Panama Papers

Panama Papers.

Докладний список відомих українських бізнесменів і політиків, які засвітилися в базі Panama Papers, публікує Цензор.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) 9 травня опублікував дані про 200 тисяч компаній з офшорних юрисдикцій. У них вказані власники фірм, дати і місця реєстрації.

Інформація була отримана шляхом злому четвертого за величиною в світі реєстратора офшорів – юридичної фірми Mossack Fonseca з Панами.

У 2013 році Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів вже публікував дані про власників 120 тисяч офшорів.

У нинішній базі з Україною пов’язано 469 компаній і 643 фізичні особи. Близько третини цих компаній на сьогоднішній день вже не активні, або знаходиться на стадії ліквідації.

Варто відзначити, що в списку офшорів власники вказані без по-батькові. Це ускладнює ідентифікацію їх бенефіціарів з пострадянських країн.

Само по собі володіння офшорною компанією – не злочин. Це цілком законно, якщо офшор не використовується для відмивання грошей або ухилення від сплати податків.

Бізнесмени по всьому світу реєструють компанії на Віргінських островах, Панамі, Сейшельських островах і в інших офшорних юрисдикціях для оптимізації корпоративної структури своїх компаній, торгівлі і легального зниження податкових платежів.

Інша справа, коли офшорна компанія належить політику, високопоставленому чиновнику або їх родичам. В цьому випадку виникає питання: навіщо політику, чиновнику, або їх родичам офшор? Які матеріальні цінності вони записали на ці компанії, і яким чином ці цінності були отримані?

Ці питання більшості власників офшорів з України повинні задати фіскальні і правоохоронні органи. Втім, чекати цього не доводиться. У списку власників офшорних компаній знаходиться президент України Петро Порошенко з партнерами, які після його обрання на пост президента країни стали чиновниками.

Офшорною базою може зацікавитися і Національний банк. Справа в тому, що для виведення капіталу з України на іноземну компанію, потрібно отримати відповідну ліцензію НБУ.

Ми вибрали з бази Panama Papers близько 50 бенефіціарів, чиї імена добре відомі українському загалу.

Лише в окремих випадках на зазначені компанії був записаний бізнес в Україні. Найчастіше вони використовуються, як ланка в ланцюжку структури власності українського активу. Або як трейдингові компанії, що здійснюють зовнішньоекономічні торговельні операції.

Сергій Коновець
Компанії: Kvassir Global
Співвласники: Джудіт Петерсон, Сергій Пильнов і Дмитро Горшунов

Сергій Коновець – заступник голови правління НАК “Нафтогаз”. Компанією також володіють Джудіт Петерсон (Judith Peterson), Сергій Пильнов і Дмитро Горшунов – керуючий директор компанії “Бунге Україна”.

Олег Гладковський
Компанії: Teckford Investments Financial Corporation
Співвласники: немає

Бізнес-партнер президента Петра Порошенка. Саме йому Порошенко нібито продав корпорацію “Богдан”. Зараз Гладковський працює заступником секретаря Радбезу Олександра Турчинова і керівником Міжвідомчої комісії з питань військово-технічного співробітництва.

Андрій Михонік
Компанії: Hypermark Inc, Courte Holdings Ltd, Crosstrade Systems Inc
Співвласники: Ігор Кирилюк, Іван Кожевніков

Андрій Михонік – юрист з Києва. Був співвласником фірми “Буд.Арт” і юркомпанії “Майстерня правового захисту”. Courte Holdings в 1999 – 2000 роках володіла акціями дистрибуційної компанії “Херсонобленерго”.

Руслан Циплаков
Компанії: MU United Limited
Співвласники: Лілія Лівадна

Циплаков – колишній власник “Тарра Банку”, власник донецької групи компаній “Метал Юніон”, засновник команди гонщиків Ferrari Team Ukraine, почесним президентом якої був Віктор Янукович-молодший. Лівадна була головою наглядової ради “Терра Банку”.

Сергій Будкін
Компанії: Colledo Limited
Співвласники: немає

Інвестбанкір, власник компанії FinPoint. Будкін народився і виріс в Києві, але фактично живе в Австралії. Там його будинок і сім’я. Компанія Будкіна спеціалізується на продажу банків. Найбільший кейс – продаж банку “Аваль” в 2006 році.

Олег Ковтун
Компанії: Finpoint Investment Advisers
Співвласники: Олександр Гренюк

Олег Ковтун – партнер інвестбанкіра Сергія Будкіна, власника компанії FinPoint, яка спеціалізується на продажу банків.

Вахтанг Васадзе
Компанії: Mira Petroleum International
Співвласники: немає

Вахтанг – син Таріела Васадзе, власника автомобілебудівної компанії “АвтоЗАЗ” із Запоріжжя. Зараз завод практично не працює. Сім’я Васадзе переключилася на дистрибуцію автомобілів.

