Юрій Кабузан (Tent.ua) з донькою

Юрій Кабузан (Tent.ua) з донькою

Компанія Тент.UA майже 20 років виробляє тенти для автівок і павільйонів. Вона незмінно перебуває на вершині, успішно борячись з топовими конкурентами галузі. Ця історія успіху потрапила до нашого поля зору не просто так.

Не надто впевнено заходжу до брами у промзоні неподалік від метро “Академмістечко”.

На майданчику, обмеженому промисловими будівлями, розташована дивна конструкція, яка нагадує облогову вежу з підручників історії давнього світу. Під голою двоповерховою конструкцією стоїть маленька вантажівка. А на платформі “вежі” пораються чоловіки зі шматками брезенту в руках. Ймовірно, я потрапив куди треба – до штаб-квартири фірми Tent.UA.

За бортом мінус 10, у повітрі літають рідкісні сніжинки. З вікна вагончика мені махають рукою: заходь. Всередині повноцінний затишний офіс зі стійкою “рецепції”, запашними семплами продукції та маленьким директорським кабінетом.

Мене зустрічає Світлана Кабузан, дружина власника підприємства. Вона і стає своєрідним гідом у світ українських тентів.

– Ось так виглядає наша київська філія. Зараз основна штаб-квартира буде в Гурівщині – каже Світлана. – А згодом хочемо відкрити ще одне представництво, у Броварському районі. Тоді і станемо повноцінним регіональним лідером. Ми – виробнича компанія, на ринку працюємо з 2001 року. Кілька разів змінювали ім’я.

На початку нового тисячоліття компанія називалася АТ “Катран”. Фактично то був орендований гараж, де особисто працював Юрій, чоловік Світлани. Таким був початок всіх тодішніх гравців на ринку виробництва конструкцій з ПВХ-тканин.

Вже тоді компанія показала новаторство у галузі: вперше в Україні було запроваджено технологію накриття для басейну на зимовий період за допомогою алюмінієвого, анодованого профілю, який став несучою конструкцією для ПВХ-накриття.

Сірий ринок

Коли все починалось, працювали Юрій Кабузан з напарником удвох. Але згодом партнер продовжив самостійну діяльність, натомість Юрій підняв ставки: заснував підприємство, збільшив розміри команди, розпочав перші серйозні експерименти з рекламним просуванням. Це значний скачок, адже ринки, подібні цьому, завжди були і напевно будуть “сірими”.

У 2004 році з’явився www.tent-k.com.ua – перший веб-сайт команди. З оновленим дизайном ця онлайн-платформа і досі належить фірмі. Щоправда, його дизайн вже значно оновлено.

– На той час не було можливості знімати офіс, мати в користуванні мобільний телефон, та й міський телефон був розкішшю – посміхається Світлана. – Реклама, яку на той час міг собі дозволити підприємець-початківець, це оголошення в газеті або візитки, які можна було роздавати особисто в руки.

За словами пані Кабузан, дуже допомогли феноменальні на той час темпи росту економіки, інтернету та мобільного зв’язку.
У 2004 році зростання ВВП України становило 11,8%, а сегменту логістики – 13,4% (2003 року – навіть 14,4%). Тоді власник АТ “Катран” побудував модульний офіс, провів телефон і інтернет.

Протягом 2005-2008 років щомісячний обсяг виробництва зріс до 700 кв.м. У компанії працювало 15 співробітників.

Автотенти, виставкові павільйони і басейни

Повертається ненадовго до офісу Юрій Кабузан. У ці передноворічні дні він має досить клопоту, навіть збирається їхати на навчання.
– У 2008-му ми до назви компанії доставляємо слово “тенти”, – розповідає він. – А за два роки реєструємо власний бренд TENT.UA.

В цей час компанія розширює асортимент пропозицій – намети, павільйони, прозорі ПВХ вікна, накриття для басейнів, автотенти, тентові склади, літні майданчики для кав’ярень, ангари зерносховища, брендування тентів тощо.

– Ми першими в Україні стали робити м’які ПВХ-вікна у 2001 році. Також ми перші запровадили технологію накриття для басейну на зимовий період за допомогою алюмінієвого, анодованого профілю, який став несучою конструкцією для ПВХ-накриття. – не без гордощів зазначає Юрій Кабузан.

