Порошенко

Порошенко.

За словами моїх джерел, Порошенко купив найбільшого в Україні телекомунікаційного оператора Datagroup через фонд Horizon Capital, яким керує екс-міністр фінансів Наталія Яресько, пише у facebook Сергій Лямець.

Можна і простіше. Яресько купила Datagroup в інтересах Порошенка.

Мені давно був цікавий секрет “геніальності” і “технократичності” Наталії Яресько. Тому що в реальності нічого такого там і близько немає. Але цей імідж дуже люто розкручували пропрезидентські ЗМІ.

Мені пояснили джерела на телекомунікаційному ринку. Виявляється, керований Яресько Horizon Capital давно й успішно фронтирує покупки Порошенка. Фронтир – це коли потрібно приховати реального покупця, і замість нього власником виступає якийсь фонд прямих інвестицій. Але що таке фонд прямих інвестицій? Це структура, яка дозволяє зібрати гроші, а потім купити підприємства нібито від свого імені.

Це такий собі офшор, який призначений не для ухилення від податків, а для приховування істинного власника.
Після відходу на пост міністра фінансів Наталія точно так же “перестала мати відношення” до Horizon Capital, як її подруга Валерія Гонтарєва “перестала мати відношення” до ICU і банку “Авангард”. Ці структури продовжують працювати на своїх колишніх власників, і не тільки.

За словами інсайдерів, в екс-власника корпорації “Інком” Олександра Кардакова вже давно почалися проблеми з погашенням валютних кредитів. Йому доводилося вибирати між банкрутством і продажем бізнесу.

Не виключу, що цю ситуацію щільно контролював НБУ, очолюваний подругою Яресько – Валерією Гонтаревою. Дуже вже тихо і непомітно сталася ця операція з продажу головного бізнесу Кардакова – Datagroup.

Дивно бачити заголовки, що свіжозвільнена Яресько купила Datagroup для себе. Вона просто інвестбанкір, яка вміє робити фінансові “прокладки”.

Але це не все. Як розповіли ті ж інсайдери, в липні 2015 року Horizon здійснив ще одну угоду в інтересах Порошенка. Якщо пам’ятаєте, тоді широко розійшлася новина про те, що фонд став співвласником бренду Rozetka.ua.

Тоді, як і в випадку з Datagroup, істинний бенефіціар залишився за кадром. Зізнаюся, і я б не звернув уваги.
Петро Олексійович, внесіть Rozetka.ua і Datagroup в декларацію! Або скажіть, що це не так. Як і до “Богдана” ви не маєте відношення. І до “Рошена” тепер.

P.S. Хто-небудь з фінансистів популярно пояснить, чому неможливо фронтирувати чужу угоду через Фонд прямих інвестицій?

Сергій Лямець

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on понеділок, квітня 18, 2016 at 11:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.