ДемАльянс.

ДемАльянс — партія, що фінансово залежить від айтішників та юристів. Від двох айтішників та однієї юридичної компанії.

Але про все по черзі, пише у facebook

Сергій Пасюта.

Перед “Демальянсом” майорять фінансові проблеми. За перше півріччя 2016 року партія витратила на 1 мільйон 146 тисяч гривень більше, ніж зібрала внесків. На чотирьох поточних рахунках ще залишилося 113 тисяч, але такими темпами і їх скоро не стане.

За шість місяців партії вдалося залучити майже 2 мільйони гривень (1 мільйон 978 тисяч 307 гривень 58 копійок, якщо бути точним), але іронія в тому, що майже ЧВЕРТЬ цієї суми — 498 тисяч — довелося повернути назад через те, що гроші надійшли з порушенням вимог законодавства. Залишилось лише 1,5 мільйони. При цьому внески членів партії за 6 місяців становлять жалюгідні 25285 гривень. Вступний внесок для нових членів складає 120 гривень, щомісячний членський внесок — 60 гривень (Одне “БігМак-меню” в “Макдональдсі” коштує дорожче).

Де ж тоді “Демальянс” бере гроші? Дві третини партійного бюджету (64,5%) в першій половині 2016-го сформували лише шість фізичних осіб та три компанії, а більше половини усіх надходжень дали три найбільших донора.

ТОП-6 найбільших донорів “Демальянсу”:
— Шосте місце з внесками по 20 тисяч гривень розділяють (ймовірно) бізнесмен Клепацький Анатолій Анатолійович та Асоціація платників податків України.
— На п’ятому місці з внесками по 25 тисяч гривень — теж двоє: львівський ресторатор і колишній депутат Львівської міськради від “Пори” та “УДАРу” Артем Хмиз та його бізнес-партнер Андрій Дзюбан, теж колишній львівський депутат, але від БЮТ.
— Четверте місце дісталося адвокатському об’єднанню “Арцінгер” та партнеру у цьому об’єднанні Лані Сінічкіній: на двох вони перерахували “Демальянсу” 149 900 гривень, що складає 10% усіх доходів партії за півроку. І третину партійних доходів у другому кварталі, коли антикорупційні форуми вже відгреміли. У 2015 році член правління “Демальянсу” і виходець з “Арцінгер” Максим Черкасенко перевів у партійну касу 540 тисяч гривень. Внесок самого “Арцінген” у 2015 році склав 100 тисяч гривень.
— Третє місце — у маловідомої ТОВ “Логістік-М” з Дніпра, яка дала на антикорупційні форуми аж 250 тисяч гривень (16,8% партійного доходу). Фірма надає логістичні послуги. Її засновником значиться Лук’янчиков Володимир Михайлович.
— Друге місце. Майже 305 тисяч (або 20,4% піврічних доходів партії) “Демальянсу” пожертвував власник відомої IT-компанії MacPaw Олександр Косован. У другому кварталі його внески становили 41% партійного бюджету за цей період. У 2015 році власник MacPaw дав партії ще більше — 670 тисяч гривень.
— А перше місце за сумою внесків до партійної каси посів відомий IT-бізнесмен Олександр Кардаков, засновник, акціонер та екс-президент компанії “Датагруп”. У 2014 році займав 69 місце серед найбагатших українців за версією “Форбс”. Кардаков виділив “Демальянсу” 532 тисячі гривень, що складає 36% усіх партійних надходжень.

Треба зазначити, що “Демальянс” активно залучав фінансування у своїх прихильників у першому кварталі 2016 року на проведення антикорупційних форумів. Партія отримала дуже багато дрібних внесків від різних фізичних осіб з різними сумами: у звіті “Демальянсу” таблиця з переліком внесків займає більше 60 сторінок.

Найменший внесок, який мені вдалося знайти, склав лише 9 гривень 72 копійки. Ймовірно Олександр Володимирович Кондратенко перераховував 10 гривень, але 28 копійок з’їла комісія банку.

Далі — на що “Демальянс” витрачав зібрані гроші та скільки отримував лідер партії Василь Гацько.

P. S. Таблиця з фінансовими проводками “Демальянсу” за рік:

Її публікує сама партія на своєму сайті.

Сергій Пасюта

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, вересня 29, 2016 at 11:05 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.