Олексій Ленський

Олексій Ленський.

Нардеп Олексій Ленський почав лобіювати звільнення керуючого санацією “Сумихімпрому”, пише Политрада.

Депутат Верховної Ради від Радикальної партії Олексій Ленський, який вважається одним з найближчих сподвижників Олега Ляшка, зацікавився діяльністю одного з найбільших хімічних підприємств України, що поки що залишається в держвласності, – ПАТ “Сумихімпром”.

Як стало відомо “ДС”, в травні нардеп підготував депутатський запит з промовистою назвою: “Про проведення перевірки протизаконної діяльності керуючого санацією відкритого акціонерного товариства “Сумихімпром” Лазаковича Ігоря Васильовича, який порушує конституційні гарантії, трудові та соціальні права працівників, ухиляється від сплати податків, обкрадаючи державний бюджет України, співпрацює з Російською Федерацією з метою підриву промислової потужності України і робить сепаратистські заяви, прийняття відповідних заходів реагування та притягнення за результатами перевірки до встановленої законодавством України відповідальності, а також зміну керівника з метою припинення незаконних угод на державному підприємстві”.

Як можна здогадатися, депутату діяльність Лазаковича не дуже припала до душі. Заявивши про численні проблеми трудового колективу, якому були урізані зарплати і скасовані премії, а також сировини, яка “збувається в Росії щодня великими партіями і приносить шалені прибутки”, Ленський дійшов до висновку, що в цьому винен Дмитро Фірташ, що стоїть за Лазаковичем. “Все ці заходи стали наслідком не збитковості підприємства, а банальної жадібності ставлеників Фірташа, який прагне монополізувати ринок хімічних добрив України і відстоює свої бізнес-інтереси, які безпосередньо пов’язані з Російською Федерацією і заводом “Кримський Титан”, власником якого він є”, – заявив нардеп. І попросив втрутитися в ситуацію прем’єра Володимира Гройсмана, главу Національної поліції Хатію Деканоїдзе, керівника СБУ Василя Грицака і голову УКРІНФОРМ Романа Насирова.

Свій інтерес до проблем “Сумихімпрому”, що перебуває в затяжній санації, Ленський пояснює зверненням до нього трудового колективу і профспілки підприємства. Втім, не можна не враховувати, що його ініціатива дуже вигідна опонентам Фірташа, найлютішим серед яких вважається група “Приват” Ігоря Коломойського.

Як повідомляла “ДС”, саме “Приват” в 2014 р відкрив кілька фронтів в боротьбі з Фірташем, прагнучи послабити його позиції в українській економіці. У тому числі в титановій галузі, до якої відноситься “Сумихімпром” (без урахування згаданого “Кримського Титану”, що базується на окупованому РФ півострові, це підприємство є монополістом на ринку двоокису титану в нашій країні). Зусиллями “Привату” були скасовані торги 7,2% акцій ПАТ на близькій до Group DF Східно-Європейській фондовій біржі. Після чого низка громадських організацій, за чутками, не чужих Коломойському, за активної підтримки його ЗМІ почала кампанію з усунення Ігоря Лазаковича, що вважається ставлеником Фірташа і керує санацією ПАТ з 2012 р, від керівництва “Сумихімпромом”.

Втім, особливих успіхів на цьому терені дніпропетровці не добилися. Лазаковичу вдається досі залишатися на чолі підприємства, навіть не дивлячись на те, що його звільнення в минулому році почав вимагати Фонд державного майна, який володіє контрольним пакетом акцій підприємства, за підтримки кредитора ПАТ “Сумиобленерго”, яке Коломойський контролює спільно з Костянтином Григоришиним. Остання компанія стала також вимагати закриття справи про банкрутство “Сумихімпрому”, що дозволило б максимально спростити завдання звільнення Лазаковича. Адже зробити це в ході процесу банкрутства ПАТ, який контролює Group DF і пов’язані з нею компанії, що сформували комітет кредиторів заводу, практично неможливо. Але поки що сумські енергетики не зуміли досягти своєї мети в судах. І в цьому світлі атака на позиції Лазаковича, що окопався на державному “Сумихімпромі”, розпочата нардепом, може стати опонентам Фірташа вельми доречною.

Политрада

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, червня 3, 2016 at 10:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.