Макар Пасенюк

Макар Пасенюк.

Антикор з’ясував, що керуючий директор інвесткомпанії ICU і фінансовий радник Петра Порошенка Макар Пасенюк щомісяця платить $100 тисяч американській лобістській компанії Ben Barnes Group за лобіювання фінансових інтересів офшорної компанії AS Prima Societas Limited, зареєстрованої на Британських Віргінських островах (Mandar House, Johnson’s Ghut PO Box 3257, Road Town, Tortola, BVI), якою володіє пов’язаний з Валерією Гонтарєвою Артем Саприкін.

Про це йдеться в контракті, укладеному між компаніями Ben Barnes Group і AS Prima Societas Limited і доступному на сайті fara.gov (публічному реєстраторі Міністерства юстиції США).

У контракті, який повністю викладений на сайті, йдеться, що перший платіж повинен бути здійснений в жовтні 2015 року. Таким чином, на цей момент на рахунок американських лобістів надійшло вже $600 тисяч.

При цьому в підпункті B пункту 8 контракту вказується, що власником, контролюючою особою і джерелом фінансування (Subsidized) офшору є “іноземний уряд, політична партія або інший іноземний довіритель”, проте не вказується, яка конкретно з перерахованих позицій здійснює платежі.

Таким чином, приватна офшорна компанія оплачує лобістські послуги в інтересах української державної влади в США.

Інформація про конкретних осіб, що стоять за офшором AS Prima Societas Limited, вказується на сторінці 2, в пункті 9. Там йдеться, що офшорною компанією володіє Артем Саприкін, а гонорари, які виплачуються Ben Barnes Group з AS Prima Sodetas Limited, субсидує Макар Пасенюк.

При цьому у відкритих джерелах можна знайти інформацію про те, що люди з такими ж даними пов’язані з фінансовою компанією “Інвестиційний капітал Україна”, головою ради директорів якого в минулому працювала Валерія Гонтарєва.

На даний час згаданий в контракті Макар Пасенюк також є фінансовим радником президента Петра Порошенка.

Антикор

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on вівторок, квітня 12, 2016 at 11:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.