Голосування

Голосування.

Стало відомо про те, що в обмін на голоси по прем’єру Володимиру Гройсману, новий склад Кабміну і призначення Генпрокурором Юрія Луценка, депутатська група “Воля народу” на чолі з Ярославом Москаленком отримала не тільки контроль над ПАТ “Укргазвидобування”, а й ПАТ “Аграрний фонд” і Державною бюджетною спеціалізованою установою (ДСБУ) “Аграрний фонд”, пише Антикор.

Автори сценарію кулуарних домовленостей- Адміністрація Президента Порошенка і нардепи групи “Воля народу” Сергій Лабазюк, перший заст. голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин та Сергій Мартиняк, член даного Комітету ВРУ.

Інсайдери в Мінагропроді України повідомляють, що політики-агробізнесмени (Лабазюк очолював Групу копаній Вітагрен (Волинська обл.), а Мартиняк – АПГ “Пан Курчак”, Хмельницька обл.) у травні 2016 року провели низку зустрічей в міністерстві щодо кадрових перестановок.

Олега Липового, який з липня 2015 року є в. о. глави ДСБУ “Аграрний фонд”, в найближчі дні змінить ставленик “Волі народу” Олександр Непочатов. По голові правління ПАТ “Аграрний фонд” Андрію Радченку питання теж вирішено – на його місце розглядається кандидатура Володимира Драня. Всі претенденти – в 2012-2014 рр. вже обіймали керівні пости в ДСБУ і ПАТ “Аграрний фонд” і були звільнені з приходом тодішнього Міністра Олексія Павленка.

Держагрофонди, 100% акцій належить державі (створені при Міністерстві агрополітики і продовольства) є гарантами продбезпеки на агроринку, а також держрегуляторами цін на внутрішньому ринку зернових, борошна і цукру. За річний менеджмент держкомпаній зумів вивести їх зі збитків. Держфонди зараз приносять сотні мільйонів доходів держбюджету.

Президент Петро Порошенко і його команда вирішили, що простіше провести торги за голоси з групою “Воля народу” (в складі 19 нардепів-представників бізнесу), ніж з такою ж за чисельністю фракцією “Батьківщина”. Нагадаємо, що “Батьківщина” висунула низку вимог щодо своєї участі в оновленій парламентській коаліції. Серед них було припинення зрощення влади та олігархату, викорінення злочинних схем, розслідування розкрадань уряду Яценюка і продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

Персоналії: кого лобіює група “Воля народу”

Олександр Непочатов, двічі програвши виборчу кампанію до Верховної Ради (в 2012 – балотувався від партії Наталії Королевської, а в 2014 – від Радикальної партії Ляшка), зосередився на аграрному секторі. До березня 2015 року очолював Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДА. У 2012-2014 рр. – заст.начальника відділу контролю та економічної безпеки ПАТ “Аграрний фонд”. Був довіреною особою і особистим “скарбником” екс-глави ПАТ “Аграрний фонд” Олександра Кірюкова.

Наприкінці 2013 року Держбюджет передав на баланс ПАТ “Аграрний фонд” як статутний капітал, 5 млрд. грн. На початку 2014 року Олександр Кірюков і Олександр Непочатов за сприяння першого заступника Нацбанку Бориса Приходька вивели зі статутного фонду ПАТ 2,3 млрд. грн., розмістивши їх на депозитних рахунках “Радикал банку” (330 млн. грн.) і “Брокбізнесбанку” ( 2 млрд. грн.), що відносяться до лінійки “сімейних” фінактивів Януковича і контрольованих мільярдером Олександром Курченком. Восени того ж року Нацбанк України визнав банки Курченка неплатоспроможними.

Ці активи визнані безповоротно втраченими, тому що ПАТ віднесений до останньої, четвертої групи, відшкодування вкладів великим підприємствам. У липні 2015 року Генпрокуратура направила звинувачення щодо дій екс-першого заступника Нацбанку Бориса Приходька і Олександра Кірюкова. На даний момент Олександр Кірюков продовжує судитися з ПАТ “Аграрний фонд” за поновлення на посаді, з якої його звільнив в 2014 р міністр Олексій Павленко.

Володимир Дрань в 2012-2014 рр. очолював ДСБУ. Перевірка Мінагропроду розкрила факти зникнення з фінрахунків ДСБУ при керівництві Володимира Драня 9,9 млн. грн. У ДСБУ виявлена нестача 380,7 тис. тонн продовольчої продукції на загальну суму 1,2 млрд. грн., які призначалися для інтервенції на агроринку з метою стабілізації цін. На момент звільнення Володимира Драня в ДСБУ було всього лише 3,4 тис. тонн зерна. А за законом частка запасів чітко регламентована-на рівні 20% від річної норми споживання населенням. Генпрокуратура України порушила 41 кримінальну справу за фактом розкрадань в ДСБУ, слідство триває.

