Мітинг.

Мітинг.

21 серпня 40 фермерів зі станиці Казанської Краснодарського краю завели свої трактори і рушили в бік Москви, щоб домогтися зустрічі з Володимиром Путіним і поскаржитися йому на великі агрохолдинги, які, як вони вважають, використовують “неправомірні судові рішення”, щоб забрати у селян землю і “поставити їх на коліна”, пише Секрет фирмы.

“Тракторний хід на Кремль”, – написав у Twitter один з організаторів акції, директор фермерського господарства “Галкинская” Василь Мельниченко. До твіту він прикріпив кілька фотографій, на них – стрункий ряд тракторів з прапорами, протестувальники в капелюхах і кепках, озброєні плакатами “А судді хто?” і “Поверніть нашу землю”.

По дорозі учасників тракторного походу кілька разів зупиняли поліцейські – переписували особисті дані. На другий день, як розповідає Василь Мельниченко, марш нагнали віце-губернатор Краснодарського краю Андрій Коробка та заступник повноважного представника президента у Південному федеральному окрузі Леонід Біляк.

Дістатися учасникам в результаті вдалося тільки до Ростовської області. 23 серпня колону зупинив ОМОН, фермерів затримали і відвезли в найближчий ОВС. Наступного дня суд визнав їх винними в організації несанкціонованого мітингу. Кілька людей оштрафували на 10 тисяч рублів, двох заарештували на десять діб. Прокуратура Краснодарського краю, проте, пообіцяла перевірити скарги учасників маршу, а губернатор Веніамін Кондратьєв – “вирішити їхні питання”.

“Секрет” обговорив цю неймовірну історію з Василем Мельниченком і Вадимом Ванєєвим, власником агрохолдингу “Евродон”, найбільшого російського виробника індички.

Василь Мельниченко
Директор фермерського господарства “Галкинская”

Цю акцію фермери готували з зими. І я як голова громадського руху “Федеральний сельсовет” її підтримую і готовий в ній брати участь день і ніч. Причина походу – незаконне захоплення земель латифундистами та адміністрацією, а також недопуск сільських підприємців до свого виробництва.

Випадків було багато – люди писали заяви, подавали до судів. Але як вони могли виграти справу, якщо, припустимо, сім’я голови крайового суду володіє десятками тисяч гектарів землі, в тому числі в тих районах, де відбуваються незаконні захоплення? Нарешті селяни вирішили, зібравши пшеничку, зробити ось такий тракторний хід до президента, щоб цей вузол розрубати. Знаю, що їх відмовляли – і Об’єднаний народний фронт (ОНФ), і місцева влада.

Зі станиці Казанської вийшли 18 тракторів, але по дорозі до них приєдналися азовські, воронезькі, волгоградські фермери. Дійшли до станиці Дорожня, і там усіх пов’язали, сталося силове захоплення учасників поїздки-походу, які абсолютно нічого не порушили – вони просто їхали до президента на зустріч, попередивши про це всю владу і дорожні служби. Регіональну владу, всіх, хто в мантіях і погонах, явно налякала перспектива прямої розмови народу з президентом.

“Не бізнесмени, а акули”

Уряд зробив велику помилку, коли вирішив свою продовольчу програму виконати за рахунок субсидування великих агрохолдингів. Міністерство сільського господарства повністю всі субсидії віддає агрохолдингам, вони розвиваються на ці гроші, але одночасно геть розоряється “сіль” – селянські господарства, основа розвитку сільських територій.

Не повинно бути так, щоб у селян забирали землю. Ми можемо працювати. Що, я не буду робити 2-3 т овочів? Буду. Що, я не зможу виростити 100 т м’яса? Можу. У нас є досвід, як жити і що треба робити. Але коли приходить агрохолдинг, люди в навколишніх селах залишаються без роботи і виють від злиднів. Наше завдання – вкоренитися на своїй землі. І ні п’яді цієї землі не віддавати. Землю ж ніхто не створює, і більше її не стає. Чому повинна бути така несправедливість: один якийсь “Міраторг” вже має 700 – 800 тисяч га? Це половина області. А що іншим робити?

Ми втрачаємо території сіл, селищ, малих міст. На цих землях проживає 90 млн людей – нас таких більшість, нам не потрібні агрохолдинги та олігархи. Нехай вони між собою змагаються, але ніяк не за рахунок бюджету. Інакше це не бізнесмени, а акули. З іншого боку, я, звичайно, розумію, що бізнес є бізнес. Якщо у підприємця є можливість на халяву гроші забрати, значить, він це зробить, і люди, які тут живуть, його не цікавлять. Так що наші претензії звернені не до агрохолдингів, а саме до держави, яка проводить неправильну, нерозумну аграрно-промислову політику. Так нам ніколи не досягти продовольчої незалежності та якісних продуктів харчування.

Розмова президента з народом

Навесні ОНФ створив спеціальну робочу групу. Але що вона може вирішити на користь народу? До робочої групи повинні входити в тому числі фермери, а там виявилися самі адміністративні працівники. Нічого не змінилося – ситуація лише погіршується: фермерські господарства продовжують розорятися.

Я вважаю, що допоможе тільки пряма розмова президента і народу. Нерозумно сподіватися на те, що наші мери, пери і інші *** перехворіють на клептоманію, жлобство і раптом стануть хорошими людьми, перестануть красти, грабувати і забирати у людей їх землю і майно. Це не свята віра в доброго царя і поганих бояр. Це всього лише віра в справедливість.

Ми привеземо президенту чітку програму того, як провести земельну реформу. Зараз піднімаються Омська область, Воронезька – всіх не перезатримують. Їм Національної гвардії не вистачить, щоб усіх селян заарештувати. Рано чи пізно ми дійдемо. “Лише той гідний життя і свободи, хто кожен день іде за них на бій!” Ми не раби, не кріпаки, як вони вважають. Вони всього лише, господи прости, колишні охоронці і лакеї, і ніякі вони не губернатори і не верховні судді. Розберемося.

Вадим Ванєєв
Власник агрохолдингу “Евродон”

Між фермерством в Росії і фермерством у світі є істотна різниця. Фермерський сектор в Росії потрібно стимулювати, розвивати – цей напрямок буде формуватися ще років 20. Якби у нас в області вже були великі фермерські господарства, ми б давали їм птицю для вирощування, а самі б тільки будували переробні м’ясокомбінати. В інших країнах так і роблять.

Що стосується претензій фермерів. У “Евродона” орної землі немає. І жодного разу за всю історію компанії у нас з фермерами не було ніяких конфліктів. Навпаки. Всі операції здійснюються на ринкових умовах, за спільним рішенням сторін, без участі судових інстанцій.

Ми розвиваємо птахівницькі інвестиційні проекти в Ростовській області. Вибудувана в чистому полі інфраструктура – дороги, електрика, газ, вода – перевищує 1000 км. Було створено близько 7 тисяч високопродуктивних робочих місць – на селі це має свій мультиплікативний ефект.

Ми знаємо один спосіб домогтися успіху: щоб підкова почала приносити удачу, треба підкувати нею коня і орати, орати, орати. Але у кожного є право на свою думку, і відстоювати її можна різними шляхами”.

Секрет фирмы

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, вересня 2, 2016 at 10:00 and is filed under Закордон, Статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.