Ізраїль.

Для більшості пострадянських протестантів християнство в Ізраїлі обмежується месіанськими громадами і церквами харизматичного спрямування, пише MisanthropicChurch.

Але це неправильна спотворена картина.

Pew Research Center підготував добірку з 5 фактів, що розкривають невідомі аспекти ізраїльського християнства:

1) Переважна більшість ізраїльтян, які є християнами, – етнічні араби.
2) У політичному, християни погоджуються з мусульманами, кажучи, що Ізраїль не може бути одночасно і демократичною, і іудейською державою. Близько семи з десяти християн (72%) і 63% мусульман поділяють цю точку зору.

Ізраїльські християни мають схожі погляди і з інших питань. Наприклад, більшість християн (80%) і мусульман (72%) кажуть, що ізраїльський уряд не вживає належних зусиль для досягнення мирної угоди з палестинцями. Також більшість християн (79%) і мусульман (61%) в Ізраїлі впевнені, що тривале будівництво єврейських поселень на Західному березі шкодить безпецы Ізраїлю. І ізраїльські християни (86%), і мусульмани (75%) кажуть, що США надмірно підтримують Ізраїль.

3) Ізраїльські християни менш релігійні, ніж ізраїльські мусульмани, але більш релігійні, ніж ізраїльські іудеї. Наприклад, в Ізраїлі, 57% християн вважають, що релігія дуже важлива для них особисто, в порівнянні з приблизно двома третинами (68%) мусульман і 3 з 10 іудеїв. Близько 1/3 ізраїльських християн моляться щодня (34%) і 38% говорять, що відвідують релігійні служби, принаймні раз на тиждень. Для порівняння, 61% мусульман і 21% іудеїв молиться щодня, і близько половини мусульман (49%) і 1/4 іудеїв (27%) відвідують релігійні служби, принаймні, раз на тиждень.

4) Ізраїльські християни мають обмежені соціальні та сімейні зв’язки з іудеями, арабами та з іншими релігійними групами. Переважна більшість християн кажуть, що “всі” (21%) або “більшість” (65%) їх близьких і друзів є християнами. Християни переважно одружуються з християнами. Вони відчувають дискомфорт при думці про шлюб своїх дітей з мусульманином або іудеєм. Приблизно 9 з 10 християн кажуть, що їм буде “не дуже” комфортно (9%) або “не зовсім” зручно (79%), якщо вони одружаться з іудеєм, і вісім з десяти (80%) кажуть, що було б незручно, якщо б мусульманин з’явився в їхній родині.

5) Ізраїльські християни дотримуються релігійних обрядів. Переважна більшість (94%) християн в Ізраїлі говорять, що вони хрещені. Більшість мають ікони святих або інші святі фігури в своїх будинках (81%), і що вони були помазані єлеєм (83%) – ритуал проводиться щорічно або в разі хвороби. Більшість (60%) кажуть, що вони дотримуються посту. 39% християн віддають десятину до церкви.

MisanthropicChurch

Tags: , , , , ,

This entry was posted on Четвер, червня 2, 2016 at 10:00 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.