Галина Шепелєва
Компанії: Pro-Mark Savers Club Limited
Співвласники: немає

Галина – дружина колишнього нардепа від БЮТ і ПР Олександра Шепелєва. Подружжя підозрюється в розкраданні коштів “Родовід Банку”. Шепелєв двічі тікав з України.

Олександр Урбанський
Компанії: Jameson Global
Співвласники: Анатолій Урбанський, Ігор Авраменко, Карина Авраменко

Олександр Урбанський – народний депутат від БПП. Його старший брат Анатолій Урбанський – голова Одеської облради, також був обраний за списками БПП. Батько братів – Ігор Урбанський, заступник міністра транспорту в 2006-2007 роках за квотою СПУ. Він також володіє офшором з БВО.

Ігор Урбанський
Компанії: Next Generation Finance
Співвласники: Борис Коган, Леонід Симаков, Євген Колісніченко, Борис Колісніченко, Юрій Дульський, Марина Дульська, Ірина Попова

Ігор Урбанський родом з Одеси. У 2006-2009 роках працював заступником міністрів транспорту Миколи Рудьковського і Йосипа Вінського. Борис Коган – завідувач Центральною міською лікарнею в Одесі.

Юрій Гижко
Компанії: Stone World Trading Company
Співвласники: немає

Юрій Гижко – брат Андрія Гижко, чиновника Вінницької обласної адміністрації з багаторічним стажем. Сьогодні Андрій працює першим заступником Валерія Коровія, голови Вінницької ОДА. Коровій працював заступником Володимира Гройсмана, коли той був мером Вінниці.

Олександр Забудкін
Компанії: Crystal Promotion
Співвласники: Олександр Майоров, Дмитро Попов

Забудкін – виконавчий директор українських фармкомпаній “Сінбіас Фарма” і “Онко Дженерікс”. Був партнером Олександра Богатирьова – сина екс-міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової.

Валерій Кравець
Компанії: MVK Investments
Співвласники: немає

Кравець – співвласник кондитерської фабрики “АВК”, виробничі потужності якої зараз розташовані в Дніпропетровську. До революції був міністром агрополітики АР Крим.

Володимир Авраменко
Компанії: V.F.A. Investments Limited, FLA Investments
Співвласники: Лариса Авраменко

Володимир Авраменко – колишній директор кондитерської фабрики “АВК”, виробничі потужності якої зараз розташовані в Дніпропетровську.

Вадим Гриб
Компанії: Tokai Holdings Corporation
Співвласники: Роман Гриб

Вадим Гриб – співвласник і голова наглядової ради групи компаній ТЕКТ. Партнер бізнесмена Василя Хмельницького.

В’ячеслав Москалевський
Компанії: Leggett Assets Enterprises
Співвласники: немає

Москалевський – директор корпорації “Рошен”, що належить президенту Петру Порошенкові.

Володимир Дейнега
Компанії: Kendon Real Estate
Співвласники: немає

Дейнега – партнер Даніеля Соломона, власника елітної комерційної нерухомості в центрі Києва на вулиці Хрещатик.

Сергій Матвієнков
Компанії: Aberlay Consult
Співвласники: немає

Народний депутат від Опозиційного блоку з Маріуполя. Працював заступником голови правління “ММК ім. Ілліча”, був депутатом міськради Маріуполя.

Арсен Іванющенко
Компанії: Skyrose Group Limited
Співвласники: Ендрю Морай Стюард

Арсен – син Юрія Іванющенка, колишнього нардепа від ПР і соратника Віктора Януковича. Зараз Юрій Іванющенко оголошений в розшук. Стюард – юрист, який обслуговує безліч підприємств.

Ірина Іванющенко
Компанії: Ireton Commercial Limited
Співвласники: немає

Ірина – дружина колишнього народного депутата від ПР Юрія Іванющенка, близького соратника президента-втікача Віктора Януковича. Іванющенко знаходиться в міжнародному розшуку.

Валерій Томіленко
Компанії: Karcher Limited
Співвласники: немає

Томіленко був виконуючим обов’язки голови правління “Державної продовольчо-зернової корпорації” (ДПЗКУ) в 2014 – 2015 роках.

Юрій Бондарчук
Компанії: Vertere Limited
Співвласники: немає

У 2015 Бондарчук через Vertere отримав від “Державної продовольчо-зернової корпорації” ( “ДПЗКУ”) 50 млн грн за зерно, але не поставив його. Бондарчук – бізнес-партнер Валерія Томіленка, в.о. глави “ДПЗКУ” в 2014-2015 роках.

