Яків Безбах.

Лобіст закидав держустанови депутатськими запитами, пише grom-ua.

Один з головних рекордсменів Верховної Ради з генерування депутатських запитів Яків Безбах, який до потрапляння в парламент багато років трудився на дніпропетровському заводі “Інтерпайп НТЗ” мільярдера Віктора Пінчука та обгрунтовано вважається його ставлеником в парламенті, несподівано перейнявся проблемами закарпатських землекопів, пише в інтернет-виданні ОЛІГАРХ Єгор Кажанов.

Як з’ясував “ОЛІГАРХ”, нардеп у вересні направив запит державному науково-виробничому підприємству “Геоінформ України”, в якому попросив “якомога швидше вирішити питання” продовження спеціального дозволу на користування надрами для ПрАТ “Берегівський кар’єр”, розташованого в Мужієво Закарпатської області.

Свою турботу про цю компанію, яка займається видобутком перліту (гірської породи вулканічного походження, яка традиційно застосовується в будівельній галузі як теплоізоляційний матеріал), Безбах мотивував тим, що “зазначений суб’єкт господарювання забезпечує робочими місцями понад сто осіб, для яких робота на підприємстві є єдиним джерелом доходів”. А суть проблеми, за його словами, в тому, що ще в липні у “Берегівського кар’єра” закінчився термін дії дозволу на розробку родовища “Фагош”, виданого в 2009 році.

За кілька місяців до цього компанія звернулася із заявою про його продовження, яке “Геоінформ України” погодив, проте комісія з питань надрокористування не прийняла з цього приводу позитивного рішення і відправила заяву на доопрацювання. 6 вересня “Берегівський кар’єр” повторно подав необхідний пакет документів, після чого в справу для прискорення процесу вступила “група підтримки” в особі Якова Безбаха.

Підприємство, лобіювати інтереси якого почав депутат, є досить цікавим активом. Його потужності дозволяють видавати на-гора майже 100 тис. т перліту щорічно, при запасах родовища “Фагош” на рівні 13 млн т. Основні активи ПрАТ “Берегівський кар’єр” орендує у держави – близько двох сотень найменувань основних засобів (включаючи 34 будівлі), розташованих на 18 гектарах землі. Термін оренди цього майнового комплексу закінчується вже в 2019 році.

За даними джерел “олігарха”, компанію-орендаря спільно контролюють дві групи акціонерів. Перша, представлена київськими ТОВ “Віктум-інвест-плюс”, “Графаль” і “Атвуд-інвест”, сконцентрувала контрольний пакет (51% акцій) “Берегівського кар’єра”. Вона входить в орбіту одного з найбагатших бізнесменів столиці, колишнього нардепа від Партії регіонів Василя Хмельницького і його давнього партнера Андрія Іванова, відомих як акціонерів визнаного неплатоспроможним банку “Хрещатик”.

Друга група, представлена компанією “Інтелгруп”, що володіє 49% акцій кар’єра, відноситься до сфери впливу ще одного видного колишнього регіонала Ігоря Шарова (свого часу він був представником тестя Віктора Пінчука Леоніда Кучми у Верховній Раді і заступником керівника виборчого штабу Віктора Януковича). Його партнером виступає колишній глава корпорації “Укрбудматеріали” Анатолій Безух. Їх спільним бізнесом керує спеціально створена компанія “Перліт груп”, в яку, крім Берегівського кар’єра, входить також побудований в 2008 році завод зі спучування перліту “Кривбасперліт”, розташований в Кривому Розі.

У світлі всіх цих обставин досить логічним виглядає той факт, що Яків Безбах, який до 2014 року сам був членом фракції Партії регіонів, не зміг встояти перед спокусою допомогти своїм колишнім колегам. І зрозуміло, це зовсім не пов’язано з тим, що середня такса за “спеціалізований” депутатський запит у Верховній Раді оцінюється знаючими людьми приблизно на рівні 10 тис. доларів.

grom-ua

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, жовтня 4, 2016 at 10:43 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.