Кабмін.

У середу, 13 квітня, на загальних зборах коаліції депутати від “БПП” і “Народного фронту” затвердили список всіх кандидатур до Кабінету Міністрів під керівництвом Володимира Гройсмана, за винятком керівника МОЗ, пише newsnetwork. Деякі депутати вже заявили, що цей перелік приймуть пакетом, а голосувати за міністра охорони здоров’я будуть окремо, коли визначаться з його кандидатурою. Мабуть, складно дається визначення володаря багатомільйонних тендерних потоків на закупівлю ліків.

А вже в четвер, 14 квітня, Верховна Рада України прийняла пакетну постанову про прийняття відставки прем’єр-міністра Арсенія Яценюка і призначення главою уряду спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана. За це проголосували 257 депутатів. Проти проголосували 50.

Також цей документ скасував постанову Ради від 16 лютого про визнання роботи уряду Яценюка незадовільною. Нагадаємо, скасування такої постанови про незадовільну роботу уряду було однією з умов участі “Народного фронту” в новій коаліції з БПП.

Під час голосування в залі був присутній Президент Петро Порошенко. Яценюк в свою чергу був відсутній – він покинув Раду незабаром після відкриття засідання після короткого виступу з трибуни.

Володимир Гройсман подякував народним депутатам за довіру. “Хочу ще раз подякувати вам усім”, – заявив він.

У той же час голосування за відставку Володимира Гройсмана з поста спікера відбулося вже після його призначення на пост глави Кабміну. Це рішення підтримало 282 народні депутати.

Варто також відзначити, що цим документом скасовано постанову парламенту від 16 лютого про визнання роботи Кабміну Арсенія Яценюка незадовільною.

Що ж являють собою всі ті люди, які беруть на себе відповідальність за економічну ситуацію в країні. Розібратися з цим “політичним” урядом допомогло видання “Країна”.

Степан Кубів – перший віце-прем’єр: від секретаря комсомолу до коменданта Євромайдану

Посада першого віце-прем’єра відійде нинішньому представнику президента у Верховній Раді Степану Кубіву. Це банкір з багаторічним стажем. В молодості був секретарем комітету комсомолу Львівського держуніверситету, членом КПРС. А під час Євромайдану був його комендантом. У 2014 році майже 5 місяців очолював Нацбанк. При ньому сталася девальвації гривні з 9 до 12 гривень за 1 долар, а також масштабне рефінансування банків, які отримували від НБУ гривню, конвертували її в долари і тут же виводили за кордон.

Традиційно вважався людиною близькою до Арсенія Яценюка. Однак, як сказали джерела в оточенні Кубіва, в 2014-му році “Яценюк не дуже добре з Кубівим себе повів, а тому відносини зараз далеко не близькі”.

Володимир Кістіон – віце-прем’єр з НС: вінницький друг Гройсмана

Кандидатом у віце-прем’єри з питань надзвичайних ситуацій та промислового розвитку став Володимир Кістіон.

Нова робота в уряді – це шанс для Кістіона нарешті позбутися приставки “заступник” на своїй посаді. Сьогодні він є першим заступником керівника апарату керуючого справами Верховної Ради. А раніше був заступником мера Вінниці Гройсмана та його замом під час перебування роботи віце-прем’єр-міністрів в першому Кабінеті Арсенія Яценюка.

Не дивно, що Гройсман хоче взяти в свій уряд настільки вірного кадра, та ось проблема – занадто розмите поле відповідальності. За словами Юрія Луценка, в новому Кабміні Кістіон буде займатися “питаннями надзвичайних ситуацій, катастрофами, промисловим розвитком і багатьма іншими поточними питаннями”. За такими формулюваннями часто ховається відсутність реальних повноважень.

Андрій Рева – міністр соціальної політики: вінницький андроповець

Цікавий факт з біографії кандидата в міністри соціальної політики Андрія Реви – навчання в Ленінградському вищому військово-політичному училищі ім. Ю.Андропова. Але в офіцера-замполіта Реви є ще й юридична освіта. Крім того, з 1989 по 1995 він викладав історію в одній зі шкіл Вінниці, пізніше очолював міський комітет профспілки працівників освіти і науки.

У міську владу він прийшов в 1990-і з подачі мера Вінниці Дмитра Дворкіса, і з тих пір не покидав її. За можливість пересісти в міністерське крісло Рева повинен дякувати Володимиру Гройсману. У бесідах з вінницькими журналістами заступник мера любить розповідати про свої заняття фізкультурою, гру на фортепіано, та й взагалі запрошує їх до себе в гості.

Про свою роботу Рева докладно розповів в інтерв’ю “Країні” в репортажі про діяльність Гройсмана у Вінниці.

А ще 49-річний Рева намагається триматися подалі від банків.

