ВРУ.

ВРУ.

Перший пленарний тиждень Верховної Ради України вдався, пише у facebook Ярослав Железняк.

Незважаючи на застереження, Парламент попрацював без скандалів, бійок і навіть блокування трибуни. Більше того четвер був повністю (на 95%) тематичним днем і найпершим блоком стояла дерегуляція.

В результаті всіх цих приємних сюрпризів народні депутати:
– схвалили в першому читанні скасування печаток (4194); зробили перший крок до заборони на конфіскацію серверів при обшуках (3719); вкотре запустили процес в бік скасування зайвих ліцензій і звітності (4958).
– на жаль, не вдалося прийняти результативні рішення щодо поліпшення процедури банкрутства (3132) і дерегуляції реструктуризації заборгованості підприємств (2764). Обидві ініціативи пішли на повторне перше і друге читання, відповідно.

А тепер про лідерів/антилідерів “Дня дерегуляції”:
– На перше місце стрімко виривається Об’єднання “Самопоміч”. Хлопці навіть поставили рекорд 100% голосування за скасування ліцензій (Тетяна Острікова, Андрій Журжій, Сергій Кіраль, Олександр Опанасенко, Ярослав Маркевич окрема подяка).

Загалом, явка є, підтримка теж, ще б про зауваження з питань банкрутства трохи раніше говорили б, ціни б вам не було)))

– Друге місце, сюрприз тижня – Радикальна партія Олега Ляшка. Послідовні 5-ть голосувань і всі практично на максимумі від присутніх. Віктор Галасюк, не знаю що Ви з ними зробили, але це однозначно круто і заслуговує повагу.

– І розчарування тижня Батьківщина, незважаючи на те, що 31% підтримки забезпечили, але пробачити пряму дезінформацію, озвучену декількома лідерами фракції під час розгляду законопроектів, було б неправильно. Через вас Макс Нефьодов і Денис Гутенко досі намагаються знайти “диски” в законопроекті про ліцензії. Я вже не кажу, про безпідставні звинувачення в корупції авторів законопроектів.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ПАРЛАМЕНТ ЧИТАЙТЕ ТУТ

По міждепутатських групах:
– У лідери вирвалися ЄвроОптимісти. Якби прибрати фактор “політичної позиції” низки членів, то результат міг бути ще вищим.
– Друге місце, але явно з запалом повернути лідерство вже найближчим часом, посідає Депутатський Контроль. Стабільно підтримували, але підвела трохи явка.
– Останні Forbidden to Forbid (це “Заборонено забороняти” якщо що)… сподіваюся просто не встигли вчасно на початок вересня купити квитки до Києва, тому що більшість членів просто відсутні під час голосувань.

Підбиваючи підсумки: результати радують – є як мінімум 4-и фракції і практично половина позафракційних депутатів, які не дивлячись на різні політичні розбіжності, не переносять їх на розгляд важливих економічних законопроектів. За цю конструктивну позицію Вам всім велике спасибі.

Будемо готуватися до другого читання і чекати нового пленарного тижня)

Герой тижня: Макс Хлапук, настільки детальної уваги до законопроектів при складанні порядку, я особисто ніколи не бачив.

Ярослав Железняк

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, вересня 12, 2016 at 11:31 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.