Економіка спільного споживання.

Українську корупцію вб’є не НАБУ, а економіка спільного споживання (sharing economy), пише Економічна правда.

Наше суспільство рано чи пізно пошле урядових базікал.

Воно почне створювати повний діапазон сервісів, необхідних для підтримки гідної якості життя і скорочення загальних витрат, минаючи безглузді відомства зі збору і розподілу, бо ефективність їх дорівнює нулю.

Таким чином, в суспільстві почнеться процес переходу коштів від клієнта до виконавця без посередників, з відсотком за транзакцію.

Чим більш розвиненими і прозорими будуть ці сервіси, тим швидше почнеться процес змін в економіці.

Два фактори сильніше від інших впливають на ці зміни: економічна ж…, в якій ми знаходимося, і 3G. Вірніше – доступ до ресурсів через смартфон.

У світі існують сотні компаній, платформ, комерційних і некомерційних проектів, що використовують підхід sharing economy, що з’єднує тих, кому щось потрібно, з тими, у кого це є. В економічно-розвинених суспільствах стає безглуздим володіти, якщо можна використовувати і платити за процес.

Звичайно, мати багато грошей – дуже круто, але витрачати їх на нерухомість, автомобілі та дачі – вже ні. У це важко повірити, але в розвинених суспільствах цей тренд стає все більш популярним. Причому не тільки серед мілленіалів, але і серед людей більш старшого віку.

Парадокс в тому, що sharing economy може сильно злетіти і в економічно нерозвинених суспільствах. Адже в широкому розумінні це економічна модель, при якій власник майна або іншого ресурсу готовий ним ділитися за менші гроші, розпоряджаючись своїми ресурсами більш ефективно.

Навіщо володіти автомобілем, якщо він використовується 10% часу, а 90% часу стоїть під вікном будинку? Навіщо купувати квартиру, якщо її можна орендувати? Навіщо платити повну зарплату сисадміну, якщо його можна аутсорсити?

У нас поки не так. Однак ми усвідомлюємо свою бідність, а це означає, що у нас може вийти. Як писав Кафка: “Це лірика: гладити світ замість того, щоб хапати його”.

Економічна правда

Tags: , , ,

This entry was posted on П’ятниця, вересня 30, 2016 at 09:51 and is filed under Закордон, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.