ОПЗ

ОПЗ.

Вчора на засіданні спеціальної контрольної комісії з питань приватизації почали заслуховувати інформацію щодо підготовки до приватизації ОПЗ, пише у facebook Павло Різаненко.

Сказати, що було цікаво, це означає нічого не сказати. Заслухати все, що хотіли, не змогли, перерва до завтра.

На прикладі ОПЗ можна вивчати всю історію приватизації України. Об’єкт пробували виставляти кілька разів в минулому. Навіть один раз вже проводили аукціон в 2009 – невдало, на думку організаторів був зговір учасників з метою мінімізації ціни і відповідно було визнано аукціон таким, що не відбувся. Тодішній “переможець” (ТОВ “Нортіма”, яку в ЗМІ пов’язують з Коломойським) в 2009 судився, щоб йому повернули “заставу”. В 2015 році, коли уряд знову прийняв рішення щодо приватизації ОПЗ (пройшло 6 років з моменту невдалого аукціону), Нортіма подала судовий позов з метою визнати себе переможцем та “зобов’язати укласти договір”. Звичайно, терміни позовної давності збігли хто зна коли, але Господарський суд м. Києва (суддя С.М. Мудрий) прийняв провадження до розгляду, воно встигло “прогулятись” до ВГСУ та повернутись до апеляційної інстанції, де розгляд відбудеться 18 липня 2016 року, буквально за декілька днів до анонсованого аукціону з продажу ОПЗ.

Окремо ще є судові рішення від Остчему пана Фірташа, вони стосуються не приватизації, а боргів ОПЗ перед ним за поставлений газ. Борг з 2013 року, Фірташ купував на пільгових умовах газ у Газпрому дешевше навіть, ніж Україна (210 доларів проти 260 доларів для України) та продавав його ОПЗ за ціною близько 400 доларів. Два роки борг повернути не вимагав, коли заговорили про приватизацію, з’явились рішення судів (можна тільки здогадуватись з ким та які перемовини він весь цей час вів).

Що один, що інший випадок покликані “розігнати” потенційних іноземних інвесторів та спробувати мінімізувати ціну в разі власної участі в аукціоні. Ось такі вони “наші” олігархи, створювати конкурентні продукти та послуги вони як не вміли, так і не навчились і ніколи не навчаться, а от “талант мутити та віджимати” у них ніяк не втрачається, навіть Революція Гідності на них не вплинула, хоч обоє наввипередки репетували через власні канали, хто з них більший патріот України.

P.S. Впевнений, що на відміну від України у них немає майбутнього, і в аукціоні по ОПЗ переможцями вони не будуть.

Павло Різаненко

Tags: , , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, червня 17, 2016 at 10:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.