Антон Пригодський і Валерій Вощевський

Антон Пригодський і Валерій Вощевський

Крім Порошенка і “Укртрансгазу”, у Paradise Papers фігурують ще два українських політика.

Йдеться про колишнього нардепа – “регіонала” Антона Пригодського, близького до колишнього президента Януковича, а також віце-прем’єр-міністра України уряду Яценюка Валерія Вощевського.

Так, ICIJ повідомляє, що Пригодський, член транспортного комітету ВРУ. До депутатства він також був директором Embrol Ukraine Ltd, компанії, що займається виробництвом вугілля та коксу та залізничним транспортом.

Пригодський зазначається як єдиний акціонер TUC ltd, компанії, зареєстрованої на Мальті в 2013 році, основною діяльністю якої є “здійснення судноплавної діяльності”, включаючи придбання суден.

Згідно з фінансовою звітністю TUC, поданою у 2015 році, станом на 31 грудня 2014 року, активи компанії оцінювалися приблизно на $6,6 мільйонів і складалися з недобудованого судна. Він також повідомив, що втрати склали близько $25100, що дозволило йому згідно з документом не платити податки на прибуток у 2014 році. Файл також показує, що TUC у липні 2015 року погодився орендувати моторну яхту Santa Maria T, побудовану в Нідерландах, без імені користувача.

За даними реєстру Мальти в грудні 2015 року, Прігодський став акціонером Ala Int. Ltd., компанії, яка була заснована в 2011 році і займалася декількома напрямками бізнесу, включаючи сільське господарство, управління майном та придбання прав інтелектуальної власності.

Пригодський не відгукнувся на запит на коментар від ICIJ медіа-партнера в Україні Slidstvo.Info.

***

Віце-прем’єр-міністр України з грудня 2014 п о вересень 2015 року, член РПЛ Вощевський є виконавчим директором у галузі нерухомості, який також очолював український департамент дорожнього будівництва.

Вощевський є у реєстрі компаній Мальти як одного з двох акціонерів та директорів Marfa Holding Ltd разом з громадянином Мальтійської Республіки Марвіч Борг. Marfa Holding Ltd була зареєстрована на Мальті 10 грудня 2013 року, де Вощевський має 1080 акцій, а Борг – 120.

Вощевський, здається, не виявив свою зацікавленість у Marfa Holding Ltd, коли він зайняв посаду, але це не точно. Був також скандал щодо того, чи має він мальтійське громадянство.

Вощевський заперечував, що він є громадянином Мальти. Компанію ліквідовано в Мальтійському реєстрі компаній у жовтні 2017 року.

Вощевський подав у відставку з посади, коли його Радикальна партія вийшла з уряду у вересні 2015 року.

За словами Борга, компанія була створена для поширення “туристичної ділової активності” на Мальті, але з цього нічого не вийшло. “Оскільки пан Вощевський не міг брати участь у цьому бізнесі, ця компанія була закрита без будь-якої діяльності”, – сказав він.

Вощевський не відповів на запит про коментування від ICIJ.

ICIJ

 

 

Tags: , , , , , , ,

This entry was posted on Понеділок, листопада 6, 2017 at 09:43 and is filed under Закордон, Київ, Новини, Україна. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.