Аткінс

Аткінс

Присвятив час вивченню боїв навколо дієти Аткінса (прародительки всього сімейства дієт), багато сміявся, отримав масу задоволення. Виявляється, в 2003-2004 роках, коли Аткінс був надпопулярним, а кожен десятий американець заявляв, що сидить на безвуглеводці, продажі в США пасти впали на 8 відсотків, рису – на 4 відсотки, мережа “Кріспі Крім”, що торгує пончиками, опинилася на межі банкрутства, інші вуглеводні бізнеси теж зазнавали втрат, які обчислюються мільярдами, пише Записки разнорабочего.

Після чого проти Аткінса піднялися десятки різноманітних американських організацій про здоров’я (типу “Товариства кардіохірургів”), і дуже здорово поправили вискочку – вже в 2005-му році компанія Аткінса оголосила про банкрутство, зафіксувавши 350 мільйонів збитків! Здавалося, вуглеводні перемогли – популярність Аткінса впала, а уряд США в якості базової дієтичної рекомендації прийняв “середземноморську дієту” (багато пасти, бобових, свіжих фруктів, овочів і оливкової олії, менше – сирів і морепродуктів, червоне вино і зовсім мало – червоного м’яса ).

Більше того, може здатися, що “середземноморська дієта” і правда відмінний варіант – якщо ми заглянемо в список країн за тривалістю життя, то в десятці там Італія, Франція, Іспанія та Ізраїль, країни з виразно середземноморською дієтою. Але ось у чому штука, якщо ми подивимося список уважніше, то в десятці же знайдемо Ісландію і Швецію, країни безумовно не середземноморські. Більше того, виявляється, що в Швеції зовсім недавно головна їх державно-лікарська комісія (лінь гуглити, як вона точно називається), дослідивши питання, рекомендувала в ролі базової дієти LCHF – Мало Вуглеводів, Багато Жиру – тобто того ж самого Аткінса, трохи вдосконаленого. І Аткінсом, доведеним до ідеалу, є післяродова дієта Кім Кардашьян, яка теж починає набирати популярність в США. І це я ще мовчу про глютенову теорію Девіда Перлмуттера (опис наукових баталій навколо доказів шкоди глютену займе десятки сторінок), що завдала страшного удару по виробниках усього “хлібного” і набрала страшну популярність, з якою зараз страшно сваряться “середземноморці”.

Тобто “відбою не було, боротьба триває”. У Росії свій окремий гумор – Аткінс у нас став популярний під ім’ям секретної “Кремлівської дієти”, в якій замість пояснення механізму кетоза, утворення кетонів і необхідності менше 20 грам вуглеводів на день для трудящих почали тупо маркувати їжу балами (1 бал грубо відповідає 1 граму вуглеводів), що багато говорить про розумовий рівень “Єдиної Росії” і Ко, якщо дієту правда винайшли (або хоча б почали пропагувати) таємничі кремлівські лікарі (враховуючи великі досліди СРСР з питань фізіології – чому б і ні). Але так як у дієти не було чіткого наукового центру, який би регулював її застосування, то ринок заполонило безліч самопальних книжок від зовсім лівих авторів, які в список “дозволених продуктів” почали додавати шоколад, печиво та інші високовуглеводні продукти, займаючись зовсім вже народною творчістю.

Достовірних відомостей про те, чи схуд хтось на шоколадній дієті або, навпаки, заробив  цукровий діабет, на даний момент немає.

Ну і ще окреме місцеве безумство – радянсько-путінські лікарі всерйоз плутають кетоз (природний стан організму людини в разі голодування) і кетоацидіоз (патологічний стан, в основному при цукровому діабеті I типу, який потребує термінової госпіталізації), і на цій підставі міркують про безвуглеводку.

Який загальний висновок? Читати “про здоров’я” можна тільки англійською.

Записки разнорабочего

Tags: , , , ,

This entry was posted on понеділок, березня 6, 2017 at 13:18 and is filed under Закордон, Статті. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.