НАБУ САП Розенблат Поляков бурштинОтже, судячи з брифінгу Ситника та Холодницького, маємо два епізоди, за якими НАБУ веде слідство щодо народних депутатів Розенблата та Полякова, пише анонімний, але гарно поінформований спеціалізований блог “Легальний Старатель”.

1. Розробка та подання на замовлення сторонньої офшорної компанії законопроектів, що мають полегшити ведення бізнесу з видобування бурштину. По суті депутати надавали лобістські послуги за гроші, що у нас заборонено. Офшорна компанія – спеціально створена НАБУ для такої операції за сприяння ФБР – шукала депутата, і Поляков на неї клюнув, а потім залучив Розенблата.
Схоже це ці законопроекти:
ПЕРШИЙ
ДРУГИЙ

2. Далі підставна офшорна компанія запропонувала Розенбалату утворити спільний бізнес з видобування бурштину. Цей бізнес мав базуватися на фіктивному проведенні рекультивації порушених земель. Для цього начебто була утворена нова офшорна компанія, певна частка в якій мала належати Розенблату. Далі Розенблат мав забезпечити проходження всіх дозвільних процедур, для чого і була надана сума в 285 000 доларів, остання частина з якої і передавалася вчора в сумці.

Тобто, по суті, це не хабар, а зловживання впливом, як і зазначив Холодницький – за ст. 369-2 ККУ.

Отже, на нас чекають чергові судові вистави, але вся ця метушня – чим би вона не закінчилась – знизить і без того примарні шанси на легалізацію видобутку бурштину старателями, зокрема, через прийняття законопроекту № 6123.

“Легальний Старатель”

P.S. Ось помічники Розенблата, а ось – Полякова.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

This entry was posted on Середа, червня 21, 2017 at 10:22 and is filed under Київ, Статті, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.