Сергій Колесніков

Сергій Колесніков

Заборона ВКонтакте і інших інтернет-сервісів подали як санкції проти російського бізнесу. Але є сумніви, адже решта російського бізнесу нахабно працює в нашій країні. Що скажете, якщо дізнаєтеся, що будівлі в зоні АТО утеплюються російською мінеральною ватою? Ми оплачуємо війну з нами з власних податків. Подобається?

Підприємство ТехноНИКОЛЬ, розташоване в Черкаській області, виробляє теплоізоляційну вату для зовнішнього утеплення об’єктів. Власниками величезної російської корпорації, яка складається з понад 40 заводів, і яка без всяких перешкод займає більше 50% ринку мінеральної вати України, є російські олігархи Сергій Колесников і Ігор Рибаков, пише для “Антикор” Руслан Якушев.

Сергій Колесников має досить хороші відносини з Путіним, отримує від нього подяки і преференції, вирішує з ним питання захисту російських експортерів.

Ігорь Рибаков, один з найбагатших людей РФ, є засновником фонду, головна мета якого – розвиток підприємництва та економіки РФ. Зухвалість і цинізм полягає в тому, що російська продукція виграє переважну більшість тендерів на обслуговування об’єктів, які зруйновані російською ж зброєю! За бюджетні кошти і кошти міжнародних фондів утеплюються соціально важливі об’єкти і в зоні АТО, і інших регіонах України.

Українські та європейські виробники мінеральної вати скаржаться, що ТехноНИКОЛЬ свідомо занижує ціну. Якісна вата за таку ціну продаватися не може. А відповідно до умов тендерів, виграє компанія, яка запропонує кращу ціну. Однак тендерна комісія, на жаль, не оцінює якість продукту. Вата цієї фірми, за словами багатьох споживачів, швидко руйнується і не витримує навіть двох сезонів. Чому? Тому що в ній замість базальту – шлак. Виникає питання, може ми говоримо про шлаковату, а не про базальтову вату? Не слід плутати продукцію, яка настільки відрізняється за своїми властивостями. Більш того, малоймовірно, що хтось взагалі перевіряє безпеку шлаків, які використовує виробник.

Шлаки – це побічний продукт металургійних процесів, відповідно, виділення небезпечних речовин або навіть радіоактивний фон – цілком реальні, і можуть роками руйнувати здоров’я людини.

“Це не добросовісна конкуренція”, – говорить один з топ-менеджерів датської компанії Rockwool, яка працює в Україні понад 17 років. Rockwool – світовий лідер з виробництва теплоізоляційної вати. Менеджер не хоче називати своє ім’я, проте в інтерв’ю зізнається, що ТехноНИКОЛЬ – це “100% російська компанія” і зазначає, що в ЄС існують жорсткі стандарти, що регулюють ринок виробництва теплоізоляційних матеріалів. В ЄС, куди прагне і Україна, жорсткі стандарти контролю відповідних державних інститутів і самого виробництва (FPC), що унеможливлює додавання неякісних матеріалів при виробництві. “У Євросоюзі працюють на якість, а не на кількість, шкода що в Україні це часто забувають”, – резюмує представник Rockwool.

Як наслідок, ті об’єкти, а це дитячі садки, лікарні, де перебувають воїни АТО, школи під загрозою втрати дорогоцінного тепла в той час, коли тарифи на тепло зросли більш ніж на 50%.

Вата хорошої якості – це вата, зроблена з базальту, який плавлять і вводять в волокна, з яких формують плити. Така вата може може служити до 50 років. Але є вата, в яку, крім базальту, додають ще шлак, щоб здешевити вартість, так як базальт сам по собі порівняно дорога сировина. Згідно зі стандартами, шлаку не повинно бути в плитах. Присутність шлаку приводить до того, що вата перетворюється в потерть і просто розсипається.

Працівник ТехноНИКОЛЬ на умовах анонімності пояснив, на чому економлять при виробництві: “Додається менше базальту, він тугоплавкий. Значна частина вартості продукції залежить від витрат енергоресурсів. Скажімо, температура плавлення повинна бути 1,5 тисячі градусів, але зниження температури в печі навіть на 50 градусів виливається в колосальну економію. Як при цьому розплавити сам базальт? Додаєте туди більше відходів, той же шлак, і інших відходів, які забезпечать вам потрібну температуру при економії енергоресурсів”.

Небезпека надмірності шлаків в ваті є не тільки в низькій теплоізоляції, адже вона і стає менш вогнетривкою. Чому? Через надмірну кількість шлаку, говорить експерт по Rockwoll.

Саме такий ватою утеплювали останні роки і продовжують утеплювати дитячі сади, школи і лікарні в зоні АТО та інших куточках нашої країни.

Чому уряд, президент і РНБО не звертають увагу на російського «гиганта» на нашому ринку? Чому компанія з російським корінням спокійно працює в самому центрі України, повільно вбиваючи вітчизняних виробників і підживлюючи економіку ворога за наші гроші? Ці питання хочеться також задати українським будівельним гіпермаркетам, які в пошуках дешевої продукції не усвідомлюють, наскільки допомагають ворогові і ускладнюють розвиток нашої економіки.

Кілька місяців тому блокування товарів з ОРДЛО спрацювало – ми змусили владу виконати нашу волю. Так, може пора змусити владу остаточно очистити країну від російського бізнесу?

“Антикор”

 

Tags: , , , , , ,

This entry was posted on Субота, червня 3, 2017 at 08:38 and is filed under Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.