Яйця.

Яйця.

Хоча лідери ЄС були раді вітати поворот України на Захід, сільськогосподарському сектору економіки країни це вигод не принесло, пишуть Вести.

З початку економічної інтеграції Києва з Євросоюзом минув вже майже рік, і він став дуже непростим для українського сільського господарства, пише New York Times. Величезних збитків цьому сектору української економіки завдають квоти на поставки продукції, що встановлюються Євросоюзом.

Через низку економічних і політичних причин після розпаду СРСР чи не єдиною по-справжньому успішною галуззю в Україні виявилося птахівництво, йдеться в статті. Як приклад видання наводить успіх компанії “Авангард”, яка щорічно виробляла мільярди яєць, причому за значно нижчою собівартістю, ніж конкуренти з Польщі та Німеччини.

Однак коли угода про зону вільної торгівлі України з Євросоюзом вступила в силу, виявилося, що, хоча лідери ЄС були раді вітати поворот України на Захід, сільськогосподарському сектору економіки країни це вигод не принесло.

“Європа могла б відкрити свої кордони набагато ширше”, – цитує видання главу Київської школи економіки Тимофія Милованова. Квоти на безмитне ввезення товарів виявилися вкрай низькими – при тому, що на продукцію сільськогосподарського сектора припадає 40% українського експорту. Наприклад, річна квота на ввезення меду в ЄС була вичерпана за півтора місяці, а яєць дозволили ввозити настільки мало, що один “Авангард” може вичерпати квоту, експортуючи всього лише 1,5% від обсягу свого щорічного виробництва – і це не кажучи про інші компанії, пише New York Times.

Крім того, що двері в Європу так і не відкрилися, Україна зіпсувала і відносини з Росією, що також боляче вдарило по аграрному сектору країни, підкреслює автор статті. В галузі почалася криза – той же “Авангард” втратив майже 7,5 мільйонів курей і сім ферм. Але біда не приходить одна – в зв’язку з ситуацією на Близькому Сході поставки в цей регіон практично припинилися, хоча ще в 2013 році українські виробники ввозили 800 мільйонів яєць тільки в Ірак. Проблеми лише поглиблюються, говорить голова ради директорів “Авангарду” Олег Бахматюк. “Нам потрібні інвестиції, – наводить його слова New York Times. – Ми втрачаємо наші експортні ринки. Як аграрна країна ми тільки деградуємо”.

Обрання Дональда Трампа президентом США викликало питання про те, чи буде Америка і далі підтримувати Україну. У самій Європі угоди про асоціацію з Україною теж сприймають неоднозначно – про це, наприклад, свідчить результат референдуму в Нідерландах, що відбувся навесні 2016 року. Загалом перспективи процесу Євроасоціації виглядають вкрай туманними, робить висновок автор статті.

Раніше була введена заборона на ввезення яєць з Херсонської області в Гонконг.

Вести

Tags: , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, січня 23, 2017 at 12:04 and is filed under Закордон, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.