Укргазвидобування.

Укргазвидобування

“Укргазвидобування” (УГВ) попросило Кабінет міністрів України дозволити використання обладнання світових виробників для геофізичних робіт. Однак така ініціатива менеджменту УГВ виглядає як лобізм на високому рівні інтересів міжнародних компаній, а не вітчизняних підприємств, які сьогодні беруть участь в тендерах “Укргазвидобування” на надання певних послуг і проведення робіт. Таку думку експерт Юрій Корольчук висловив в коментарі ПрессОРГ.

За словами експерта, замість того, щоб оновлювати власний парк техніки для газовидобутку, УГВ вирішило вкладати зароблені на високих тарифах кошти в імпорт, який і так вже давно заполонив Україну. Він зазначив, що ніякої політики щодо впровадження імпортозаміщення, як це роблять інші країни, у нас, на жаль, не ведеться.

“Насправді у нас є достатньо технічних ресурсів, хоча вони і застарілі, але їх можна використовувати. Адже для того, щоб придбати нове обладнання, потрібно, по-перше, витратити кошти, а по-друге, треба його вміти обслуговувати. Також треба укладати договори на обслуговування з іноземним виробником.

Тому тут (в ініціативі УГВ – ред.) є такий певний дисонанс. З одного боку, у самої компанії немає ні фізичних, ні фінансових можливостей для того, щоб придбати все обладнання і нові ресурси, використовувати їх, обслуговувати, бурити ними далі і розвідувати, тому що немає навіть фахівців. А те обладнання, що є, – на ньому все ще можуть працювати наші фахівці та обслуговувати його. За іноземне ж – треба додатково платити великі гроші”, – сказав він.

При цьому, за словами експерта, УГВ в наступному році за рахунок збільшених тарифів на газ для населення, отримає додаткові доходи, які треба освоїти під егідою мети збільшити видобуток газу.

Тому з боку “Укргазвидобування” відбувається фактично лобізм на високому рівні, і державному, і на міжнародному, інтересів наших кредиторів.

“Щоб ці гроші пішли на закупівлю обладнання і бурового, і того, яке буде використовуватися для розвідки”, – додав він.

Але, підкреслив Ю. Корольчук, коли є зароблені гроші, то компанії всього світу йдуть шляхом імпортозаміщення, тобто вкладають їх у власне самооновлення і розвиток своїх технологій, щоб позбутися від постійної залежності від когось. Для цього реалізують цілі держпрограми з імпортозаміщення.

“У нас же все навпаки – жодної програми імпортозаміщення немає, при тому, що виробники є, і обладнання у них, яке може використовуватися, теж є. Структурні підрозділи УГВ, державні компанії, які присутні на ринку – вони також не в ідеальному технічному стані і в професійному… Але, якщо є гроші, то можна підтримувати вітчизняного виробника”, – додав він.

Експерт зазначив, що на сьогодні існують певні домовленості про те, що українське так зване збільшення видобутку газу буде пов’язано з тим, що українські фахівці так і залишаться осторонь.

“Найбільший ризик це те, що ми, як наркоман просто підсядемо на імпорт, а у нас і так в країні імпорту – дай Бог – і нафтопродукти, і продукти харчування, і ліки. Ми залежні від імпортного газу сьогодні, а тепер пропонуємо нашу вітчизняну галузь газовидобутку також підсадити на імпорт, щоб вона була залежна від устаткування і від фахівців, в першу чергу.

Тому, звичайно, в цьому плані – логіка в діях УГВ відсутня, і немає там державної стратегії”, – зазначив Ю. Корольчук.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами нардепа Л.Підлісецького, геологорозвідку родовищ газу повинен фінансувати стратегічний інвестор.

При цьому, за словами віце-прем’єр-міністра В.Кістіона, залучення іноземних інвестицій в газовій галузі є пріоритетом для КМУ.

Нагадаємо, за словами експертів, без реформування “Нафтогазу” в Україні ніколи не буде європейського газового і нафтового ринку.

ПрессОРГ

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Середа, листопада 30, 2016 at 12:00 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.