Інвестиції

Інвестиції.

До першого вересня український уряд обіцяє створити офіс зі сприяння інвестиціям на базі досвіду західних країн. Чи вірять в успіх роботи цієї структури експертні та бізнесові кола, з′ясовувала time-ua.com.

Український прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував відкриття у вересні урядового офісу зі сприяння інвестиціям, роботу якого куруватиме перша заступниця міністра фінансів Оксана Маркарова. За словами Гройсмана, новостворена структура займатиметься розвитком інвестиційного потенціалу України та супроводом бізнесу міжнародних інвесторів в українських реаліях, зокрема там, де йдеться про бюрократичні процеси та дозвільні процедури.

Іноземні підприємці, які вже ведуть бізнес в Україні, сприйняли цю новину з обережним оптимізмом. Для того, щоб урядовий офіс зі сприяння інвестиціям діяв ефективно, вважають бізнесмени, українській владі треба буде докласти чимало зусиль та грошей.

Зруйнувати стереотипи
На сьогодні уявлення про Україну серед європейських і американських інвесторів великою мірою викривлене, зазначив у розмові з DW президент Американської торгівельної палати в Україні Енді Гундер. Передусім через те, вважає він, що за останні 25 років українська влада робила дуже мало для того, щоб просувати країну як перспективний інвестиційний напрямок. А також через антиукраїнську пропаганду у мас-медіа, яку, особливо протягом останніх двох років, поширюють ті, хто не хоче бачити цю державу економічно розвиненою. Тому, на думку Гундера, головне завдання новоствореного офісу зі сприяння інвестиціям полягатиме “у роз’ясненні реалій інвестування в Україні та руйнуванні існуючих стереотипів”. Гундер сподівається, що цей офіс “виробить зрозумілу стратегію” і чітко сформулює: чому саме зараз найліпше вкладати гроші в Україну.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ІНВЕСТИЦІЇ ЧИТАЙТЕ ТУТ

“Але лише погані новини поширюються швидко, для того ж, щоб поширити хороші, необхідно набагато більше зусиль та майстерності у спілкуванні”, — каже Енді Гундер. Тому, на його думку, дуже важливо, щоб в офісі зі сприяння інвестиціям працювали висококваліфіковані кадри, які здатні переконати досвідчених міжнародних менеджерів з інвестицій та генеральних директорів провідних світових корпорацій, що Україна — це дійсно вигідний інвестиційний напрямок.

Повна і безкоштовна державна допомога
Ідея створення державної структури, яка допомагала б іноземним інвесторам, для України не нова. Кілька спроб створити такі агентства робилися попередніми урядами, але всі вони “успішно” закривалися, бо їх робота ніяк не позначилася на обсягах зростання інвестицій. Виконавча директорка Європейської бізнес асоціації (ЕВА) Анна Дерев’янко вважає, що ефективність діяльності такого офісу в уряді Гройсмана напряму пов’язуватиметься з тим, які інструменти та механізми у своєму розпорядженні матиме ця структура. “Крім того, важливо, який бюджет виділено для роботи офісу, адже від цього залежатиме рівень професійності його кадрів”, — сказала Дерев’янко в інтерв’ю DW.

За словами директорки ЕВА, західні бізнесмени сподіваються, що офіс зі сприяння інвестиціям працюватиме за принципом “єдиного вікна”. “І якщо інвестор в Україні зіткнувся з певними проблемами, то, звернувшись до цього офісу, він зможе отримати повну і безкоштовну допомогу від держави”, — говорить Дерев’янко. На сьогодні в іноземних інвесторів в Україні часто виникають проблеми із незаконними перевірками фіскальних органів, з неповерненням ПДВ, проявами корупції, зокрема, під час реєстрації підприємств, порушеннями прав інтелектуальної власності. “До ЕВА часто звертаються по допомогу саме з цих приводів, але не всі іноземні інвестори є членами нашої організації, тому офіс зі сприяння інвестиціям повинен допомагати всім інвесторам, незалежно від того, чи входять вони ще до якоїсь спілки, чи вже працюють в Україні, чи лише збираються”, — говорить Дерев’янко. Вона також переконана: якщо уряд не піклуватиметься про бізнесменів, котрі вже присутні на українському ринку, то він не зможе привабити й інвесторів потенційних.

Офіс не запрацює без реформ
Економічні експерти також застерігають, що без впровадження системних економічних реформ офіційному Києву не вдасться переконати бізнесменів у вигодах українського ринку. Так, “сумнівною ініціативою” називає створення урядового офісу із залучення інвестицій директор аналітичної групи Da Vinci Анатолій Баронін. На його переконання, залучення іноземного капіталу залежить передусім від поліпшення інвестиційного клімату в країні, що включає досить широкий аспект умов, починаючи від боротьби з корупцією та закінчуючи захистом права власності. Крім того, вважає Баронін, активності іноземних інвесторів перешкоджає відсутність “визначеності з військово-політичними питаннями, зокрема, на сході країни”.

На думку експерта, створення “штучних офісів” в умовах відсутності чіткого правового поля та послідовних політичних дій з боку влади не призведуть до притоку інвестицій в країну. “Навіть якщо через цей офіс заведуть одного великого інвестора, ця інституція однаково не дозволить створити справжнє інвестиційне вікно для української економіки”, — прогнозує Баронін.

time-ua.com

Tags: , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, серпня 23, 2016 at 13:00 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.