Кошти

Кошти.

Компанія Apple зберігає капітал в трьох офшорних компаніях, йдеться в доповіді некомерційної організації Oxfam, діяльність якої присвячена боротьбі з бідністю. Американському виробникові споживчої електроніки вдалося скоротити податки шляхом виплати менше 2% від прибутку, отриманого за межами США, пише Рупор24. Загалом компанія за допомогою легальних схем зуміла приховати від податкових органів понад $180 млрд.

За даними аналітиків, найбільші корпорації США, такі як Apple, Walmart, General Electric тримають в офшорах $1,4 трлн. Для порівняння, з 2008 по 2014 рік 50 американських компаній заплатили податки на суму $1 трлн. Кошти знаходяться в “непрозорій і прихованій мережі” 1608 дочірніх компаній, розміщених в офшорах.

Apple зберігає в трьох офшорних компаніях $181 млрд. За даними експертів, корпорація розробила схему, завдяки якій протягом багатьох років не виплачувала мільярди доларів податків. Результати розслідування, проведеного раніше діловим виданням Australian Financial Review, спираються на дані про зв’язок австралійського підрозділу Apple з Apple Sales International – зареєстрованою в Ірландії організацією, яка займається оптимізацією неоподатковуваних доходів з продажів пристроїв американського виробника по всьому світу.

Apple не єдина компанія, яка користується лазівками в податковому законодавстві. General Electric зберігає $119 мільярдів у 118 компаніях, при тому, що отримала $28 млрд підтримки. Microsoft має $108 млрд. Також в Топ-10 списку Oxfam увійшли Pfizer, компанія-засновник Google Alphabet і Exxon Mobil. Використання офшорів дозволило компаніям знизити податкову ставку з 35% до 26,5% в середньому з 2008 року по 2014.

За даними організації, великі американські компанії витратили мільярди доларів на “армію лобістів”, які закликають збільшити державну підтримку у формі запозичень, позик та гарантій. Таким чином, компанії витратили на лобіювання своїх інтересів 2,6 мільярда доларів за шість років.

Німецька газета Sueddeutsche Zeitung і низка інших ЗМІ опублікували раніше документи, що нібито належать панамській юридичній фірмі Mossack Fonseca, які, як стверджується, свідчать про причетність низки світових лідерів, їх наближених і інших відомих людей до офшорних схем. Автентичність “панамських паперів” офіційно не підтверджена, а сама Mossack Fonseca заявила, що відмовляється завірити їх справжність, і назвала дії журналістів злочином. Один із засновників компанії Рамон Фонсека заявив, що деякі документи, дійсно були вкрадені у Mossack Fonseca, але не уточнив, які саме.

Рупор24

Tags: , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, квітня 14, 2016 at 11:00 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.