У всякому разі, в своєму інтерв’ю за 2014 рік він говорив, що отримує зарплату готівкою і принципово не кладе зароблене на заощадження. “Може, це неправильно, але я не кладу гроші в банк. Коли згадую свою бабусю, завжди пам’ятаю, як вона плакала. Вона пропрацювала вчителькою в школі понад 40 років, мала на книжці сім тисяч радянських рублів – все, що накопичила за ці роки, пропало, – розповідав Андрій Рева. – З того часу я в банк ніколи не даю ні копійки. І зарплату отримую готівкою, тому що принципово відмовився від карток”.

Міністр на місяць
Олександр Саєнко
– міністр Кабінету Міністрів: ще один орел Гройсмана

В Олександра Саєнка міністерський портфель буде всього лише на місяць. Уже в травні його відомство буде реорганізовано в Секретаріат Кабміну. А Саєнко отримає посаду Головного секретаря Кабміну. Зараз 32-річний політик – глава секретаріату спікера парламенту, а до цього був радником Гройсмана, коли той очолював Міністерство регіонального розвитку. Хоча Саєнко числиться у вінницькій колоді, він – киянин.

Вадим Черниш – міністр з питань АТО: любий друг Третьякова

Кандидат в міністри новоствореного міністерства з питань АТО та окупованих територій Вадим Черниш.
Його послужний список великий: в 2004 році – довірена особа Віктора Ющенка, з 2005-го став заступником губернатора Кіровоградської області, пізніше сам очолив місцеву ОДА. В даний час Черниш очолює Державне агентство з відновлення Донбасу (яке, втім, так і не запрацювало по суті). За словами джерел “Країни” в БПП, його кандидатуру на посаду міністра з питань АТО активно лобіював впливовий депутат Олександр Третьяков, який на фракції публічно заявив, що не розуміє, чому віце-прем’єрство з АТО віддають Володимиру Кістіону – людині з Вінниці.

В результаті Кістіону довірили надзвичайні ситуації, а любому другу Чернишу – питання АТО.

Максим Нєфьодов – міністр соціальної політики

За довгу бороду Нєфьодова називають хіпстером. Кандидат у віце-прем’єри з питань соціальної політики Максим Нєфьодов до недавнього часу був заступником міністра економрозвитку Айвараса Абромавичуса. На цю посаду, як розповідав сам, потрапив завдяки смс-розсилці – розіслав всім міністрам смс, що готовий стати у пригоді, і Абромавічус запропонував йому роботу. Курирував проект електронних держзакупівель ProZorro. Раніше працював в інвестиційній компанії Dragon Capital і Icon Private Equity – одному з найбільших гравців на ринку прямих інвестицій СНД з мільярдним оборотом.

Тарас Кутовий – міністр агрополітики: прихильник скасування мораторію на продаж землі

Міністерство аграрної промисловості може очолити депутат від БПП Тарас Кутовий.

Кутовий вважається наближеним до заступника голови ОДА Київської області Льва Парцхаладзе. У минулому він займався агробізнесом. Зараз він є головою комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин. Минулого літа він прагнув замінити на посту тодішнього міністра АПК. Тоді його плани в життя не втілилися. Цікаво, що потенційний міністр АПК підтримує скасування мораторію на продаж землі сільгосппризначення, навколо чого в Україні зараз ведеться велика дискусія.

Іванна Климпуш-Цинцадзе – віце-прем’єр з євроінтеграції

Євроінтеграцією України на посаді віце-прем’єра з питань євроінтеграції буде займатися Іванна Климпуш-Цинцадзе. Її чоловік – колишній тимчасово повірений у справах Грузії в Україні Арчіл Цинцадзе. Сімейний бізнес ТОВ “Делюкс-авто” – продаж і обслуговування дорогих автомобілів. В “БПП” потрапила за квотою зятя Кучми Віктора Пінчука, на якого працювала багато років, в тому числі 4 роки – директором Ялтинської європейської стратегії.

Міністр фінансів Данилюк: забудькуватий поліглот з Молдови

Заступник глави Адміністрації президента, представник президента в Кабміні Олександр Данилюк може стати новим міністром фінансів. Він інвестиційний менеджер, народився в Молдові, закінчив КПІ. Працював в декількох інвестиційних компаніях в Лондоні. Близький особисто до президента Петра Порошенка. Під час президентства Віктора Януковича очолив координаційну раду з впровадження реформ. Знає англійську, французьку та іспанську мови.

Втім, проти нього вже знайшовся компромат. Як пише “Країна”, станом на кінець 2014 року на банківському рахунку його двох британських компаній майже півмільйона фунтів стерлінгів, які він забув вказати в декларації. Крім того, за оприлюдненими документами, в одній з цих компаній він до сих пір працює виконавчим директором.

Лілія Гриневич – міністр освіти: розробник системи тестів

Кандидат в міністри освіти і науки Лілія Гриневич – мабуть, одна з небагатьох в майбутньому Кабміні, чия освіта, досвід і кваліфікація повністю відповідають майбутній посаді.

