Олексій Порошенко і Катерина Осадча

Олексій Порошенко і Катерина Осадча

У Верховній Раді зареєстровано проект ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення” (реєстраційний № 6489 від 23.05.2017), ініційований Програмою USAID “Лідерство в економічному врядуванні” (Програма USAID ЛЕВ).

Співавторами законопроекту стали народні депутати України О. Порошенко, Л. Денісова, В. Галасюк, О. Продан, С. Кіраль, Т. Острікова, О. Кужель, Г. Кривошея та інші. Автори законопроекту та експерти закликають бізнес-асоціації та широку громадськість підтримати їх законодавчу ініціативу

У 2017 році український бізнес відчув посилення контролюючого тиску з боку держави завдяки збільшенню кількості перевірок за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Проблема набула резонансу у суспільстві, оскільки створювала вагомі перешкоди, у першу чергу, мікро- та малому бізнесу, зазначають автори ініціативи.

Експерти Програми USAID ЛЕВ провели низку публічних заходів та консультацій із залученням бізнес-об’єднань та народних депутатів, пропозиції та зауваження яких були враховані при виборі шляхів вирішення виявлених проблем. Результатом такої роботи стала підготовка проекту пропозицій щодо внесення відповідних змін і доповнень до декількох актів чинного законодавства.

Зареєстрований законопроект передбачає:
– залишити повноваження щодо проведення перевірок з питань праці і зайнятості виключно у відповідних державних органів, а органам місцевого самоврядування надати право ініціювати проведення перевірок;
– законодавчо визначити поняття “створення перешкод” та зобов’язати контролюючі органи описувати в акті перевірки ці перешкоди з посиланням на відповідні норми закону; звільнити бізнес від сплати фінансових санкції у разі своєчасного виконання вимог винесеного припису щодо усунення порушень;
– встановити чіткі строки накладення фінансових санкцій за порушення вимог законодавства про працю та зайнятість населення, передбачити адміністративну відповідальність для фізичних і посадових осіб органів місцевого самоврядування за подання безпідставних скарг, а для посадових осіб органів державного нагляду – за винесення незаконних розпорядчих та інших документів.

Результатом прийняття законопроекту стане зменшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання – зменшиться кількість позапланових перевірок з питань праці та зайнятості населення, а також скоротиться статистика щодо застосування до бізнесу санкцій за результатами перевірок.

Ініціатор законопроекту народний депутат України Олексій Порошенко (БПП), на брифінгу для мас-медіа 25 травня заявив: “Цей законопроект дуже важливий для бізнесу. У березні цього року на моєму виборчому окрузі у Вінниці відбувся Форум з питань безпеки ведення бізнесу. На цьому форуму, ініціаторами якого стали бізнес-асоціації регіону, представники мікро- та малого бізнесу говорили про посилення адміністративного тиску на них за рахунок зростання кількості перевірок. Сьогодні бізнес хоче мати прості регулювання, а також прозорі процедури ініціювання і проведення перевірок. Саме на такий запит відповідає ініційований мною законопроект, який має скоротити кількість зловживань під час проведення перевірок з питань праці і занятості”.

Один із авторів законопроекту народний депутат України (РПЛ), Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк зазначив: “Треба перейти від каральної моделі перевірок до сприяння виправленню правопорушень та стимулювання детінізації оплати праці. Саме це передбачено нашим законопроектом – замість автоматичного накладення 100-тисячного штрафу ми пропонуємо винесення припису для усунення порушень протягом 15 днів. Крім того, ми пропонуємо додатково запровадити адміністративну відповідальність чиновників за безпідставне ініціювання позапланових перевірок”.

Старший експерт Програми USAID ЛЕВ Любомир Чорній, який керував робочою групою експертів, що працювали над законопроектом, під час брифінгу акцентував: “Ми радіємо з того приводу, що ідея законопроекту знайшла таку підтримку серед парламентарів. В процесі підготовки законопроекту проведено низку публічних заходів і консультацій з бізнес-асоціаціями щодо механізмів, запропонованих у законопроекті. На думку експертів Програми USAID ЛЕВ, у разі прийняття законопроекту, будуть усунуті численні колізії і “різночитання” у законодавстві, які зараз створюють можливості для зловживань з боку контролюючих органів та органів місцевого самоврядування, яким було надано право проводити перевірки додержання законодавства про працю та зайнятість населення”.

Власна інформація

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on П’ятниця, травня 26, 2017 at 14:20 and is filed under Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.