Олександр Кірюков, Володимир Дрань, Ігор Якубович, голова правління “Державної продовольчо-зернової корпорації України” і один із засновників “Радикал банку” Анрі Веремійченко належали до найближчого оточення глави МінАПК часів Януковича Михайла Присяжнюка і донецького бізнесмена Юрія Іванющенка. Створивши схему, вони вивели з власності ДСБУ 30 тис. тонн цукру на загальну суму 300 млн.грн, який зберігався в Черкасах. Після ряду звернень в. о. глави ДСБУ “Аграрний фонд” Олега Липового УСБУ та МВС, було розпочато кримінальне розслідування. ГПУ в рамках “цукрової справи” в Черкаській області постановила притягти до кримінальної відповідальності за ч.2 ст.367 Кримінально Кодексу України Кірюкова, Драня і Якубовича, останній перебуває в міжнародному розшуку.

Але Генпрокуратура в листопаді 2015 року своїм же рішенням заблокувала повернення черкаського цукру. Це дозволило учасникам схеми його реалізувати на внутрішньому ринку, отримавши незаконну вигоду.

Повернення на керівні посади в ДСБУ і ПАТ “Аграрний фонд” ставлеників режиму Януковича (Непочатова і Кірюкова), яких лобіює група “Воля народу”, означає, що схеми, розкрадання і корупція, ліквідовані Липовим і Радченком, у ввірених їм держпідприємствах, будуть відновлені і поставлені на службу новим “кураторам від ВРУ”.

На чому влада дасть заробити поступливим нардепам

За даними аудиторської перевірки фінансовий 2015 рік ПАТ “Аграрний фонд” під керівництвом Андрія Радченка закінчив з чистим прибутком 410 млн. грн. Результати 2014 року, коли головою ПАТ був Олександр Кірюков: чистий збиток компанії склав 1 млрд. 747 млн. грн.

На балансі ДСБУ все ще перебуває 97 тис. тонн цукру. На початку січня 2016 р ДСБУ вийшло на ринок цукру з 11 тис. тонн з державного інтервенційного фонду, що зберігався на складах в м.Бровари, Київської області. Саме це дозволило фактично не допустити зростання споживчих цін, і на рахунках спецфонду держпідприємства зараз знаходиться 450 млн. грн. Зрозуміло, що після призначення і Непочатова, і Кірюкова через систему фірм-одноденок виведуть ці активи.

У Волинській області ДСБУ на складах зберігає 35 тис.тонн цукру на суму 400 млн. грн. У жовтні 2015 року держкомпанія відбила нападки рейдерів, афілійованих з депутатами групи “Воля народу”. При зміні керівництва ці стратегічні запаси держави, як і у випадку з черкаським цукром, принесуть прибуток новим “смотрящим” за активами ДСБУ.

Після передачі повноважень від ДСБУ із закупівлі зерна за форвардними програмами і реалізації борошна за цінами нижче ринкових для виготовлення “соціального хліба” ПАТ “Аграрний фонд” ще восени уклав зі 115 контрагентами контрактів на постачання 421,5 тис. тонн продовольчого зерна врожаю 2016 року українських сільгосппідприємств.

За весняною ж програмою закупівлі зернових врожаю поточного року загальний обсяг контрактів складе 640 тис. тонн зерна (з них 578 тис. тонн – пшениця, 50 тис. тонн – жито і 10 тис. тонн – гречка). Загальна сума коштів, яка буде витрачена під час весняної форвардної програми – 1,5 млрд грн. Це означає, що у ПАТ “Аграрний фонд” на балансі буде більше 1 мільйона тонн зерна, нове керівництво якого вже розробляє корупційні схеми, щоб покласти гроші собі в кишеню.

У разі приходу на посаду Володимира Драня, обсяги реалізації “своїм” фірмам-прокладкам, як і контроль за випуском “соціального хліба”, буде здійснюватися за колишніми корупційними схемами. При постійному зростанні цін на хлібобулочні вироби “куратори” з “Волі народу” отримають надприбуток.

На догоду політичній кон’юнктурі, як і у випадку з ПАТ “Укргазвидобування”, влада фактично здала державні інтереси країни і пожертвувала продовольчою безпекою заради призначення своїх ставлеників на ключові пости в Кабміні. Відсутність і небажання конструктивного діалогу президента Порошенка з давнім соратником – партією “Батьківщина”, повернуло Україну в часи Януковича, коли за лояльність до влади розраховувалися портфелями, посадами і державними активами.

Заявлена, як першочергове завдання Кабміну, – боротьба з корупцією щодо цих держкомпаній повинна стати показовою для суспільства. Генпрокуратура, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки і Нацбюро розслідувань зобов’язані негайно втрутитися і відреагувати на договірні “призначення”, не допустити їх і довести до суду низку поточних кримінальних справ проти Олександра Кірюкова і Володимира Драня.

Інакше економічно активні і прибуткові держкомпанії ПАТ “Аграрний фонд” і Державну бюджетну спеціалізовану установу “Аграрний фонд” група “Воля народу” і її ставленики перетворять на руїну і банкрутів. Наслідком непродуманої кадрової політики стане стрімке зростання цін на продукти виживання: хліб, борошно і цукор, що призведе до ще більшого ускладнення ситуації в країні і катастрофічного зубожіння народу.

Антикор

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, травня 25, 2016 at 11:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.