Геннадій Селіваров
Компанії: Rodotex Limited
Співвласники: немає

Геннадій – брат Андрія Селіварова, народного депутата від ПР в 2006 – 2012 роках. До парламенту Андрій Селіваров працював в компанії АРС, яка пізніше була трансформована в ДТЕК Ріната Ахметова.

Леонід Скляр
Компанії: Da Finance, FI Management Ltd
Співвласники: Євген Ліхтеров

Скляр і Ліхтеров – члени Дніпропетровської єврейської громади. Власники ТРЦ “Дафі” в Дніпропетровську.

Сергій Дядечко
Компанії: Mayfield Capital Trading Limited
Співвласники: немає

Дядечко був засновником “Родовід Банку”. Власник банку “Союз”, який НБУ намагається ліквідувати через порушення законодавства. Також займався імпортом газу в Україну.

Денис Мальцев
Компанії: Pershore Business
Співвласники: немає

Мальцев – голова правління “VAB Банку”, що луснув, українського аграрного олігарха Олега Бахматюка.

Іван Чайковський
Компанії: Grain One I Holding, Grain One V Asset Limited
Співвласники: немає

Чайковський – засновник, генеральний директор корпорації “Агропродсервіс”, яка працює в Тернопільській та Івано-Франківській областях.

Олександр Дементієнко
Компанії: Sorgal Business Corp
Співвласники: Сергій Ганзелінський

Дементієнко – колишній партнер Віктора Пінчука по “Інтерпайпу”, інвестував в бізнес у Росії. Ганзелінський – екс-директор з продажу компанії “Інтерпайп”.

Микола Гавриленко
Компанії: Turitella Corporation
Співвласники: Ігор Філіпенко, Андрій Малицький, Андрій Адамовський, Дмитро Адамовський

На Turitella були оформлені АЗС компанії “Вік Ойл”. Гавриленко – діючий глава держкомпанії “Укртранснафта”. Філіпенко – колишній глава корпорації “Хліб Інвестбуд”, бізнес-партнер Юрія Іванющенка, до цього – Ахатя Брагіна та Жигана Такташева. Адамовський – соратник нардепів від БПП Олександра Грановського і Ігоря Кононенка.

Іван Гута
Компанії: MU United Limited
Співвласники: Микола Гута, Андрій Гута, Клавдія Гута, Вікторія Гута, Сергій Мозіль

Сім’я Гут – акціонери українського агрохолдингу “Мрія”. У 2015 році виник скандал через те, що холдинг “Мрія” опинився на межі банкрутства завдяки виведенню акціонерами оборотних коштів в офшори. У січні 2015 року Інтерпол оголосив у розшук Миколу Гута – гендиректора “Мрії”.

Борис Колесніков
Компанії: Konti Confectionary Limited
Співвласники: Світлана Колеснікова, Раїса, Ельміра і Рінат Такташеви, Ігор Ахметов, Сергій Кий, В’ячеслав Ляшко, Юрій Чертков

Кондитерська компанія “Конті” належить відомому “регіоналу” Колеснікову, його дружині Світлані, брату Ріната Ахметова – Ігорю, екс-нардепам від ПР Кию і Чорткову, синові донецького бізнесмена Михайла Ляшка – В’ячеславу, а також дружині покійного гендиректора ФК “Шахтар” Жигана Такташева Раїсі з дітьми.

Олег Атаянц
Компанії: Silverco International
Співвласники: немає

Атаянц – співвласник компанії “Мезон К”. Вона входила в групу компаній, які за часів Віктора Януковича поставляли 65% продукції для армії. Атаянца лобіював Михайло Єжель, міністр оборони в 2010 – 2012 роках.

Юрій Комісаров
Компанії: Mithril Resources Limited
Співвласники: В’ячеслав Бекіш, Анатолій Колотовкін

Комісаров – запорізький бізнесмен, глава наглядової ради ПрАТ “Запорожсвязьсервис”. Конфліктував з Євгеном Анісімовим – так званим “смотрящим” в Запоріжжі від “Сім’ї”.

Ернест Галієв
Компанії: Scotchbrook Estates
Співвласники: немає

Галієв – колишній співвласник “УкрСиббанку”, був бізнес-партнером харківського бізнесмена Олександра Ярославського.

Сергій Коваленко
Компанії: Klintel-Gas
Співвласники: Вадим Харченко

Klintel-Gas належить частка в компанії “Південь-Газ”, яка з 2015 року імпортує газ в Україну. “Південь-Газ” контролюється Михайлом Патрикевичем. Він – бізнес-пратнера одеського бізнесмена Ігоря Учителя, власника компанії “Одесагаз”.

Петро Порошенко
Компанії: Prime Asset Partners
Співвласники: немає

Порошенко – діючий президент України, мільярдер. Власник кондитерської корпорації “Рошен” і ТРК “5 канал”.

