення про виключення прийняли щодо 11 кандидатів. Виключили кандидатів, раніше включених в список “Самопомочі” від партії “Воля”, які не брали участі в діяльності партії або були виключені протягом останніх 1,5 років”, – розповів нардеп від “Самопомочі” Олег Лаврик.

Напередодні дострокових парламентських виборів восени 2014-го “Самопоміч”, “Воля” і “Реанімаційний пакет реформ” підписали меморандум про формування спільного виборчого списку. Відразу після виборів у великій спільній команді стався розкол. Партійці “Волі”, зокрема і позафракційний Юрій Дерев’янко, залишилися незадоволені спільними з “Самопоміччю” результатами виборів і на з’їзді партії вирішили створити в Раді власне об’єднання. На знак протесту Єгор Соболєв, Вікторія Войцицька і Павло Костенко вийшли з партії “Воля”.

Через давній конфлікт вичищаючи свої ряди від партійців “Волі”, делегати закритого з’їзду виключили з виборчого списку Олексія Кузьменка (№39), Руслана Солодовникова (№49, зараз помічник нардепа від БПП Ірини Суслової на громадських засадах), і В’ячеслава Міщенка ( №58).

Розправилися також з кандидатами, орієнтованими на нардепів, яких показово виключили з фракції “Самопоміч” півроку тому. У їх числі опинилися два нинішніх помічника колишнього члена фракції “Самопоміч”, а нині – нардепа від БПП Віктора КривенкаАндрій Яловий (№37) і Володимир Гаркуша (№35).

Виключили з виборчого списку “Самопомочі” й Ігоря Банаха (№38). Рішення було чисто технічним, оскільки більше року тому він склав повноваження голови івано-франківського обласного осередку “Самопомочі” і покинув партію. Зараз він очолює обласний осередок “Республіканської християнської партії”.

Своїх місць в списку позбулися Григорій Шпак (№41) і Олексій Толкачов (№43). Перший працював на громадських засадах помічником покійного нардепа 6 скликання ПР Михайла Чечетова. А в список “Самопомочі” потрапив за квотою “Реанімаційного пакету реформ”.

Толкачов – голова правління благодійного фонду “Бажана країна”, який зробив ставку на власний політпроект.
Ігоря Качура (№59) за рішенням з’їзду виключили з виборчого списку “Самопомочі”, але не з партії. Зі скандалом зі списку вилетіли Юлій Тар (№53) і Вадим Шкільняк (№45). Перший номінально керував виборчим штабом “Самопомочі” в Ужгороді.

За інформацією джерел Сегодня.ua в “Самопомочі”, Тара вже давненько виключили з партії – відразу після позачергових парламентських виборів. “Вся справа в тому, що в список його рекомендував Михайло Куцин (ще влітку 2014-го був під №21 у виборчому списку “Самопомочі” в ВР – Авт.). Пізніше Куцина виключили – його прізвище часто фігурувало в корупційних скандалах на Закарпатті”, – сказав нам один з нардепів від “Самопомочі”. За його словами, Тара “попросили” з закарпатської “Самопомочі” після скандалу з головою обласного осередку партії Сергієм Козмовічем.

Вадим Шкільняк очолював вінницький обласний осередок “Самопомочі” напередодні місцевих виборів. Аж до кінця вересня Шкільняк був лідером списку “Самопомочі” на виборах до вінницької облради.

Все б нічого, якби на черговому з’їзді партії в Києві на початку вересня активіст Олександр Слободянюк не звинуватив Шкільняка в корупції. Нібито гроші волонтерської допомоги розкрадалися вінницькими партійцями “Самопомочі”, а самі вони продавали місця в списку по $25 тис. Відреагував на звинувачення тоді лідер партії Андрій Садовий, зажадавши неупередженого розслідування і притягнення винних до відповідальності. Пізніше про скандал забули, результати розслідування так і не оприлюднили, але лідера списку кандидатів в вінницьку облраду “Самопоміч” все ж змінила: Вадима Шкільняка посунув Вадим Соляник.

“Ходили чутки, що, як і в Дніпропетровську, у Вінниці члени “Самопомочі” продалися колишнім “регіоналам”. Але свічку, як то кажуть, ніхто не тримав – на гарячому не зловили”, – сказав нам один з нардепів, який пройшов в Раду по одному з вінницьких округів.

Insider-life-news

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, квітня 8, 2016 at 10:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.