Каргіл.

Каргіл.

Продовжую висвітлювати скандал зі спробою крадіжки 70 мільйонів доларів корпорації Cargill при націоналізації ПриватБанку, пише Олександр Дубінський у facebook.

Передісторія тут http://goo.gl/qRcq2q, або ниже.

Як вчора висловився автор, соснули ху..цов.

За допомогою цього виразу можна описати майже всі досягнення влади “реформаторів” на зовнішній і внутрішній арені.
Від асоціації з ЄС і безвізового режиму, до успіхів при націоналізації Приватбанку.

Вчора вдень я публікував лист американської аграрної корпорації Cargill, яка вимагала від Мінфіну повернути волюнтаристськи (Cargill назвали пов’язаною з колишніми власниками компанією) списані з рахунків в банку 70 млн доларів при націоналізації
http://goo.gl/yE4V4Q

А вже вчора ввечері по системі банку був відданий наказ готувати гроші для повернення на рахунки Cargill.
Для цього вистачило простої заяви корпорації про готовність йти в американські суди і прохання американського посла до міністра фінансів “зайти на паличку чаю”.

Тепер найцікавіше.

Списані рішенням тимчасової адміністрації (тобто Фондом гарантування вкладів) 70 млн дол з рахунків Cargill – вже давно пущені “в расход”. Тобто, видані клієнтам при вилученні вкладів.

І тепер, після кулуарного – соромно визнавати свій ідіотизм – рішення Мінфіну і НБУ (за погодженням з Адміністрацією президента), Приватбанк має десь купити всю необхідну суму валюти та відшкодувати її Cargill як (!) “Помилково проведене списання” 🙂

Якщо купити цю валюту на міжбанку, то курс уже завтра легко перестрибне за 30 гривень.
Тому долари будуть брати у Нацбанку, з резервів через монетизацію ОВДП, які в капітал банку передав Мінфін.

А тепер виконаємо просту математичну вправу, і підрахуємо, яких збитків завдасть державі тільки конкретно це, якнайтупіше рішення трійці ГонтарєваВорушилінДанилюк.

Отже, на 19 грудня – в день оголошення рішення про націоналізацію ПБ – курс НБУ становив 26,33 грн/$.
Станом на вчора, 25 січня – 27,20 грн/$.

Тобто, формальні втрати на списання-повернення 70 млн дол Cargill складають 60,9 млн гривень…
Втім, можна віддати гроші і тупо з коррахунку – залишки дозволяють (130 млн дол).
Щоправда, клієнтські платежі трохи “постоять”.

Отже, гроші Cargill – повернуті. Для цього спеціально не відключали програму опердень (ОДБ), і всю ніч робили проводки…

Уточню, що списані гроші були не рішенням Фонду гарантування – а безпосередньо Мінфіном, 21 грудня, за договором купівлі акцій (приклад проводки залишу в коментарях).

А тепер слідкуйте за руками: Мінфін продав Cargill акції ПБ номіналом 1 гривня за 70 млн дол.
Тепер гроші повернуті на рахунки Cargill.

Виникає питання, – а на підставі чого? 🙂

Якщо ПриватБанк просто раптом намалював у себе в балансі зобов’язання перед третьою особою на 70 млн доларів – в тюрмі буде сидіти Шлапак.

Якщо Мінфін анулював договір купівлі-продажу акцій Cargill, то дуже хочеться подивитися підстави для розірвання такого договору.

Тому що, очевидно, це рішення в майбутньому стане підставою для кримінального переслідування міністра фінансів Данилюка за зловживання службовим становищем і нанесення державі збитків в особливо великих розмірах.

І найголовніше.

Прецедент повернення вкрадених коштів Cargill, який на підставі постанови НБУ № 23 був визнаний пов’язаною з акціонерами банку особою – підтверджує відразу кілька постулатів.

Перший. За більшістю рішень про списання в капітал ПБ коштів нібито пов’язаних осіб – Мінфін і Нацбанк чекають суди. Які дуже часто будуть програні, а гроші, вкрадені “реформаторами”, виплачені за рахунок бюджету.

Другий. Нацбанком і Мінфіном керують кретини.

Хоча багато хто скаже, що це аксіома.

***

Cargill.

Cargill.

Два дебіла це сила.

Але якщо цих дебілів багато, і працюють вони в Кабміні, Нацбанку і Фонд гарантування, то ця “сила” може дорого обійтися бюджету …

Публікую лист американської корпорації Cargill на адресу голови правління Приватбанку О.Шлапака, глави НБУ Гонтаревої, глави Мінфіну Данилюка і низки персонажів.

У цьому листі американці просять підтвердити факт списання з рахунків Cargill $70 мільйонів в капітал банку за рішенням НБУ – Мінфіну – Кабміну.

Корпорація вимагає надати їй умови договору купівлі акцій банку, які таким чином продав Мінфін. І повідомляє про намір стягнути всі свої кошти будь-якими методами.

Фактично, цей лист – заганяє адресатів в кут. Вони повинні або:
А) підтвердити фактичну крадіжку коштів Cargill при націоналізації Приватбанку;
Б) повернути гроші на рахунки компанії;

За моїми даними, міністр фінансів Alex Danylyuk вже запрошений в зв’язку з цим завтра на аудієнцію до американського посла.

Після чого Cargill, очевидно, звернеться до американського суду, і тоді валютні коррахунки Приватбанку будуть заарештовані протягом декількох днів. Про наслідки – тут http://goo.gl/yrmE3X

Я не помиляюся, Дубровін Олександр? 🙂

Розв’язка свята націоналізаційної тупості дуууууже близька.

Ми запасаємося поп-корном.

А хтось уже побіг за вазеліном 🙂

facebook

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Четвер, січня 26, 2017 at 12:58 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.