Українське державне підприємство найняло колишнього помічника Скота Волкера, чільного губернатора штату Вісконсін, пише Politico.
“Нафтогаз України”почав співпрацювати з Даніелем Вайдічем та Джонатаном Грегорі з Yorktown Solutions, згідно з документами, поданими до Департаменту юстиції.
Подача є останнім витком історії про битву за вплив Вашингтона між російськими та українськими енергетичними інтересами.
Nord Stream 2 AG, дочірня компанія російського енергетичного гіганта “Газпром”, цього літа найняла Capitol Counsel, Hawksbill Group та Roberti Global, щоб лобіювати у Вашингтоні, витративши майже $900 000 на ритейнери трьох фірм.
Колишній репортер Джон Свіні з SMW Partners, колишній чиновник з питань транзиту у Трампа, працював субпідрядником компанії Roberti Global. Nord Stream 2 AG працює над створенням трубопроводу з Росії до Німеччини в обхід України.
Yorktown буде працювати над “повною інтеграцією українського газового ринку з енергетичним ринком ЄС, підтримкою реалізації газової ринкової реформи в Україні та залучення іноземних інвестицій на український ринок нафти та газу, ефективно вирішувати загрози, спричинені проектом Nord Stream 2”, пишеться у контракті, поданому до Департаменту юстиції. Контракт коштує $37 000 і триває до 31 грудня.
Подача є першою реєстрацією іноземного агента у Yorktown. Вайдич, президент фірми, є колишнім радником з питань зовнішньої політики президентської кампанії республіканця Скота Уокера. Він також колишній співробітник Комітету з питань зовнішніх відносин Сенату, згідно з його біографією на веб-сайті Атлантичної ради, де він є незалежним старшим науковим співробітником з ініціативою “Майбутня Європа”.
Вайдич допоміг законопроектам, які “дозволили виділити $350 000 000 на надання летальної військової допомоги Україні, наклали санкції на Росію за її дестабілізацію України та надали українським урядам $1 млрд позикових гарантій”, – сказано в повідомленні.
P.S. Ось його Фейсбук…
Politico
Tags: Nord Stream 2 AG, Politico, Yorktown Solutions, Вашингтон, Газпром, лобіювання, лоббісти, РФ, Сенат, США, Україна