У 2014 році відкрито філію в Гурівщині. Це було викликано потребою у відносно великому майданчику, де могли б розвернутися великі вантажівки, фури. Відтоді фірма стала вагомою підмогою для місцевої громади.

2016 року Тент.UA глибоко модернізувала обладнання. Запровадила додатковий сервіс: шиномонтажний комплекс для вантажного та легкового транспорту.

“Працюємо для Вас”

За 18 років компанія реалізувала понад 800 проектів. Вона обслуговувала “Баєр”, “Миронівський хлібопродукт”, “Епіцентр”, “ЛеруаМарлен”, “Кононівській Елеватор”, “Слов’янські Шпалери”, “Рабен”, Ceresit, “Кронас”, “Нова Лінія”, “Рууккі”, “Сандора”, “БудМакс”, “Агромат”, “Білоруські Двері”, Syngenta, “Укрлендфармінг”, “Кронас”, “Урса”, “Алютекс”, “ВастТранс”, “ЛендТранс”, “Транспеле”, “ЕколЛогістік”, “ВладТанс”, Red Cross тощо.

Зараз в двох філіях працює 30 співробітників. Виробництво ПВХ-вікон та накриття на басейни займає 10% замовлень фірми, 45% – це автотенти і ще 45% – каркасно-тентові споруди.

– На останньому сегменті ми і хочемо зосередитися, оскільки з ними менше паперової роботи: оформлення однієї “газельки” триває ледь не довше її тюнингування, – каже Кабузан. – Виробництво каркасно-тентових споруд, за 18-ть років діяльності зросло не тільки технологічно але і має певну «тентову» архітектуру. Наші тенти використовуються на виробництві, в АПК, у транспортній галузі, армії, HoReCa.

Географія діяльності компанії: Київщина (з м. Київ), Чернігівщина та Західна Україна. Роботи проводяться “під ключ”.

– Ми входимо до топ-5 гравців ринку павільйонних тентів. Безумовним лідером ринку виступає “Тент-Модуль” з Вишневого. У його власника, – каже Юрій, – є ще ТОВ “Архитектурно-Тентова компанія”. Вони працюють також по всій території України.

На Дарниці також розташоване ТОВ “РВК Атилла”. У Харкові тенти вироблялись фірмами “Легіон” і ПП “Холстрой”.

Автомобільні тенти, крім TENT.UA, в Україні виробляють ТОВ “АВ Сплав” та черкаський “Аверс ЛТД” і декілька інших невеличких організацій. Але TENT.UA у цьому сегменті є безумовним лідером у столичному регіоні. Замовниками автотентів є не тільки перевізники але і компанії які хочуть мати більшу впізнаванність за рахунок розміщення бренду їх компанії на тентах власного транспорту.

У сегменті ПВХ-вікон за всеукраїнське лідерство із Тент.UA змагаються столичний “ТЕНТ-Пром” і “Профі ТЕНТ” із селища Проліски (Броварсьский район).

Не чужою для Тент.UA є і соціальна відповідальність та меценатство. Компанія сприяла ініціативам Червоного хреста і АллатРа. Після Революції гідності допомогла координатору “Громадянської позиції” по Оболонському району Руслану Руденко збирати допомогу для воїнів АТО.

Не дарма ж девізом компанії є “Працюємо для Вас!”

Біографічна довідка

Юрій Кабузан народився 1976 року, закінчив столичну спеціалізовану школу імені В. Вернадського №185. Після школи отримав спеціальність “автослюсар”. У 1994-96 рр. служив у прикордонних військах ЗСУ.

У 2006 році отримує диплом НТУУ КПІ імені І. Сікорського за спеціальністю “Автоматизація Зварювального Виробництва”.

У 2011 році закінчує Академію МВС, ставши дипломованим юристом.

Одружений, виховує двох дочок – 18 і 10 років.

Сергій Клімович

Tags: , , ,

This entry was posted on П’ятниця, січня 13, 2017 at 18:26 and is filed under Київ, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.