Олександр Савченко
Компанії: Inelsol S.A.
Співвласники: немає

У 2005 році Савченко був заступником екс-глави нацбанку Володимира Стельмаха. У 2009 працював заступником міністра фінансів.

Олег Дубина
Компанії: Blake Industries Services
Співвласники: немає

Дубина в 2000-2001 роках був віце-прем’єром. Тоді уряд очолював Віктор Ющенко. У 2007 – 2010 гадах Дубина очолював НАК “Нафтогаз України”.

Олександр Клименко
Компанії: Proveco Services Limited
Співвласники: немає

Клименко був народним депутатом від НУНС з 2007 по 2012 роки. З 2013 року очолює Українську народну партію (УНП). У 2014 балотуватися на пост президента країни.

Володимир Школьник
Компанії: Meridal Investments
Співвласники: немає

Школьник – засновник девелоперської компанії Forum Management Group, яка володіє найбільшою в Україні мережею бізнес-центрів. Був партнером Ігоря Баленка, власника мережі супермаркетів “Фуршет”.

Геннадій Труханов
Компанії: Fernway Impex Corp, Macon Assets Limited
Співвласники: немає

Мер міста Одеса Геннадій Труханов в базі Offshore Lieks вказаний, як громадянин Росії. До того, як зайнятися політикою, Труханов працював в компанії “Лукойл Україна”, яка належить російській компанії “Лукойл” Вагіта Алекперова.

Іван Шкрум
Компанії: Betal Management
Співвласники: немає

Іван Шкрум – практикуючий адвокат. Батько народного депутата від “Батьківщини” Олени Шкрум, 28-річної юристки-міжнародниці.

Ігор Єфремов
Компанії: Darcel Trading
Співвласники: немає

Ігор – син Олександра Єфремова, губернатора Луганської області в 1998 – 2005 роках, народного депутата від Партії регіонів в 2006 – 2014 роках. З 2010 по 2014 роки Єфремов старший очолював фракцію Партії регіонів у парламенті. Darcel Trading займається торгівлею вугіллям.

Борис Ложкін
Компанії: Integrity International Holding
Співвласники: Валентин Резніченко, Олексій Логвиненко, Анатолій Бурбеза, Георгій Шверк, Вадим Горянов, Олександр Михайлов

Ложкін – глава Адміністрації президента Петра Порошенка, колишній власник медіа-холдингу UMH. Шверк – нардеп від БПП, Резніченко – губернатор Дніпропетровської області.

Олексій Азаров
Компанії: Lazonby Group Holdings, Blaxton Investments Limited
Співвласники: немає

Олексій – син Миколи Азарова, прем’єр-міністра України в 2010-2014 роках, який втік з країни в Росію після Революції Гідності. Олексію належало 25 офшорних компаній. Сьогодні з цього списку статус активних мають тільки дві.

Сергій Зайцев
Компанії: Intraco Management Limited
Співвласники: немає

Зайцев – заступник генерального директора корпорації “Рошен”. Друг президента Петра Порошенка і його бізнес-партнер.

Юрій Зубко
Компанії: Cetra Develop
Співвласники: немає

У 2006 – 2007 роках Зубко був народним депутатом від Соціалістичної партії України. Зараз він – депутат Київради від партії “Солідарність” Петра Порошенка. З 2015 року Зубко – керуючий справами “Київміськбуду”.

Сергій Рудьковський
Компанії: Adria-Lotus
Співвласники: немає

Сергій – брат Миколи Рудьковського, який в 2006-2007 році був міністром транспорту і зв’язку, пізніше очолюючи СПУ. Рудьковські – міноритарні власники акцій найбільшої в країні газодобувної компанії “Нафтогазвидобування”, яка належить Ринату Ахметову.

Катерина Чекальська
Компанії: Aliada Ventures Ltd
Співвласники: немає

Чекальська – співвласник компанії “Агросервіс-Союз” із Запоріжжя. Дружина запорізького бізнесмена Юрія Чекальського, співвласника ТМ “Хлібодар”.

Сергій Довгополий
Компанії: Enamine ltd, Selena Chem ltd, Abama Chem Ltd, Ukrorgsyntez Limited
Співвласники: немає

Керівник і засновник студії FeelGoodLabs і інвестиційного порталу InVenture.

Андрій Іванов
Компанії: Arra Resources
Співвласники: немає

Іванов – співвласник “Київської інвестиційної групи”, партнер бізнесмена Василя Хмельницького.

Родіон Гулевський
Компанії: Nastyona Invest Corp
Співвласники: Олег Заостровцев

Гулевський – співвласник компанії “Біолар” з Харкова. Раніше вона називалася “Біотехнологія”. Фірма торгує широким асортиментом хімічної сировини.

Цензор

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, травня 18, 2016 at 09:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.