Манафорт і Трамп.

Співробітники Національного антикорупційного бюро України виявили в “чорній бухгалтерії” оточення колишнього українського президента Віктора Януковича згадку про виплату американському політичному консультанту Полу Манафорту майже 13 мільйонів доларів готівкою. Про це з посиланням на власні джерела пише The New York Times, повідомляє Медуза.

Гроші, як зазначено в цих документах, виплачували Манафорту з 2007 по 2012 роки, коли він працював консультантом лідера Партії регіонів Віктора Януковича. У слідчих, які ведуть справу про так звану “чорну касу” партії, поки немає доказів, що Манафорт отримував ці гроші. Сам консультант, який зараз очолює передвиборний штаб кандидата в президенти США Дональда Трампа, отримання будь-яких платежів готівкою за час роботи в Україні категорично спростував.

У Національному антикорупційному бюро України стверджують, що ім’я Манафорта 22 рази зустрічається в рукописних бухгалтерських документах, знайдених слідчими після втечі Януковича з України.

The New York Times також пише, що в знайдених антикорупційним відомством документах йдеться про офшорний фонд Pericles Emerging Markets, який був зареєстрований Манафортом і його партнерами. Фонд вів справи з російським підприємцем Олегом Дерипаскою, який мав намір через цю компанію стати власником активів в Україні на загальну суму близько 100 мільйонів доларів. Згодом Дерипаска звернувся до суду з вимогою повернути інвестиції.

Нові орендарі колишнього офісу Манафорта на Софіївській вулиці в Києві зробили кілька дивовижних знахідок, в їх числі рентгенівський знімок коліна, підписаний ім’ям Віктора Януковича. Ймовірно, він має відношення до тенісних матчів між Манафортом і Януковичем, який публічно скаржився на те, що травма коліна заважає його грі (англ.).
The New York Times

Про те, що Пол Манафорт очолить передвиборний штаб Дональда Трампа, стало відомо в кінці червня 2016 року.
Манафорт був радником Януковича з 2004 року. Він займався іміджем Януковича і, як сам зазначав, намагався зробити Україну європейською країною і допомогти розвитку демократії в державі.

Медуза

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, серпня 15, 2016 at 13:00 and is filed under Закордон, Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.