Корпорації.

У 2016 році очікується вихід на IPO найбільшої нафтової компанії в світі Saudi Aramco. Оглядач vc.ru вивчив компанії-гіганти, що нечасто потрапляють під увагу громадськості, але тим не менше мають великий вплив на наше життя.

Щодня можна зустріти згадування Apple, Alphabet, Walmart, ExxonMobil або Volkswagen, одних з найбільших корпорацій на планеті. Але існують компанії, про які ми згадуємо не так часто, проте вони займають не менш важливі позиції в економічному світі, їхні доходи і прибутки не сильно поступаються, а в деяких випадках навіть перевершують популярних гравців ринку.

Cargill

Cargill Inc., одна з найбільших в світі приватних компаній, заснована в 1865 році. Компанія присутня і веде активну діяльність в 68 країнах світу, в тому числі і в Росії. Корпорація займається вирощуванням, переробкою та розповсюдженням товарів для виробництва харчових продуктів, веде продажі м’яса, зерна, олії, какао, цукру, виробляє сільськогосподарську продукцію, корми для тварин.

Також Cargill консультує фермерів, поставляє інгредієнти для виробників напоїв і ліків, надає послуги з управління ризиками і фінансами в сільському господарстві, харчовій промисловості, сфері енергетики і фінансів, обслуговує сталеливарні і транспортні компанії.

Корпорація займається імпортом м’яса з Аргентини і забезпечує 22% ринку США, майже чверть всієї яловичини ввозить в країну саме Cargill. Крім того, компанія забезпечує всю американську частину мережі McDonald’s курячими яйцями, а в Таїланді стала найбільшим виробником м’яса птахів. Cargill – єдина в США компанія, яка виробляє підходящу для фастфуду кухонну сіль.

У компанії працюють 159 тисяч осіб. За 2015 фінансовий рік Cargill отримала виручку $120 млрд і дохід – $1.5 млрд. Корпорація Cargill на 90% належить родинам Каргілл і Макміллан, одним з найбагатших у світі. Більшу частину доходів власники вкладають в підтримку і розвиток компанії.

AB InBev

Anheuser-Busch InBev – найбільша в світі пивоварна корпорація. Компанія була заснована шляхом злиття американської Anheuser-Busch, бельгійської Interbrew і бразильської AmBev. Штаб-квартира корпорації знаходиться в Бельгії. AB InBev управляє 200 брендами пива і займає 25% світового пивоварного ринку. За 2015 рік компанія заробила $43,6 млрд, 155 тисяч співробітників AB InBev працюють в 25 країнах.

AB InBev виробляє бренди міжнародного рівня: Budweiser (Bud), Corona, Stella Artois, Hoegaarden, Leffe, Staropramen, Brahma, Taller, Beck’s, Lowenbrau, Franziskaner, Spaten, Bass. І у всіх країнах, де присутня AB InBev, компанія випускає місцеві бренди. Наприклад, в Росії підрозділ корпорації “САН ІнБев” на додачу до міжнародних марок також виробляє: “Клинское”, “Сибірська Корона”, “Товстун”, “Волжанин”, “Жигулівське”. Основними ринками для AB InBev стали Бельгія, США, Канада, Мексика, Бразилія, Аргентина і Південна Корея.

У жовтні 2015 року AB InBev оголосила про придбання за $104 млрд свого головного конкурента – SABMiller, другої за величиною в світі пивоварної компанії. SABMiller виробляє бренди Fosters, Pilsner Urquell, Grolsch, Miller, Coors, Peroni. За інформацією Reuters, одна з найбільших угод в історії вже практично схвалена, але AB InBev доведеться продати частину брендів.

Saudi Aramco

У 2016 році Saudi Aramco оголосила про можливу приватизацію 5% компанії через IPO. За оцінками експертів, вартість нафтової компанії становить від $2 трлн до $10 трлн, що може зробити її найдорожчою компанією в світі після виходу на біржу.

Saudi Aramco була заснована в 1933 році угодою уряду Саудівської Аравії і американської нафтової компанії Standard Oil of California. До 1980 року уряд країни отримав повний контроль над компанією, викупивши всі її акції, а в 1988 році назву Arabian American Oil Company змінили на Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco).

Saudi Aramco володіє найбільшими в світі родовищами нафти на суші і в морі з запасами 260 млрд барелів, це приблизно чверть всіх розвіданих на планеті запасів нафти. При цьому процес видобутку для Saudi Aramco відбувається значно простіше в порівнянні з іншими нафтовими корпораціями завдяки розташуванню родовищ. Компанія стане дуже привабливою для інвесторів, якщо вони отримають до неї доступ.

Всі енергоресурси Саудівської Аравії належать Saudi Aramco. Корпорація також видобуває природний газ на території країни, володіє переробними заводами і флотом танкерів. У Saudi Aramco є філії, дочірні компанії та спільні підприємства в США, Великобританії, Сингапурі, Південній Кореї, Японії, Китаї, Об’єднаних Арабських Еміратах, Росії та на Філіппінах.

