Еван Л. Морріс з Genetech у 2012 році

Еван Л. Морріс з Genetech у 2012 році

Зараз у Вашингтоні починає розгортатися лобістський скандал, який потенційно може затьмарити за своїми масштабами справу Джека Абрамоффа.

Публікуємо уривок статті Wall Street Journal про антигероя з K Street.

Еван Морріс, високо затребуваний корпоративний лобіст, підозрюється в розкраданні мільйонів доларів в контексті розповзання вашингтонського скандалу щодо торгівлі впливом, пише Броуді Маллінс.

38-річний комунікатор помер 9 липня 2015 року від суїциду – вистрелив собі в голову.

Мало хто за межами Вашингтона колись чув про Евана Морріса. Проте, в столиці шестериків і рєшалова (capital of wheeling and dealing) він був одним з найобдарованіших операторів. Працював також в Patton Boggs.

З початку своєї кар’єри в якості стажера в Білому домі Клінтона, він нажив впливових друзів і в 27-річному віці став головним лобістом швейцарської Roche Holding AG у Вашингтоні, однієї з найбільших в світі фармацевтичних компаній світу.

Тепер “урядові слідчі підозрюють Евана Морріса, топ-лобіста фармацевтичної компанії Genentech (частини Roche), у привласненні мільйонів доларів своєї компанії за більш ніж десяток років у схемі відкатів за участю інших консультантів з Вашингтону, з якими він співпрацював”.

За словами людей з Міністерства юстиції США і ФБР, знайомих зі справою, вона розвивається так, що може потенційно стати одним з найбільших в Амерриці розслідувань впливу бізнесу Вашингтона з моменту хабарництва і корупції при лобісті Абрамоффі в середині 2000-х”.

“Слідчі намагаються визначити, чи хтось з лобістів, медіа-консультантів, політтехнологів і консультантів, найнятих паном Моррісом, міг приховати відкати, шахрайство або інші порушення.

Федеральні прокурори вже представили докази великому журі. Мільйони доларів пропали внікуди з рахунків у Вашингтоні, за якими спостерігає пан Морріса, сказали джерела автора.

Розслідування дійшло висновку, що “старший віце-президент компанії порушив наші правила і процедури”.

Прокуратура розслідує, чи витрачав пан Морріс гроші компанії на нерухомість, гольф, годинники Rolex, модні вина і сигари.

Wall Street Journal

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, лютого 15, 2017 at 16:24 and is filed under Закордон, Новини. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.