За першою освітою біохімік-викладач, пройшла всі кар’єрні сходинки від звичайної вчительки біології в середній школі до директора. Більше 2 років очолювала управління освіти і науки в Київській міськадміністрації. З 2002 року працювала директором Центру тестових технологій Міжнародного фонду “Відродження”, де розробляла систему зовнішнього незалежного тестування школярів та абітурієнтів вищих навчальних закладів. І ці розробки не були марними, так як система ЗНО була затверджена на національному рівні.

Брала участь у створенні Українського центру оцінювання якості освіти, очолила його. У політику Лілію Гриневич привів нинішній глава фракції БПП Юрій Луценко. А в парламент ще сьомого скликання – лідер Батьківщини Юлія Тимошенко. Сьогодні 50-річна Гриневич – депутат від Народного фронту, за чиєю квотою і призначається в Кабмін.

Остап Семерак – міністр екології

Кандидат в міністри екології Остап Семерак у першому Кабінеті Арсенія Яценюка працював міністром без портфеля (так називають міністра Кабміну).

Свого часу Семерак був депутатом Ради за списками БЮТ. Однак після того, як Батьківщину очолив Яценюк, Семерак з ним зблизився, і з тих пір є його вірним соратником. Які шанси у Семерака протриматися в кріслі “екологічного” міністра, покаже час. Двоє попередніх міністрів не засиділися. Цікаво, що під патронатом Семерака проходить всеукраїнський музичний фестиваль “Київська Русь”, а також він є співавтором книги “Алфавіт українського політика”.

На питання журналістів, яке він має відношення до екології, парламентський письменник лише знизав плечима та пішов далі по кулуарах Ради. Очевидно, що він лише буде виконувати функції представника Яценюка в цьому хлібному міністерстві (через Мінекології видаються ліцензії на розробку корисних копалин і здійснюється нагляд за цією діяльністю).

Володимир Омелян – міністр інфраструктури: декомунізатор портів і доріг

Кандидат в міністри інфраструктури Володимир Омелян член команди і заступник колишнього міністра – Андрія Пивоварського, з яким разом прийшов в це відомство. Відзначився активністю з декомунізації назв низки портів і залізниць України. А відомим на всю країну його зробила гучна заява, коли він назвав росіян ординцями, лузерами і рабами.

У професійному плані успіхи Омеляна відомі менше. Принаймні його відомство, м’яко кажучи, мляво реагувало на катастрофічні проблеми української транспортної галузі через колапс транзиту вантажів через Росію. Критики кажуть, що в Мінінфраструктури Омелян займався розробкою електронного документообігу, до чого залучив дружню йому компанію ІТ Ентерпрайз, яка почала розробку з нуля того ж самого, що вже було. Оплачувати їхні послуги він вирішив з донорських грошей, які виділені на реформи.

І ще один цікавий момент. У Мінтрансі з давніх часів діє схема торгівлі квотами на міжнародні автоперевезення. Коли питання квот почав курирувати Омелян, ціни на разовий дозвіл по дефіцитному напрямку виросли з 50 доларів до 250 доларів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик: бодібілдер і колишній мер

Міністерство енергетики та вугільної промисловості очолить депутат від БПП Ігор Насалик. Це колишній мер Калуша (Івано-Франківська область). Ще з 90-х років має великий бізнес, в тому числі і в сфері торгівлі енергоносіями. У 2003 році, ще будучи на посаді мера Калуша, він посів третє місце в змаганнях за Кубок України з бодібілдингу, фітнесу та атлетизму за версією Всесвітньої федерації WBPF.

На посаді мера Калуша відзначився ідеєю про створення “Пантеону Героїв” в місті, заради чого пропонував за власні гроші організувати перевезення праху Степана Бандери з Мюнхена в Україну.

Євген Нищук – міністр культури: голос Майдану і кінозірка

Новим старим міністром культури має стати заслужений артист України Євген Нищук. Під час революцій в 2004 році і в 2013-2014-му був “голосом Майдану”. І вже обіймав посаду міністра в першому уряді Яценюка.

В даний час Нищук працює в театрі “Сузір’я”. Знімався у фільмах: “Ізгой”, “Острів любові”, “Прощання з Каїром”, “Братство”, “Залізна сотня”, “Владика Андрей”, “Серце світу”, “Чудо”. Озвучував картини “Володар кілець”, “Гаррі Поттер”, “Олександр” та інші.

Хто залишається

Міністри внутрішніх справ Арсен Аваков і юстиції Павло Петренко зберегли свої портфелі. В’ячеслав Кириленко залишається з посадою віце-прем’єр-міністра, але втратить керівництво міністерством культури. Всі вони входять до квоти “Народного фронту” Арсенія Яценюка, який, таким чином, продовжить впливати на діяльність Кабміну. Його вплив поширюється і на Ігоря Жданова, який так само буде міністром молоді та спорту. Днями Жданов офіційно поповнив прем’єрську партію.

У президентську орбіту входять нинішні міністр оборони Степан Полторак, міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр інформаційної політики Юрій Стець, віце-прем’єр Геннадій Зубко. Нинішній міністр соціальної політики Павло Розенко стане віце-прем’єром з соціальних питань.

newsnetwork

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, квітня 15, 2016 at 09:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.