Депутат – слуга народа.

Однією з топових тем обговорення минулого тижня стала пропозиція одного з нардепів щодо зарплат міністрів на рівні 100 тисяч грн на місяць, пише у facebook Роман Соломонюк.

З однієї сторони пропозиція слушна. Питання її наслідків та реалізації.

Якщо порахувати загалом, то кожен нардеп платникам податків обходиться у суму десь біля 2600 USD на місяць, або близько 65,5 тис грн на місяць.

Значну частину цих коштів депутат отримує, наприклад, не сплачуючи зарплати помічникам, котрі у нього числяться формально. Так, в Україні є депутати, які забирають зарплату помічника. Річний зарплатний фонд складає десь 300 тис грн.

У нас люблять порівнювати українських депутатів та міністрів із закордонними колегами. Мовляв, там отримують більше. Проте не враховують реальні ціни у тих країнах, де “заробляють більше”, наприклад у Польщі. Не враховують, що там не надають компенсації на житло і багато інших “компенсацій”, а використання коштів для поїздок у службових цілях дуже добре контролюється.

Висновок: Українського чиновника треба позбавити зайвих пільг і він отримає доволі пристойну зарплату, як для України, наближену до того, що пропонує Антон Геращенко.

Чи призведе підвищення зарплати до подолання корупції?

Ні. І ось чому. Щоб здолати корупцію, потрібно міняти не лише зарплати, але і систему. Ті ж законодавчі норми, що мають подвійне трактування. Очевидно, треба починати з судової реформи. Але всі, хто був у політиці раніше, не здатні перевчатися. Вони так само звикли порушувати закон “по-демократичному”.

Прикладом є сам Антон Геращенко. Нардеп сам охоче порушує правила. Висока зарплата його вже не змінить. Це звичка. Той, хто звик красти отримуючи формально (бо машини під держустановами вказують на інше) 5-6 тис грн, буде це робити навіть при 100 зарплаті.

Пригадуєте Шуру Балаганова Ільфа і Петрова? Звичка залишилася, навіть коли Шура отримав своїх 50 тис. Хто забув, коротке відео.

Роман Соломонюк

Tags: , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, квітня 22, 2016 at 07:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.