Лі Чже Єн.

Лі Чже Єн.

Прокуратура Південної Кореї зажадала заарештувати Лі Чже Єна – віце-президента і фактичного керівника Samsung Electronics. Його підозрюють в багатомільйонних хабарах подрузі президента Пак Кин Хе. Кримінальна справа проти глави Samsung може стати не тільки найбільш значним етапом у боротьбі з корупцією в країні, а й поставити під сумнів передачу влади в найбільшій світовій компанії, повідомляє Медуза.

У Південній Кореї йде безпрецедентна антикорупційна кампанія, головним об’єктом якої стала президент країни Пак Кин Хе. Слідчі з’ясували, що президент допомагала своїй подрузі Чхве Сун Сіль отримувати пожертвування від великих компаній і навіть розповідала їй про державні справи, в тому числі передавала секретні документи. На акції протесту проти президента вийшли мільйони корейців, після чого парламент оголосив Пак Кин Хе імпічмент.

Тепер слідчі офіційно оголосили, що підозрюють главу Samsung Лі Чже Єна у хабарі на користь Чхве Сун Сіль, і зажадали його заарештувати. Найближча подруга президента країни вже перебуває під вартою і чекає суду, в тому числі за вимагання хабарів у півсотні корейських компаній. Samsung стала найбільшим “донором” фондів і компаній Чхве Сун Сіль, передавши близькій подрузі президента країни загалом більше 36 мільйонів доларів. Остаточне рішення про арешт глави Samsung прийме суд, засідання призначене на 18 січня.

Хабар допоміг Лі Чже Єну зміцнити свої позиції як наступника на посту глави Samsung, стверджують слідчі. Лі Чже Єн вже фактично керує компанією, хоча формально є віце-президентом, а головою залишається його батько Лі Гонхі, який відійшов від справ через хворобу. Гроші, передані фондам Чхве Сун Сіль, за версією прокуратури, були платою за заступництво з боку Національного пенсійного фонду (НПФ) угоді зі злиття Samsung C&T і Cheil Industries в 2015 році. Глава НПФ і колишній міністр охорони здоров’я Мун Кен Пхе також під арештом; слідчі вважають, що розпорядження йому давала безпосередньо президент країни.

Глава Samsung заперечує свою провину. Компанія і сам Лі Чже Єн наполягають, що вони були лише жертвами вимагання з боку Чхве Сун Сіль, яка користувалася заступництвом президента. Сама Чхве Сун Сіль 16 січня заявила, що нічого не знала про угоди Samsung.

Samsung – найбільша компанія Кореї. Щорічна виручка конгломерату на рівні 230 мільярдів доларів дорівнює 17 відсоткам ВВП країни. Одна тільки Samsung Electronics відповідає за п’яту частину всього експорту Південної Кореї. Samsung є головним з південнокорейських чеболей – конгломератів, контрольованих сім’ями, які користуються широкою підтримкою влади. Так, голова Samsung Лі Гон Хі, що відійшов від справ, був двічі судимий – за хабарництво та ухилення від податків. Кожного разу переслідування закінчувалося умовним терміном, а судимості були зняті президентським помилуванням. До закриття торгів в Сеулі акції Samsung впали на 2 відсотки.

ПРО ЛОБІЗМ SAMSUNG ДОКЛАДНІШЕ ЧИТАЙТЕ ТУТ

Нові звинувачення вдарять не лише по Samsung, але і по президенту Пак Кин Хе. Її вже позбавили повноважень після того, як парламент країни прийняв постанову про імпічмент. Зараз питання про остаточне усунення глави держави розглядає Конституційний суд. Поки Пак Кин Хе проходить у справі лише як співучасниця, але після допиту глави Samsung слідчі заявили, що у них є свідчення тиску на бізнес з боку президента.

Медуза

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Вівторок, січня 17, 2017 at 11:34 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.