Авто.

Арсеній Яценюк доручив Мінфіну і податковій підготувати законопроект про скасування імпортного ввізного мита на старі автомобілі, пише Главком. “Це буде правильний крок для того, щоб зняти навантаження на громадян і, в тому числі, збільшити можливості купувати автомобілі”, – каже прем’єр. Яценюк наполягає, що законопроект має бути винесений на позачергове засідання уряду і відразу направлений у Верховну Раду.

Пікантності дорученням прем’єра додає один виняток. Яценюк доручив, щоб рішення стосувалося всього імпорту, за винятком російського. Звичайно, це більше тролінг, ніж реальний удар по тазиках російського виробництва. Якщо в Україну підуть іномарки за доступними цінами, ніхто при здоровому глузді “Жигулі” не купить.

Необхідно відзначити, що перспективи цього законопроекту дуже хиткі. Лобі автовиробників і автоімпортерів нових автомобілів в українській політиці завжди було сильним. У цьому бізнесі міцно зав’язані інтереси кількох десятків народних депутатів і декого вище. Можна вже сміливо прогнозувати акції протесту на Грушевського, гнівні заяви в Раді та успішні похорони законопроекту в Раді. Але ми в будь-якому випадку у виграші. Яценюк їм зробив шахову вилку. Або машини стануть дешевшими, або ми подивимося в очі конкретним лобістам.

Якщо законопроект, який Яценюк намагається провести через парламент, схвалять, машини подешевшають. Всі, а не тільки старий імпорт. Тому що олігархам, на чиїх заводах проходить великовузлове складання імпортних авто, доведеться стримати свою жадібність. І власникам автосалонів і мереж – теж. Ніхто не буде купувати нову машину за двадцять тисяч, якщо однорічна без пробігу по наших дорогах буде коштувати десять. А якщо законопроект не схвалять – ми дізнаємося всі ці прізвища. Людей, які заробили на ось цьому конкретному голосуванні, змусивши нас платити більше. А знання – сила. І особливо корисно знати ступінь продажності окремих депутатів і цілих партій. Стане в нагоді в перспективі.

Главком

Tags: , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, квітня 11, 2016 at 07:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.