6
Гру

Останні дні кумівства

   Posted by: klimovy4   in Новини, Україна

Кумівство.

Кумівство

Закон прийняли, щоб призначати чиновників без “договорняків”, виходячи з їхніх особистих якостей і заслуг. Але деякі встигли практично в останній момент отримати щасливий квиток в світ відкатів і лобі своїх бізнес-інтересів за старою схемою, пишуть Лица.

На яких принципах ґрунтується суспільне життя в Україні? Чи може громадянин України за дії, що дискредитують державу, бути позбавлений громадянства? Хто має право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів? Це питання, відповіді на які повинен знати кожен чиновник.

З травня 2016 року на державну службу в нашій країні призначають за підсумками конкурсу. Претендент подає документи, проходить тестування і, якщо він з ним справляється, переходить до етапу вирішення кількох “ситуаційних завдань”, а потім – до співбесіди.

Кожного претендента оцінює спеціально створена комісія. Претендентів на посаду вищого корпусу державної влади (в тому числі голів обласних і районних державних адміністрацій) оцінює “Комісія з питань вищого корпусу державної служби”, претендентів на інші посади – комісії, створені керівником органу, який наймає чиновника.

Питань для тестування – 400. Одному претенденту на посаду в органах влади можуть задати 40 питань, які вибираються автоматично.

Новий закон – “Про державну службу” – зобов’язання нашої країни в рамках Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Документ, як відзначають його автори, враховує успішний досвід реформ в європейських країнах, перш за все, в Республіці Польщі, а також доповнений рекомендаціями європейських експертів. Останні визнали, що закон відповідає європейським принципам державного управління.

Закон вносить ясність в сферу держуправління: розділяє політичні та адміністративні посади, конкретизує статус державного службовця. Зобов’язує наймати чиновника тільки за результатами конкурсу – на основі особистих якостей і досягнень, підсилює відповідальність, створює умови для прозорої діяльності.

“Прийняття громадян України на посади державної служби без проведення конкурсу забороняється, крім випадків (випадків переведення – ред.), передбачених цим Законом”.
П. 2 ст. 21 Закону України “Про державну службу”

Такі позитивні відгуки про документ, звичайно, не означають його загальну ідеальність. Відбір чиновників у вищий корпус державної служби виглядає, все-таки, більш прозорим. Національне агентство України з питань державної слуба, публікує навіть відео відборів чиновників категорії “А”.

Але відбір чиновників середньої ланки (категорії “Б” і “В”) служба чомусь не публікує, тим більше, що їх відбирають комісії на місцях, які можуть бути пов’язані якимось чином з претендентом.

Проте, новий закон наробив чимало галасу: в кінці квітня 2016 року в державних адміністраціях Дніпропетровської області почали відбуватися кадрові перестановки.

Спритність рук
Закон, який зобов’язує наймати чиновників за результатами конкурсу, вступив в силу 1 травня поточного року.

Всього за 10 днів до цього, нібито похапцем, – 21 квітня – голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резниченко призначив своїм заступником Каміля Примакова, а ще через тиждень – 28 квітня – Володимира Юрченка.

В облдержадміністрації повідомили, що претендентів призначили законно: не тільки погодили в Уряді та Адміністрації Президента, але вони ще й успішно пройшли стажування на своїх посадах. Хоча норма про призначення на посаду заступників голови обласної державної адміністрації на підставі стажування не поширюється. Вона стосується посад в органах місцевого самоврядування, яким не є обласна адміністрація.

Зараз би такий “фокус” з призначенням на підставі стажування точно не пройшов. Призначення – тільки через конкурс.

Так хто ж вони, новоспечені заступники губернатора, яких призначили на посаду мало не в останній момент?

Каміль Примаков – депутат Дніпровської міської ради, голова пропрезидентської фракції “Блок Петра Порошенка” в міськраді.

Родом з паливного бізнесу. До січня 2014 року працював в ТОВ “Компанія “Паливні ресурси”, яке “впарює” бензин бюджетним організаціям. У 2011 році менеджер “Паливних ресурсів” просто по телефону зізнався “Лицам” в тому, що цілком можливий перепродаж їх бензину за завищеною ціною і він в курсі справи.

“Автор: І якщо вдасться домовитися по 11 гривень за літр, то на що я можу розраховувати?
Менеджер: Ну, 9,70 мінус конвертація (! – ред.), талони… Скажімо так: 10 відсотків. Дивіться: різниця між 11 гривень і 9,70 – рубль тридцять, мінус 10 відсотків – рубль сімнадцять.
А: Це і буде моєю цифрою?
М: Так, гривня сімнадцять”.

Володимир Юрченко раніше входив до складу засновників ТОВ “Юридична фірма “Правник”. У квітні 2015 року “Лица” писали про те, що фірма є власником газети “Днепр вечерний”. До складу “Правника” входять, в тому числі, Михайло Соколов, представник партії “Батьківщина”, який зараз живе в Миколаївській області, і Всеволод Володимирович Юрченко. Останній, цілком ймовірно, син новоспеченого заступника губернатора. А голова Дніпропетровської райдержадміністрації Артем Фісунов взагалі підписав Розпорядження про призначення своїх заступників у п’ятницю, 29 квітня 2016 року, тоді як вже в понеділок вступав в силу новий закон “Про держслужбу”. Першим своїм заступником він призначив Олександра Дейнеку, ще одним заступником – Олександра Степанського.

У райдержадміністрації повідомили, що призначенці успішно пройшли конкурсний відбір спеціальною комісією (за старою системою) і спеціальну перевірку.

До речі, Каміль Примаков одружений з дочкою Олександра Дейнека, тобто вони – родичі.

Олександра Степанського в кінці вересня затримали прокурори при отриманні $16 тисяч.

Нагадаємо також, що обласні державні адміністрації спрямовують діяльність районних державних адміністрацій та контролюють їх. Голови райдержадміністрацій повинні регулярно інформувати про свою діяльність керівництво ОДА, а також щорічно і на вимогу звітують перед облдержадміністрацією.

Лица

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, грудня 6, 2016 at 12:45 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.