Сталевари.

Сталевари

Найбільший металургійний комбінат України, що належить ArcelorMittal, звинуватив місцеві правоохоронні органи в п’ятницю, 9 грудня, у зриві робочого процесу невиправданими перевірками, пише CNBC.

Парамджит Калон, виконавчий директор Криворізького комбінату, повідомив, що агентства, – які він не назвав – допитували менеджмент на виробництві.

“Це чистий тиск на нас, щоб ділитися з певними особами”, сказав він, не вдаючись у подробиці.

“Є великий тиск з боку правоохоронних органів. Я не знаю, чи це з їх власної ініціативи, чи якоїсь політичної сили, але він несе великі ризики для стабільної роботи бізнесу”.

Таке твердження від одного з найбільших іноземних інвесторів в Україні може бути небезпечним для уряду, який прагне довести західним покровителям і підприємствам свою відданість справі викорінення корупції і кумівства.

“Сьогодні лідери країни докладають всіх зусиль із залучення інвестицій в Україну. Але я боюся, що це не може статися … Ситуація з ArcelorMittal є еталоном для інших інвесторів”, сказав Калон.

За його словами, компанія направила скаргу в прокуратуру.

Прокурори не були на той момент доступними для коментарів.

Криворіжсталь виробила 6,3 млн тонн сталі і 5,3 млн тонн листового прокату в 2015 році.

ArcelorMittal, який витратив $10,4 млрд на Криворіжсталь з моменту його придбання в 2005 році, є представником великих іноземних компаній, чиї інвестиції Україна прагне залучити на підтримку своєї зруйнованої війною економіки, що виходить з двох років спаду.

Керівництво України, яке прийшло до влади після масових проєвропейських вуличних протестів в 2013-2014 роках, обіцяло провести реформи в обмін на допомогу загалом на суму $40 млрд на виведення країни з кризи Міжнародним валютним фондом.

Деякі ключові кроки були зроблені, в тому числі запуск онлайнового інструменту декларування майна, щоб підвищити прозорість навколо джерел доходів чиновників, але вересневе опитування показало, що 85 відсотків українців не вважають, що більш широка боротьба з корупцією була ефективною.

CNBC

Tags: , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, грудня 14, 2016 at 12:55 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.