Fanuc

FANUC (Factory automation numerical control) колись була підрозділом Fujitsu, а сьогодні це гігантська корпорація, яка працює в сферах виробництва промислових роботів, цифрових систем управління і автоматизації. Компанія присутня в 46 країнах і посідає перше місце на ринку цифрових систем управління і автоматизації виробництва. У 2015 році доходи компанії склали $6 млрд.

Роботів і системи FANUC використовують на виробництві Coca-Cola, Pepsico, Apple, Toyota, General Motors, Volkswagen, Ford, Rolls-Royce, Honda, BMW і багато інших компаній. На 2015 рік по всьому по всьому світу працює понад 400 тисяч роботів FANUC.

Для своїх продуктів FANUC виробляє всі компоненти на заводах в Японії. Також компанія розробляє власне програмне забезпечення для моделювання технологічних процесів.

Luxottica

Італійська компанія заснована Леонардом Дель Веккіо у 1961 році. Luxottica – найбільший в світі виробник окулярів. Рітейл-підрозділ компанії відкрив більше 7200 магазинів в Південній і Північній Америці, Великобританії, Австралії, Китаї, Новій Зеландії, Південній Африці та ОАЕ. У 2015 році доходи компанії склали €9 млрд. У 2014 році Luxottica стала партнером Google в розробці “розумних окулярів” Google Glass.

Корпорації належать бренди: Ray-Ban, Oakley, Persol, ArnetteEye, Alain Mikli, Oliver Peoples, Sferoflex, Vogue Eyewear, Sunglass Hut, Lenscrafters, Pearle Vision, Sears Optical і Target Optical. Також Luxottica виробляє окуляри за ліцензією для багатьох модних брендів: Chanel, Bulgari, Prada, Giorgio Armani, Burberry, Versace, Dolce and Gabbana, Miu Miu, Donna Karan, Stella McCartney, DKNY, Michael Kors, Ralph Lauren, Tiffany & Co.

United Technologies

Американська фінансово-промислова корпорація United Technologies Corporation (UTC) займається розробкою і виробництвом систем опалення, вентиляції та кондиціонування, паливних елементів, авіаційних двигунів, пожежних і охоронних систем, ліфтів і ескалаторів, а також ракетних і авіаційних систем за оборонними замовленнями. Кількість працівників – 196 200 осіб, доходи за 2015 рік – $56 млрд.

У 1929 році була заснована United Aircraft and Transport Corporation шляхом об’єднання компаній Sikorsky Aircraft, Boeing Airplane Company, Boeing Air Transport, Pratt & Whitney, Chance Vought і Hamilton Standard. Пізніше в 1934 році компанія була розділена на три частини: Boeing, United Airlines і United Aircraft, а в 1975 році United Aircraft стала United Technologies.

До складу UTC входять Carrier, UTC Aerospace Systems, Otis Elevator Company, Pratt & Whitney, UTC Building and Industrial Systems і United Technologies Research Center (UTRC).

Carrier Corporation – одна з провідних у світі компаній у сфері виробництва систем опалення, вентиляції, кондиціонування та охолодження. UTC Aerospace Systems розробляє і виробляє аерокосмічні системи для корпоративного і військового сектора, її технології використовуються в космічних дослідженнях. Також компанія поставляє обладнання для організацій в будівельній, добувній, харчовій та хімічній промисловості. Otis Elevator Company – найбільший в світі виробник ліфтів, ескалаторів і траволаторів. Наприклад, в Ейфелевій вежі встановлені ліфти Otis.

Pratt & Whitney виробляє авіадвигуни, газотурбінні установки, ракетні двигуни і двигуни для локомотивів. Разом з Rolls Royce і General Electric складає “велику трійку” виробників авіадвигунів. UTC Building and Industrial Systems випускає і встановлює системи виявлення та гасіння пожеж, охоронні системи, сигналізації і системи доступу. У дослідницькому центрі United Technologies Research Center розробляються нові технології та процеси для всіх підрозділів, що входять в UTC.

Schwarz Gruppe

Schwarz Gruppe – німецька ритейл-корпорація, якій належать мережі супермаркетів Lidl і Kaufland. За розміром доходів це другий у світі ритейлер після Walmart і вважається однією з кращих компаній Німеччини та Європи. Оборот компанії в 2015 році склав €79,3 млрд.

Schwarz Gruppe контролює близько 9900 підрозділів Lidl і 1190 підрозділів Kaufland. Корпорація присутня в 26 країнах і збирається розширювати свій бізнес, відкривши магазини в Литві, Сербії, Росії, Марокко, США та Австралії. Всього в відділеннях компанії трудяться 350 тисяч осіб.

Schwarz Gruppe належить Дітеру Шварцу, найбагатшій людині в Німеччині, синові засновника Lidl. Його статки на 2016 рік оцінюються в $18,5 млрд.

vc.ru

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, травня 31, 2016 at 11:00 and is filed under Закордон, Статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.