11
Кві

Березневі кадри

   Posted by: klimovy4   in Статті, Україна

Глобус

Глобус.

У перший місяць весни на банки та інші фінансові організації пролився щедрий дощ з нових призначень на керівні посади, пише портал Деньги.

Національний депозитарій України отримав 21 березня нового боса – ним став Міндаугас Бакас. Протягом останніх чотирьох років Міндаугас Бакас працював главою Центрального депозитарію цінних паперів Литви, а до цього п’ять років був начальником департаменту розвитку ринку фондової біржі NASDAQ ОМХ Vilnius. Від Бакаса очікують реформування роботи українського депозитарію за європейськими стандартами. Для цього знадобиться залучити іноземні інвестиції, і роль нового глави в цьому вважають ключовою. Крім застосування євро-директив і організації оновлення програмного забезпечення депозитарію, Бакасу доведеться лобіювати в парламенті необхідні для реформ закони. Тільки в такому випадку реформа депозитарної системи здійсниться. Банкнотно-монетний двір отримав нового директора – ним став Сергій Іванюта. Йому доведеться розробити і втілювати стратегію виходу Нацбанку на міжнародний ринок з послугами з виробництва грошових знаків (банкнот і монет). Це передбачено Комплексною програмою розвитку фінансового сектора до 2020 року.

Банк “Глобус” змінив главу наглядової ради, а точніше, акціонера. Новим керівником став Дмитро Полковський, який планує викупити додаткову емісію акцій банку, щоб отримати контрольний пакет. Комерційний індустріальний банк також отримав нового голову наглядової ради та акціонера – ним став Євген Казьмін, який раніше заявляв про намір купити 100% акцій цього банку.

Крісталбанк обзавівся новим головою правління – цю посаду обійняв екс-глава Індустріалбанку Леонід Гребінський.

Агрокомбанк очолив колишній топ-менджер Піреус Банку Оксана Макаревич.

Щоб банківські призначення вступили в силу, Нацбанк повинен надати свою письмову згоду на кандидатуру. Для цього він перевіряє професійну придатність і ділову репутацію кожного претендента. Проблеми з узгодженням в НБУ можуть виникнути у сотні банкірів, які займали керівні посади в нині неплатоспроможних банках. “Постанова НБУ від 04.06.2015 року № 357 визначає: якщо потенційний кандидат не менше шести місяців обіймав посади в органах управління банку в період року до моменту, коли банк був визнаний неплатоспроможним, його репутація не може бути бездоганною і він не може обіймати керівні посади в інших банках”, – говорить Віктор Мороз, керуючий партнер АО “Suprema Lex”.

При цьому не важливо, яку саме посаду обіймав менеджер. “НБУ може відмовити в узгодженні кандидатури голови правління банку незалежно від посад і володіння часткою в банку, якщо станом на будь-яку дату особа мала право давати обов’язкові вказівки або можливість іншим чином визначати або істотно впливати на дії банку”, – говорить Олександр Виговський, адвокат ЮФ “Ільяшев і Партнери”. Заборона керувати і володіти банками триває три роки з моменту банкрутства. Якщо ж банк при цьому вів ризиковану діяльність або відмивав гроші, то і всі десять років. “На мій погляд, переважна більшість банків, які були визнані неплатоспроможними за останні два роки, займалися не банківським бізнесом. Професіоналізм їх керівників викликає питання, як і їх корпоративна культура”, – говорить Тамаш Хак-Ковач, голова правління ОТП Банку.

Втім, є і менш категорична точка зору. “Навіть у визнаному неплатоспроможним банку цілком могли бути хороші профільні менеджери”, – говорить Стефано Мантовані HR-директор UniCredit Bank.

                                                   Кадрові фінансові новини

Банк Хто призначений Посада Коли Ким був раніше Частка в банку
Глобус

 

Дмитро Полковський

 

Голова наглядової ради

 

17.03.2016

 

Керуючий директор ІК “Аваль Брок”

 

9,4%, в планах -більше 50%

 

Індустріалбанк

 

Михайло Букрєєв

 

В. о. голови правління

 

10.03.2016

 

Перший заступник голови правління Індустріалбанку

 

немає

 

Крісталбанк Леонід Гребінський

 

Голова правління

 

18.03.2016

 

Голова правління Індустріалбанку

 

немає

 

Агрокомбанк Оксана Макаревич Голова правління

 

18.03.2016

 

Керівник управління торгового фінансування в Піреус Банку

 

немає

 

Гефест

 

Світлана Попова

 

В. о. пред-правління

 

 

29.03.2016

 

Член правління банку “Гефест”

 

немає

 

Комерційний індустріальний банк

 

 

Євген Казьмін

 

 

голова наглядової ради

 

11.03.2016

 

Співзасновник української групи компаній “КВВ Груп”

 

Збирався купити банк

 

 

Деньги

Tags: , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, квітня 11, 2016 at 11:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.