Володимир Гройсман

Володимир Гройсман.

Народні депутати проголосували за відставку Арсенія Яценюка з посади прем’єра і призначення на цю посаду Володимира Гройсмана, пише Дело.

Верховна Рада проголосувала за відставку Арсенія Яценюка і призначення нового прем’єра Володимира Гройсмана. За відповідну постанову №4423 проголосували 257 депутатів.

Перед цим Гройсман відповів на крики “Ганьба”, які звучали в залі.

“Ганьба всім тим, хто за 24 роки не зміг дати людям жити по-людськи… Я вам покажу, як керувати державою”, – емоційно заявив новопризначений спікер.

Відразу ж після цього парламент 282 голосами проголосував за відставку Гройсмана з посади спікера. Новопризначений спікер відразу ж зайняв місце в ложі Кабміну.

Нагадаємо, в неділю, 10 квітня прем’єр-міністр Яценюк заявив про прийняте рішення покинути пост глави уряду. Він також повідомив, що у вівторок, 12 квітня, подання про складання повноважень буде внесено в парламент.

“Я прийняв рішення скласти з себе повноваження прем’єр-міністра”, – сказав глава уряду. “Я став заручником кризи, що сталася. Моя відставка підтверджує – я не тримаюся за посаду”, – додав він.

На думку Яценюка, політична криза в державі викликана штучно. “Бажання змінити одну людину засліпило політиків і паралізувало їх волю до реальних змін. Процес зміни уряду перетворився на бездумний біг на місці. Автори кризи стали заручниками обставин і зробили заручниками всіх нас – уряд, суспільство, державу”, – пояснив прем’єр.

У коаліції розраховували призначити новий уряд ще у вівторок, 12 квітня. Але всередині БПП трапилися розбіжності, так як Гройсман виступив проти призначення Віталія Ковальчука першим віце-прем’єром і лобіював своїх людей на посади в Кабміні.

Остаточний склад уряду був узгоджений в середу ввечері.

Дело

Tags: , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, квітня 14, 2016 at 14:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.