Анжеліно Альфано.

Анжеліно Альфано.

Росія обзавелася новим європейським другом. Міністр закордонних справ Італії Анжеліно Альфано заявив, що РФ необхідно повернути до складу великої сімки, відновивши таким чином G8, пише Биржевой лидер.

Нагадаємо, що з клубу найвпливовіших країн світу G8 Росію виключили в 2014 році після військового вторгнення цієї країни в Україну. Таким чином, клуб знову скоротився до попереднього формату семи країн, до числа яких входять США, Німеччина, Франція, Великобританія, Італія, Японія і Канада.

Вилетівши з G8, Росія втратила право брати участь в обговоренні найбільш важливих питань світової політики і безпосередньо впливати на прийняття глобальних рішень. Фактично це одна з найбільш дієвих санкцій проти РФ, введених за останні три роки.

Тепер же керівник Міністерства закордонних справ Італії Анжеліно Альфано заявив, що Росія – занадто важливий міжнародний партнер, і її присутність в якості восьмого члена Великої сімки обов’язкова. Відзначимо, що в цей клуб намагаються потрапити й інші не менш важливі світові гравці. Так, ніяких перспектив поки не спостерігається для Китаю. Та й Австралія дещо ображена: така ж за впливовістю Канада є членом G7, а вона – ні. Є ще Індія, Бразилія, Саудівська Аравія… Схоже, Росія просто не оцінила того авансу, який свого часу отримала від світових лідерів.

Втім, для пана Альфано це не аргументи. У своїх коментарях з питання відновлення G8 він зазначив, що з приходом до влади в США Дональда Трампа повинні б потеплішати відносини між Вашингтоном і Москвою. І взагалі, з РФ слід обговорювати безпосередньо “делікатні” кризові ситуації, так як вона є “надійним партнером” в енергетичній сфері і боротьбі з тероризмом.

Подібні міркування приємні Кремлю. Але вони все ж не знаходять підтримки в самій G7. Так, представники Німеччини, що грає одну з головних ролей в клубі, впевнені, що питання про відновлення G8 за участю РФ не можна виносити на порядок денний до тих пір, поки Росія не піде з Криму і Донбасу. В іншому випадку зближення між світовими лідерами і Москвою буде виглядати як заохочення агресора. З приводу надійності партнера в поставках енергоносіїв і боротьбі з тероризмом також виникає чимало обгрунтованих претензій.

На думку експертів, повернення Росії до складу Великої вісімки малоймовірно в 2017 році. Однак це зовсім не означає, що ми не станемо свідками певного потепління відносин між РФ і країнами Заходу, яке призведе до відновлення G7 в колишньому складі в більш віддаленому майбутньому. Такому сценарію розвитку подій можуть посприяти прихильність Дональда Трампа ідеї співпраці з Москвою, якщо, звичайно, вона не залишиться тільки на рівні голослівних заяв, а також зростання популярності проросійських популістських партій у Європі. До цього ж підштовхують невдачі України, через яку Росію виключили з G8.

Биржевой лидер

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, січня 19, 2017 at 11:49 and is filed under Закордон, Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.